Ödül Almaya Değil Gezmeye Geldim! - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Ödül Almaya Değil Gezmeye Geldim!

Sabah.com.tr - Haberler | Magazin
Ödül Almaya Değil Gezmeye Geldim!

Yılmaz Erdoğan; 'Kelebeğin Rüyası'nın ödül almaması üzerine,"Buraya gezmeye gelmiştik.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 32. İstanbul Film Festivali, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi.

Ceyda Düvenci ve Mert Fırat'ın sunduğu törende; sahneye Nejat İşler ile el ele gelen Hülya Koçyiğit, Emek Sineması protestolarına destek verdi: "Emek sahnesinde, İstanbul Film Festivali'nin Onur Ödülü'nü almak üzere sahneye çıkışımı hatırlıyorum. Bu hafızamda mı kalsın? Bunu tüm sanatçılar niye yaşayamasın? Emek Sineması bizimdir." Emek Sineması'ndaki çocukluk anılarını anlatan İşler ise sözlerini "Ben şimdi babama ne söyleyeceğim? Emek bizim" diyerek bitirdi. Gecede; Yılmaz Erdoğan'ın yönetip oynadığı 'Kelebeğin Rüyası' filminin ödül alamaması hayal kırıklığı yarattı. Onur Ünlü'nün filmi 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' ise üç dalda ödül aldı. Erdoğan, "Ödül bekliyor muydunuz?" sorusuna "Yok, biz buraya gezmeye gelmiştik. Ama Onur ile konuştum, belki birini verecek" diye espri yaptı.

RAHATSIZ OLUYORUM!

Sunucu Mert Fırat ise 'İntikam' dizisindeki partneri Beren Saat ile öpüşme sahneleriyle ilgili sorulara şöyle yanıt verdi: "Dizide yemek de yapıyoruz ama her bölüm yatak sahnelerimizin konuşulmasından rahatsızım." Fırat, Saat'in sevgilisi Kenan Doğulu'nun bu sahneleri kıskandığı hatırlatılınca ise, "Doğrudur. Ne güzel işte" dedi.

EMEK'İ SATIN ALDIM!

Bu yıl ilk kez verilen 'Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü'nü takdim etmek için sahneye çıkan Cem Yılmaz; Emek Sineması protestolarını destekledi. Yılmaz "Benim sinema yaparken emek harcamadığımı düşünenler var, doğru; çünkü 'emek' harcanmaz. Emek Sineması'nı satın aldım! Keşke böyle olsaydı. Alacaktım ama uyardılar; meğer Emek bizimmiş zaten" dedi.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Sabah.com.tr - Magazin Haberleri

Haberi Kaydet
title