Normalleşme Haberleri

Normalleşme haber, Normalleşme son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Normalleşme - Bugün
Sudan, İsrail'i boykot yasasını iptal etti
Sudan Egemenlik Konseyi ve Bakanlar Kurulu, İsrail ile normalleşme adımları kapsamında, 1958'den beri yürürlükteki İsrail'i boykot yasasını iptal etti.
Normalleşme - Dün
İçişleri Bakanlığı: Kısıtlamaya uymayan 33 bin 181 kişiye işlem yapıldı
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, mutasyona uğrayan virüsün dünya genelinde hastalığın yayılımını artırdığı, Türkiye'de de görülen varyantlar nedeniyle hasta sayılarında artış yaşandığı ve bu artış nedeniyle ülke genelinde 'kısmi kapanma' uygulamasına geçildiği hatırlatılarak, şöyle denildi: "Kısmi kapanma döneminde, hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması 19.00- 05.00 saatleri arasında, hafta sonlarında ise; cuma günü saat 19.00'da başlayıp cumartesi ve pazar günün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00'de bitecek şekilde uygulanmaktadır. Bu kapsamda, 12-19 Nisan tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 33 bin 811 kişiye adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Salgınla mücadelemiz sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz.
Normalleşme - Dün
Son dakika haber... Sosyal Koruma Kalkanı'ndan Sivas'a 226 milyon liraya yakın destek
'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyası kapsamında Sivas'ta 10 bin 951 kişiye 10 milyon 951 bin lira ödendi. Ayrıca normalleşme desteği kapsamında 9 bin 240 çalışana 10 milyon 826 bin 419 lira ödendi.
Normalleşme - 18.04.2021
Bahreyn ile İsrail arasında doğrudan uçuşlar başlayacak
İsrail Kanal 12 televizyonunda da 3 Haziran'daki uçuşun iki ülke arasında normalleşme anlaşmasından bu yana bir ilk olacağı belirtildi.
Normalleşme - 18.04.2021
Samsun ve çevre illerde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizlik hakim
İçişleri Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede, kontrollü normalleşme döneminde illerin risk durumlarına göre hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.
Normalleşme - 17.04.2021
Pandemi boyunca Düzcelilere 281 milyon lira yardım yapıldı
İşçi ve işverenlere de destek verildi Ayrıca iş hayatlarında sıkıntı yaşayan işe gidemeyen Düzcelilere de Bakanlık tarafından maddi desteklemeler yapıldı. 22 bin 23 çalışana kısmi çalışma ödeneği kapsamında 144 milyon 201 bin 114 lira, 15 bin 35 çalışana Nakdi ücret desteği kapsamında 47 milyon 609 bin 610 lira ve 6 bin 109 kişiye işsizlik ödeneği kapsamında 30 milyon 609 bin 657 lira destek verildi. Normalleşme adımlarının atıldığı zamanlarda ise 17 bin 693 kişiye toplamda 23 milyon 444 bin 545 lira maddi destek verildi.
Normalleşme - 16.04.2021
Karabük'te Sosyal Koruma Kalkanı kapsamındaki yardımlar 110 milyon lirayı aştı
Normalleşme Desteği olarak da 4 bin 997 çalışana 5 milyon 877 bin 727 lira ödeme yapıldı.
Normalleşme - 16.04.2021
Pakistan-Hindistan diyaloğunda BAE arabuluculuğu iddiası
Suudi Arabistan ve BAE, Pakistan'ın Keşmir konusunu İİT gündemine sokma konusunda gösterdiği ısrarlı tavırdan ve aksi durumda Keşmir'i konuşacak alternatif bir Müslüman devletler grubuna yönelebileceği söyleminden rahatsız oldular. Öyle ki Suudi Arabistan'ın daha önce Pakistan'a verdiği kredinin geri ödeme vadesini uzatmadığı, Pakistan'ın da bu nedenle Çin yardımıyla bu borcu ödeme yoluna gittiği haberleri ortaya atıldı. BAE'nin geçtiğimiz haftalarda Pakistanlılar için vize kısıtlamasına gideceği açıklamasını yapması, zaten pandemi sürecinde göçmen işçilerin yaşadığı türlü sıkıntılardan, tıpkı Ürdün-Körfez ilişkilerinde olduğu gibi Pakistan'ın yumuşak karnını bir kez daha ortaya koydu. Üstelik, İsrail ve bazı Körfez ülkeleri arasında "normalleşme" adımları gündeme geldiğinde Pakistan'ın adı da ortaya atıldı ve bir anda Pakistan'ın bazı Körfez ülkeleri tarafından İsrail'i tanıması için baskı gördüğü iddiaları medyaya yansıdı.
Normalleşme - 15.04.2021
Son dakika haber: Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamındaki yardımların 60 milyar lirayı aştığını bildirdi
Normalleşme Desteği olarak da 3 milyon 183 bin 435 çalışana 4 milyar 34 milyon 225 bin 189 lira ödeme yapıldı.
Normalleşme - 15.04.2021
Suudi Arabistan'ın İran stratejisi: Bağdat'a geri dönüş
Suudi Arabistan, kuzeydoğusunda yer alan komşusu Irak'la işbirliği yaptığı alanları artırmaya devam ediyor. Irak Başbakanı Mustafa El-Kazımi liderliğindeki bakanların ve yetkililerin yer aldığı Irak heyeti, Nisan ayının başında Suudi Arabistan'a resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette Irak ve Suudi Arabistan arasında ekonomi, kültür ve medya alanlarında olmak üzere beş mutabakat zaptı imzalandı ve Suudi Arabistan'ın Irak'ta yatırımı teşvik etmek için 3 milyar dolarlık katkı sağlayacağı bir ortak varlık fonu kurulacağı açıklandı.??????? Irak ve Suudi Arabistan ilişkilerinin hızla normalleşmesinin ardından kazan-kazan politikasına doğru somut bir şekilde ilerlendiği görülüyor.
Normalleşme - 15.04.2021
Türkiye Hazır Beton Birliği, Hazır Beton Endeksi Mart 2021 Raporu'nu açıkladı
"Faaliyetteki yükselme ümit verici görünmektedir" ??????? Açıklamada, raporun sonuçlarına ilişkin görüşlerine yer verilen THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, "Türkiye'de geçen hafta atılan normalleşme adımları, mevsime bağlı işlerdeki yavaşlamaya rağmen sektörün güveninin ve beklentisinin yüksek kalmasında etkisi olmuştur.
Normalleşme - 15.04.2021
İnşaat sektörü sürdürülebilir büyümeye ihtiyaç duyuyor
Raporun sonuçlarını değerlendiren THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, "Türkiye'de geçen hafta atılan normalleşme adımları, mevsime bağlı işlerdeki yavaşlamaya rağmen sektörün güveninin ve beklentisinin yüksek kalmasında etkisi olmuştur.
Normalleşme - 14.04.2021
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Ramazanın içinde bulunduğu nisan ve mayısta yiyecek, içecek sektörlerinde çalışanlara yönelik prim desteği sağlayacaklarını belirten Selçuk, mart ayında çalışması olanlardan, nisan ve mayıs aylarında normalleşme desteğinden yararlanamayan ve çalışmaya devam edilen işçiler için işverenlerin SGK'ye ödeyecekleri asgari ücret üzerinden hesaplanan primin Bakanlık tarafından karşılanacağını ifade etti.
Normalleşme - 14.04.2021
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz, Genel Kurul'da "128 milyar dolar nerede?" sorusuna yanıt verdi Açıklaması
"Merkez bankalarının varlıkları buharlaşmaz" Cevdet Yılmaz, "Merkez Bankasının 128 milyar dolarlık rezervinin buharlaştığı" yönünde bir algı yaratılmaya çalışıldığını da ifade ederek şunları kaydetti: "Merkez bankalarının varlıkları buharlaşmaz. Bir varlık, bir nitelikten başka bir niteliğe dönüşür. Dolarken TL olur, TL iken altın olur, başka bir şeye dönüşür. Bu dönüşüm esnasındaki değerleri sorgulayabilir, tartışabilirsiniz ama varlıklar buharlaşmaz. Bir varlıktan diğer bir varlığa dönüşür. Ekonominin ihtiyaçları çerçevesinde merkez bankaları bu kararları alırlar ve uygularlar. Siyaset yapmak istiyorsunuz, bir algı oluşturmak istiyorsunuz anlıyorum. Ama konumuzla ilgisi yok. Merkez bankalarının elbette normal zamanlardaki politikaları farklıdır, bu tür olağanüstü şartlarda uyguladıkları politikalar apayrıdır. Dünyada da bu görülmüştür, bizim merkez bankacılık uygulamamızda da bunlar yaşanmıştır. Temenni ederiz ki bu dönem dünyada da bizde de atlatılsın. Gerek aşılamayla gerek diğer tedbirlerle farklı bir döneme geçtiğimiz zaman Merkez Bankamız da yeni dönemin şartlarına göre politikalarını elbette güncelleyecektir." Öte yandan Yılmaz, kanun teklifiyle oranında artış öngörülen kurumlar vergisinin, isimlerini sıraladığı birçok ülkede yüzde 25 ve üzerinde olduğunu anlattı. Cevdet Yılmaz, salgın döneminde İşsizlik Sigortası Fonu'ndan 1 milyon 48 bin kişi için 5,6 milyar lira işsizlik ödeneği, 2,5 milyon kişiye 10,2 milyar lira nakdi ücret desteği, 3,8 milyon kişiye 31,6 milyar lira kısa çalışma ödeneği, 3,2 milyon kişiye 3,9 milyar lira normalleşme desteği verildiğini, toplam 51,4 milyar liralık destek sağlandığını da bildirdi.
Normalleşme - 14.04.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2 bin 500 geçici istihdam sağlayacak
Normalleşme süreci ile sözleşmeli çalışan alımlarına hız verecek olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, nisan ve mayıs aylarında yaklaşık 1.
Normalleşme - 14.04.2021
Libya Başkanlık Konseyi Başkanı, Yunanistan'la anlaşma imzalama yetkilerinin olmadığını açıkladı
Son dönemde Libya ile diplomatik ilişkilerini normalleşme sürecine sokan Yunanistan, Türkiye ve Libya arasında 27 Kasım 2019'da imzalanan Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırasının iptal edilmesini ve kendisiyle yeni bir anlaşma yapılması istiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Normalleşme Haberleri | Normalleşme Haber - Haberler - Normalleşme haberleri, son dakika normalleşme haber ve gelişmeleri burada. Sudan, İsrail'i boykot yasasını iptal etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 02:06:41. #1.16#

title