Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı Açıklaması

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı Açıklaması

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı Açıklaması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, 15 Temmuz’un sadece darbe girişimi olmadığını, Türkiye Cumhuriyetini kökten, yerinden kaldırma planı olduğunu ifade ederek, “Daha yüzde 90 FETÖ terör örgütü üyelerinin ülkemizde var diye düşünüyorum” dedi.

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, 15 Temmuz'un sadece darbe girişimi olmadığını, Türkiye Cumhuriyetini kökten, yerinden kaldırma planı olduğunu ifade ederek, "Daha yüzde 90 FETÖ terör örgütü üyelerinin ülkemizde var diye düşünüyorum" dedi.

Federasyonun Afyonkarahisar İl Başkanlığı açılışı için kente gelen Kabadayı, gazetecilerin soruları üzerine de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Açılış öncesi federasyonun çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Kabadayı, federasyonun kuruluş amacının Türkiye'nin birlik ve kardeşliğine destek sağlamak olduğunu ifade etti. Federasyonun Fırat Kalkanı operasyonunu da desteklediğini belirten Başkan Kabadayı, "Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonumuz bir sivil toplum örgütüdür. İlk temsilciliğimizi Adana'da açtık. Adana'dan sonra Konya, İzmir, Manisa ve Afyonkarahisar olarak devam ediyoruz. Ülkemizin dört bir yanında 81 vilayette teşkilatlanmaya devam edeceğiz. Çünkü amacımız ülkemizde milli birlik ve kardeşlik hukukunu güçlendirmek ve toprak bütünlüğümüzü koruma Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) okyanus ötesinden gelip 90'lı yılların başında Kuzey Irak'tan başlayıp Ortadoğu'yu kan gölüne çevirmesinden, bunun eninde sonunda Türkiye'ye ulaşması endişesi içerisinde bu federasyonumuzu kurduk. Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiyemizin sınırlarını en iyi şekilde koruyorlar, iyi bir yoldalar ve hükümeti destekliyoruz. Çünkü ülkemizin bekası söz konusu. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu olarak Afyonkarahisar'dan sonra açılışlarımız önümüzdeki ekim ayında Kütahya, Uşak ve Diyarbakır ile devam edecek" diye konuştu.

"FETÖ alçakça, şerefsizce bir saldırı yaptı"

Gazetecilerin soruları üzerine 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasından yaşananlara da değinen Başkan Kabadayı, FETÖ ile ilgili ilginç bir ayrıntıya dikkat çekerek şunları söyledi:

"15 Temmuz darbe girişimi değil, ben bunu kabul etmiyorum, kesinlikle darbe girişimi değil. 15 Temmuz Türkiye Cumhuriyetini kökten, yerinden kaldırma planıydı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) alçakça, şerefsizce bir saldırı yaptı. Bu yanlarına kalmayacak, ümit ediyorum ki Adalet Bakanlığımız iyi bir çalışma yapıyordur bunlarla ilgili. Bunların ömür boyu cezaevinden çıkacaklarını sanmıyorum. Operasyonlar devam ediyor ülkenin dört bir yanında. Başkanımız da, Cumhurbaşkanımız da bunlarla mücadeleyi yapacak en iyi insanlardır."

"Son padişah Abdülhamit Han'ı son günlerde sıkça tartışıyorlar"

Açıklamalarında son olarak FETÖ'nün iş birliği yaptığı PKK gibi terör örgütleri meselesine değinen Başkan Kabadayı, "Tabii FETÖ konuşulurken bir başka örgütlerinde ülkemizde peydahlandığını görüyoruz. FETÖ'ye öteden beri destek verenler var. Örneğin, son padişah Abdülhamit Han'ı son günlerde sıkça tartışıyorlar. Bazı sözde yazar olduğunu iddia edenler televizyon kanallarına çıkıyorlar, dünyanın hiçbir ülkesinde devletinden maaş alıp milletvekilliği yapan bir terörist yok, bizim ülkemizde maalesef bunlarda var. Bu alçaklar ülkemizin birliğine kast ediyorlar" ifadelerine yer verdi. - AFYONKARAHİSAR

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı Açıklaması
Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı Açıklaması
Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı Açıklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title