Novartis'ten Özel Bir Film - Haberler
Haberi Paylaş

Novartis'ten Özel Bir Film

Bültenler - Haberler | Sağlık
Novartis'ten Özel Bir Film

Novartis Türkiye, 7 Mayıs Dünya Astım Günü vesilesiyle hazırladığı özel film ile astım hastalığına dikkat çekti.

Novartis Türkiye, Youtube kanalında yayınladığı kısa film ile astımı ve belirtilerini farklı bir bakış açısıyla ele aldı.

7 Mayıs Dünya Astım Günü'ne özel hazırlanan ve Novartis Türkiye Youtube kanalında yayınlanıp Twitter'da paylaşılan kısa film ile astım hastalığına ve hastalığın belirtilerine dikkat çekildi.

Novartis Türkiye, kısa filmi hazırlarken hekimlerden gerçek hasta ifadelerini alarak hastalığın belirtileri için kullanılan ortak metaforları tanımladı. Bu metaforlardan ve çarpıcı görüntülerden yola çıkarak, bir astım hastasının günlük hayatta yaşadığı sıkıntılara ilgi çekici bir şekilde filmde yer verildi. Film ile Novartis, "Türkiye'de yaklaşık 3,5 milyon astım hastası var; hastalar içlerindeki seslere kulak vermeli, astımın belirtileri olabilecek bu sesler kontrol altına alınabilir" mesajını vurguladı.

Yaptığı çalışmalarla yaşam kalitesini artırmaya ve yaşam süresini uzatmaya katkıda bulunmayı amaçlayan Novartis, Dünya Astım Günü vesilesiyle hazırladığı bu kısa film ile astım hastalarının günlük yaşamlarını zorlaştıran sıkıntıları paylaşmayı ve astımla ilgili bilinirlik oluşturmayı hedefledi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500