Nevşehir1 Ankara'da Zehirlenen 5 Kişi Nevşehir'de Toprağa Verildi

Nevşehir1 Ankara'da Zehirlenen 5 Kişi Nevşehir'de Toprağa Verildi

03.04.2012 17:08 | Son Güncelleme: 03.04.2012 17:08
Nevşehir1 Ankara'da Zehirlenen 5 Kişi Nevşehir'de Toprağa Verildi

Ankara'da sobadan çıkan gazdan zehirlenerek ölen aynı aileden 2'si çocuk 5 kişi Nevşehir'in Gülşehir İlçesi Abuşağı ile Kırşehir'in Ulupınar Beldesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ankara'da sobadan çıkan gazdan zehirlenerek ölen aynı aileden 2'si çocuk 5 kişi Nevşehir'in Gülşehir İlçesi Abuşağı ile Kırşehir'in Ulupınar Beldesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Törene, ölen Aydın ailesinin akrabası eski Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muammer Aydın ve belde sakinleri katıldı. Dede Yunus Aydın, O dairede doğalgaz sistemi olmadığı için oğlum ve gelinim soba yakıyorlardı dedi.

Ankara Keçiören'de oturanYSK'da 4C statüsünde sözleşmeli evrak memuru olarak çalışan 29yaşındaki Ahmet Aydın, eşi 26 yaşındaki Betül Aydın ve kızları 1 yaşındaki Hira Gül Aydın, 5 yaşındaki Ece Sıla Aydın ile evlerinde konuk olarak kalan, Ahmet Aydın'ın dayısı sağlık memuru 44 yaşındaki Mehmet Gürgeç'in cesetleri bulundu. Sobadan çıkan karbon monoksit gazından öldükleri belirlenen Aydın ailesinin 4 ferdinin cenazeleri Gülşehir'in Abuşağı Beldesi'nde, akrabaları, Ankara'da bir sınava girmek için evde misafir olarak kalan Mehmet Gürgeç'in ise, Kırşehir'in merkeze bağlı Ulupınar beldesinde toprağa verildi.

Ankara'da ölen Aydın ailesinin 4 ferdinin cenazeleri dün gece, Nevşehir Abuuşağı belde morguna konuldu. Bu sabah morgdan alınan anne, baba ve 2 çocuklarının tabutları, dede Yunus Aydın'ın, 100'üncü Yıl Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi. Bu sırada yakınları gözyaşı dökerek, Bugünleri de mi görecektik? diyerek ağıt yaktı. Cenazeler daha sonra, Aşağı Camii'de musalla taşı ve getirilen masalara konuldu. Buradaki cenaze namazına, Gülşehir kaymakamı Mesut Yakuta, Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, eski YSK Başkanı ve Ahmet Aydın'ın amcasının oğlu Muammer Aydın, Abuuşağı Belediye Başkanı Savaş Apaydın, Kavak Beldesi Belediye Başkanı Celal Yiğit ve çok sayıda kişi katıldı. Cenazeler daha sonra belde mezarlığında toprağa verildi. Dede Yunus Aydın, Oğlum Ahmet, 6 yıl önce Ankara'ya göç etmişti. Kendisiyle 1 gün önce telefonla görüşmüştük. Üşüttüğünü söyledi, hastaydı. Kısa bir görüşme oldu.Oturdukları daire kapıcı dairesi olduğu için doğalgaz tesisatı yoktu. Bu yüzden soba yakıyorlardı. Sobadan çıkan gazdan zehirlenerek öldüklerini haber aldık. Çok büyük bir acı. Bu acıya nasıl katlanacağımızı bilemiyoruz?? diye konuştu.

Aydın ailesinin yakınlarından Aydın Altınok, kendisinin de Ankara'da oturduğunu belirtirken, Ölenler dayımın oğlu ve ailesi. Ahmet işe gelmeyince, arkadaşları beni aradı. Cep telefonunu aradım ama, cevap vermedi. Bunun üzerine eve gittim. Kapıyı açan da olmayınca arka balkon camını kırarak içeri girdim. İlk olarak evlerinde misafir olarak kalan dayıları Mehmet Gürgeç'in cesediyle karşılaştım. Daha sonra diğer odada Ahmet, eşi ve çocuklarının cansız bedenlerini gördüm, polisi aradım. Allah kimseye böyle acı göstermesin. Ahmet, boş zamanlarında plastik ve kağıt gibi atık maddeler toplayarak satıyordu diye konuştu.

YSK eski Başkanı Muammer Aydın da, çok üzüntülü olduğunu belirterek, Görüyorsunuz işte. Sözün bittiği yerdeyiz dedi

Nevşehir1 Ankara'da Zehirlenen 5 Kişi Nevşehir'de Toprağa Verildi
Nevşehir1 Ankara'da Zehirlenen 5 Kişi Nevşehir'de Toprağa Verildi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

title