Numan Kurtulmuş, Ahmet Davutoğlu'nun ihraç gerekçesi hakkında konuştu: Tehdit dili kullanması bardağı taşırdı

Numan Kurtulmuş, Ahmet Davutoğlu'nun ihraç gerekçesi hakkında konuştu: Tehdit dili kullanması bardağı taşırdı

09.09.2019 19:38 | Son Güncelleme: 10.09.2019 01:12

Numan Kurtulmuş, Ahmet Davutoğlu'nun AK Partiden ihraç edilmek istenmesinin gerekçesi hakkında bilgi vererek, "Davutoğlu'nun yaptığı konuşmada üstü örtülü tehdit dili kullanması bardağı taşırdı." ifadelerini kullandı.

Gazeteci Nevzat Çiçek,AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile gerçekleştirdiği sohbetten izlenimlerini aktardı. Çiçek, Kurtulmuş'un Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'den ihraç edilmek istenmesiyle ilgili gerekçeyi açıkladığını belirterek, "Kurtulmuş, Davutoğlu'nun yaptığı konuşmada üstü örtülü tehdit dili kullanmasının bardağı taşırdığını ifade etti." dedi.

"DAVUTOĞLU'NUN TEHDİT DİLİ BARDAĞI TAŞIRAN SON NOKTA OLDU"

Gazeteci Nevzat Çiçek, Kurtulmuş ile gerçekleştirdiği sohbetle ilgili konuşarak, "Sunum öncesi gazetecilerle yapılan sohbet toplantısında Numan Kurtulmuş'u dinlerken Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'de neden ihraç edileceğini AK Partili bir yetkilinin ağzından ilk kez net duydum. Kurtulmuş, bir tarafta partide kalıp diğer taraftan yeni parti çalışması yapmasının sürdürülebilir bir durum olmadığının altını çizse de esas vurucu cümlesi, Davutoğlu'nun yaptığı konuşmada üstü örtülü tehdit dili kullanmasının bardağı taşırdığını ifade etmesi oldu." dedi.

"KONUŞMASI TEHDİT OLARAK ALGILANDI"

İzlenimlerini anlatmaya devam eden Nevzat Çiçek, "Peki, AK Parti'nin neredeyse bizi tehdit etti dediği Davutoğlu ne demişti; 'Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden, aylardan biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır.' Davutoğlu'nun bu sözleri AK Parti'de tehdit olarak algılandı. AK Parti içerisindeki bazı kesimler Davutoğlu'nun sözleriyle AK Parti'yi tehdit ettiğini ifade ederken başka bir görüş de devletin tehdit edildiğini savunuyor. Kurtulmuş'un sözleri AK Parti'nin bunu tehdit olarak kabul ettiğini gösteriyor. Bu konuda sadece AK Parti cephesinden değil MHP içerinden de böyle okunuyor." ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş, Ahmet Davutoğlu'nun ihraç gerekçesi hakkında konuştu: Tehdit dili kullanması bardağı taşırdı

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri

Necmi Darıcı AK Parti Kalecik İlçe Başkanlığına yeniden seçildi - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan: "Yerli aşı çalışmalarında, iki hafta içinde insan üzerinde deneme safhasına ulaşılacağı görülüyor." - HaberErdoğan: "Yapısal reformlar daha büyük hamlelerin temeliydi. 2053 vizyonunun esasını oluşturacak büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına yeni başlıyoruz" - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülkemizin, yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını, izan ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor." - HaberErdoğan: "Girdiğimiz mücadelelerden başarıyla çıktıkça bölgemizle birlikte dünyaya umut aşılıyor, umut veriyoruz. Bu tablo birilerini rahatsız ediyor" - HaberSon Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor - HaberlerSon dakika haberi | Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı - HaberİYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın - HaberSon dakika... AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e cevap verdi - HaberSon dakika haberleri: Bakan Yardımcısı Kıran: "Rohingalı kardeşlerimiz yıllardır acı çekiyorlar" - HaberSon dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Destici'ye tebrik telefonu - HaberKılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı - HaberSon dakika haberi: Çarşamba Belediyesinden kadın, genç girişimci, gazi ve şehit yakınlarına destek - HaberNusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor - Magazin
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Numan Kurtulmuş, Ahmet Davutoğlu'nun ihraç gerekçesi hakkında konuştu: Tehdit dili kullanması bardağı taşırdı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 20:53:06. #1.15#
title