Novartis Haberleri

Novartis haber, Novartis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Novartis - Dün
Son dakika haber! Gilead'ın global yönetim ekibi Türkiye'den yapılan transferlerle büyüyor
Berna Özelgün ise Yeditepe Üniversitesi Tıp Falüktesi'ni, Genetik ve Biyomedikal Mühendisliği alanında yan dal yaparak tamamladı. Aynı üniversitede sinir bilim alanında doktorasına devam ediyor. The Warton School, Philadelphia'da stratejik yönetim programını bitiren Özelgün, kariyerine 2012 yılında Mustafa Nevzat'ta sinir sistemi ilaç grubunda başladı. Sonrasında Novartis'te otoenflamatuar hastalıklar alanında çalıştı.
Novartis - 27.04.2021
Avrupa karışık açıldı, Asya ekside
HSBC, UBS, Novartis ve BP bilançolarını açılış öncesi işlemler sırasında açıklarken, Eli Lilly, General Electric ve Raytheon'un bilançolarını kapanış sonra açıklamaları bekleniyor.
Novartis - 23.04.2021
Son dakika haberi! Novartis'ten 23 Nisan'a özel "İçimizdeki Çocuk" projesi
Son dakika haberlerine göre 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle her zaman ses getiren kreatif projelere imza atan Lomacorp & Dr. Naz Demirkılıç tarafından Novartis iş birliğiyle İçimdeki Çocuk projesi hayata geçirildi.
Novartis - 20.04.2021
Novartis Türkiye Sağlık Çözümleri Direktörlüğü'ne yeni atama
Novartis Türkiye Sağlık Çözümleri Direktörlüğü görevine Dr. Murat Aşık atandı.
Novartis - 19.04.2021
Novartis Grup Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Kızılkaya, "En Yenilikçi İK Liderleri" listesinde
İş ve ekonomi dünyasının önemli yayınlarından Fast Company Türkiye tarafından düzenlenen ve dünyanın önde gelen insan kaynakları yazarlarından ve liderlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilen "En Yenilikçi 50 İK Lideri" listesinde Novartis Grup Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Dr.
Novartis - 19.03.2021
GSK Türkiye'den globale üst düzey atama
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2000 yılında mezun olan ve Yeditepe Üniversitesinde MBA derecesine sahip Akkaynak, Biofarma, Eczacıbaşı ve Novartis şirketlerinde medikal alanda çeşitli liderlik rolleri üstlendi.
Novartis - 01.03.2021
Novartis'ten "Nadir Hastalıklarda Erken Tanı ile Hayatı Yakala" farkındalık filmi
Çocuk Romatoloji Derneği tarafından Novartis iş birliğiyle, 28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü dolayısıyla Türkiye'de nadir hastalıkları olan çocukların zorlu yolculuğuna dikkati çekmek, hasta yakınlarının yanında olmak ve toplumda farkındalık yaratmak için "Nadir Hastalıklarda Erken Tanı...
Novartis - 18.02.2021
"beniMSesim" podcast serisinin dinleme sayısı 28 bin 500'ü aştı
Novartis'in açıklamasına göre, Türkiye MS Derneği ve Novartis iş birliğiyle hayata geçirilen proje sayesinde MS hastaları ve hasta yakınlarına her kanaldan ulaşılması, hastalıkla ilgili doğru bilgilerin aktarılması ve ihtiyaç duyabilecekleri konularda onlara destek olunması hedeflendi.
Novartis - 29.01.2021
İsviçreli ilaç şirketi Novartis, Pfizer-Biontech aşısının üretimine destek verecek
İsviçreli ilaç firması Novartis, Alman biyoteknoloji şirketi Biontech ile ABD'li ilaç firması Pfizer tarafından geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üretimine katkıda bulunacağını bildirildi.
Novartis - 25.01.2021
Ak Portföy, "Yatırımın Geleceği" fonları ile dikkati çekiyor
Türkiye'nin alternatif enerji dönüşümüne yatırım yapan ilk fonu olan Ak Portföy Alternatif Enerji Fonu, güneş, rüzgar, pil ve enerji depolama teknolojileri alanında, Samsung Battery, Solar Edge, Siemens, Vestas gibi dünyanın önde gelen, seçilmiş 20 şirketine, eşit ağırlıklı yatırım yapma imkanı sunuyor. Bu alandaki şirketlerin önümüzdeki dönemde giderek daha da fazla ön plana çıkacağına inanıyoruz." Sağlık temasına yatırım yapan ilk fon olduklarını aktaran Ersarı, "Ak Portföy Sağlık Sektörü fonumuz, ilaç, aşı, biyoteknoloji, genetik, ileri sağlık teknolojisi alanlarında Pfizer, Astrazeneca, Moderna, Novartis gibi insanlığın gelecekte karşılaşacağı sağlık sorunlarının çözümünde önemli rolü oynaması beklenen, seçilmiş 20 global sağlık sektörü şirketine yatırım yapıyor.
Novartis - 22.01.2021
Rekabet Kurulu, Novartis ve Roche ilaç şirketlerine para cezası verilmesini kararlaştırdı
Rekabet Kurulu, göz hastalıklarında kullanılan ilaçlardan daha pahalı olan Lucentis'in kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla rekabet kurallarını ihlal ettiğini belirlediği Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ ile Roche Müstahzarları San.
Novartis - 15.01.2021
BioNTech, Almanya'nın Marburg kentindeki yeni tesisinde Kovid-19 aşısı için üretim onayı aldı
Eylül 2020'de İsviçreli ilaç şirketi Novartis'ten tesisi satın alan BioNTech'in burada yılda 750 milyon doz Kovid-19 aşısı üretme kapasitesine sahip olacağı belirtilmişti.
Novartis - 25.12.2020
Türkiye'nin MS hastalığı üzerine ilk podcast serisi "beniMSesim" başladı
Türkiye MS Derneği ve Novartis iş birliğiyle Multipl Skleroz (MS) hastalarına destek olmak ve hastalıkla ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşmalarını sağlamak amacıyla "beniMSesim" podcast serisi hayata geçirildi.
Novartis - 26.11.2020
Novartis Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü'ne yeni atama
Novartis Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü görevine Nihan Burcu Önem atandı.
Novartis - 11.11.2020
Novartis Türkiye'ye yeni
Novartis Türkiye İlaç ve Ülke Finans Direktörlüğü (CFO) görevini 2017 yılından bu yana sürdüren Petra Wittlin'in Novartis Almanya'ya atanmasının ardından, Kasım 2020 itibarıyla Novartis Türkiye İlaç ve Ülke CFO görevine Roland Gombas getirildi.
Novartis - 30.10.2020
Novartis'ten "Sedefle Yüzleşin, Özgürleşin" projesi
Türkiye Psoriasis Derneği tarafından Novartis iş birliğiyle 29 Ekim Dünya Sedef Hastaları günü kapsamında sedef hastalığına dikkati çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla "Sedefle Yüzleşin, Özgürleşin" projesi hazırlandı.
Novartis - 02.10.2020
Novartis'ten Dünya Ürtiker Günü'ne özel dijital proje
Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisi Derneği tarafından Novartis iş birliğiyle 1 Ekim Dünya Ürtiker Günü vesilesiyle ürtiker (Kurdeşen) hastalığına dikkati çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için "Ürtikerde Aynı Noktadayız" dijital projesi düzenlendi.
Novartis - 17.09.2020
BioNTech, Kovid-19 aşısı için Novartis'in Almanya'daki üretim tesisini satın alıyor
Almanya'da faaliyet gösteren, Türk bilim insanı Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu ilaç geliştirme firması BioNTech, merkezi İsviçre'de bulunan ilaç şirketi Novartis'in Almanya'nın Marburg kentindeki üretim tesislerini satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu.
Novartis - 16.09.2020
Novartis İlaç Türkiye'ye "En İyi İşyeri" ödülü
Novartis İlaç Türkiye, "Kincentric Best Employers 2019 Programı" kapsamında "En İyi İşyeri" ödülünün sahibi oldu.
Novartis - 16.09.2020
Novartis İlaç Türkiye'ye En İyi İşyeri Ödülü
"Çalışan Bağlılığı, Bağlı Kılan Liderlik, Çeviklik ve Yetenek Odağı" alanlarında başarılı performans sergileyen Novartis İlaç, aldığı bu ödülle insan kaynakları alanında gerçekleştirdiği uygulamalardaki başarısını bir kez daha ortaya koydu.
Novartis - 23.07.2020
Novartis Grup Türkiye, ilaç ihracatında en üst sırada
Novartis/Sandoz Türkiye, İKMİB'in (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçılar Birliği) her yıl yayınladığı Türkiye'nin en çok ihracat yapan ilaç firmaları 2019 yılı sıralamasında, 3 fabrikasının toplam ihracatı dikkate alındığında en üst sırada yer aldı.
Novartis - 11.06.2020
AB mahkemesinden numune ilaç kararı
Novartis firması Almanya'da eczanelere numune ilaç dağıtan Ratiopharm firmasına karşı hukuki süreç başlatmıştı.
Novartis - 08.05.2020
Novartis Kovid-19 için faydası ispatlanırsa 'hidroksiklorokin' tablet bağışlayacak
Novartis Grup Türkiye Başkanı Dr. Altan Demirdere, "Yaptığımız klinik araştırmalarla hidroksiklorokin ilacının Kovid-19 tedavisi için faydalı olduğunu kanıtlarsak küresel klinik araştırma çabaları için 130 milyon tablet bağışlamayı taahhüt ediyoruz." dedi.
Novartis - 27.04.2020
Novartis İlaç'a "Türkiye'nin En İyi İşvereni" ödülü
Novartis İlaç Türkiye, kurum kültürü oluşturulması alanında araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunan Great Place to Work tarafından düzenlenen "2020 Türkiye'nin En İyi İşverenleri" araştırmasında "En İyi İşveren" ödülünün sahibi oldu.
Novartis - 27.04.2020
En iyi işverenler açıklandı
Özel ödüller de sahiplerini buldu Magna Seating, Magna Exteriors & Magna Mirrors ve Udemy; değerler, inovasyon, finansal büyüme, liderlik etkinliği, insan potansiyelini maksimize etme ve güven gibi 6 temel bileşenin analizi ile oluşan "Great Place to Work For ALL" özel ödülüne layık görüldü. Şirketlerin işveren markalarının çalışanları tarafından değerlendirildiği çekme, tutma ve bağlama skorlarının değerlendirilmesi ile oluşan EVP Index Özel Ödülü; Magna Seating, Zurich Sigorta, Organik Kimya, Novartis İlaç ve GittiGidiyor Bilgi Teknolojileri San.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Novartis Haberleri | Novartis Haber - Haberler - Novartis haberleri, son dakika novartis haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! Gilead'ın global yönetim ekibi Türkiye'den yapılan transferlerle büyüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.6.2021 00:40:24. #1.15#

title