Mihrimah Sultan Haberleri

Mihrimah Sultan haber, Mihrimah Sultan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mihrimah Sultan - 30.09.2021
İzzet Keribar'ın "Miras: İstanbul'da Osmanlı Mimarisi ve Çini Sanatı" sergisi 2 Ekim'de açılacak
Büyük usta Mimar Sinan'ın eserleri ve bu eserlerdeki çinilerin görsellerinden oluşan sergide, Rüstem Paşa Camii, Sokullu Mehmet Paşa Camii, Sultan 2. Selim Türbesi, Topkapı Sarayı, Piyale Paşa Camii, Takkeci İbrahim Ağa Camii, Şehzadebaşı Camii, Fatih Camii Avlusu, 3. Ahmet Çeşmesi, Mısır Çarşısı, Şehzade Camii, Süleymaniye Camii, Hürrem Sultan Türbesi, Yavuz Sultan Selim Camii, Mihrimah Sultan Camii, Tophane-i Amire, Atik Valide Camii, Mesih Mehmet Paşa Camii, Sultan Ahmet Camii gibi birçok eserin fotoğrafı da sergilenecek.
Mihrimah Sultan - 14.07.2021
Vakıflar Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz şehitleri için 81 ilde 251 hatim okutacak
Hatimleri okuyacak Kur'an kursu talebelerine teşekkür eden Ersoy, şunları kaydetti: "15 Temmuz günü demokrasi şehitlerimiz için Ankara'da 4, İstanbul Anadolu yakasında 4, Avrupa yakasında 6, diğer illerimizde üçer olmak üzere hatimler okunacak. Okunan hatimlerimizin duaları ise 15 Temmuz günü ikindi namazı öncesinde Ankara'da Tacettin Camisi'nde, İstanbul'da Mihrimah Sultan ve Taksim Camisi'nde, İzmir'de ise Hisar Camisi'nde yapılacaktır.
Mihrimah Sultan - 08.04.2021
Futbolun ünlü hocalarından kan bağışı kampanyasına destek
Kızılay ile Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı işbirliğiyle yapılacak olan "Kan Bağışı Kampanyası"nın ilk gününde kan verme üniteleri, Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi'ndeki Spor Bilimleri Fakültesi'nde saat 11:00-19:30 arasında hizmet verecek. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu paydaşlığındaki sosyal sorumluluk projesi, 10 Nisan'da Anadolu Yakası'ndaki 6 belediyenin sınırları içinde yine aynı saatlerde devam edecek. Çekmeköy Madenler Metro Durağı, Beykoz On Çeşme Meydanı, Üsküdar Mihrimah Sultan Camisi önü, Ataşehir Örnek Mahallesi Örnek Camisi önü, Kadıköy Beşiktaş İskelesi önü ve Ümraniye Çarşı Durağı önünde kurulacak kan alma ünitelerinde vatandaşlar kan bağışı yapabilecek.
Mihrimah Sultan - 05.04.2021
Kan Bağışı Kampanyası'na spor camiasından destek
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu paydaşlığındaki sosyal sorumluluk projesi, 10 Nisan'da Anadolu Yakası'ndaki 6 belediyenin sınırları içinde yine aynı saatlerde devam edecek. Çekmeköy Madenler Metro Durağı, Beykoz On Çeşme Meydanı, Üsküdar Mihrimah Sultan Camisi önü, Ataşehir Örnek Mahallesi Örnek Camisi önü, Kadıköy Beşiktaş İskelesi önü ve Ümraniye Çarşı Durağı önünde kurulacak kan alma ünitelerinde vatandaşlar kan bağışı yapabilecek.
Mihrimah Sultan - 31.03.2021
İngiltere'de Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi 350 bin sterline satıldı
Mihrimah Sultan'ın portresi de 60 bin sterline satıldı Kanuni Sultan Süleyman'ın kızı Mihrimah Sultan'ın 17.
Mihrimah Sultan - 28.01.2021
Genç NEYAD, milletvekili Rümeysa Kadak ile sokak hayvanlarına mama dağıttı
Kampanyaya destek veren Milletvekili Kadak ile dernek üyeleri, Üsküdar'da bulunan Aziz Mahmud Hüdayi Türbesi, Valide-i Atik ile Mihrimah Sultan camileri ile Kuzguncuk'ta sokak hayvanlarına mama dağıttı.
Mihrimah Sultan - 20.11.2020
Rüstem Paşa Camisi cuma namazıyla ibadete açılacak
Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Mimar Sinan'ın deniz kıyısına yaptığı üç camiden biri olan Rüstem Paşa Camisi'nin, 1561 yılında tamamlandığı tahmin ediliyor. Tarihçiler, caminin Rüstem Paşa'nın ölümünden sonra karısı Mihrimah Sultan tarafından tamamlandığını belirtiyor.
Mihrimah Sultan - 04.11.2020
Son dakika haberi:
Kel Hasan'dan orta oyunu konusunda o¨gˆrendiklerini kendi kis¸iligˆiyle sentezleyerek olus¸turdugˆu "Du¨mbu¨llu¨ tarzı"nı hem sahnede hem de perdede sergilemeyi su¨rdu¨ren İsmail Dümbüllü, 1953'te "Kırk Gu¨n Kırk Gece", 1954'te "Mihrimah Sultan", 1956'da "Du¨mbu¨llu¨ Tarzan" adlı filmlerde oynadı.
Mihrimah Sultan - 24.08.2020
İmamoğlu'ndan jüri üyeleriyle Üsküdar gezisi
"ÇOK DEĞERLİ BİR JÜRİ KATILIMI SÖZ KONUSU" Kuşkonmaz Camii'nden Mihrimah Sultan Camii'ne geçen İmamoğlu, jüri üyelerinden detaylı tarihi bilgiler aldı.
Mihrimah Sultan - 10.08.2020
Vali Yerlikaya, Mihrimah Sultan Külliyesi'nin bacalarındaki klimaların kaldırıldığını duyurdu
Vali Yerlikaya, Mihrimah Sultan Külliyesi'nin bacalarındaki klimaların kaldırıldığını duyurdu İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Üsküdar'daki Mihrimah Sultan Külliyesi'nin bir bölümünde Tıp Merkezi olarak hizmet veren tarihi yapının bacalarındaki klimaların kaldırıldığını duyurdu.
Mihrimah Sultan - 10.08.2020
Tarihi yapının bacalarındaki klimalar kaldırıldı
Üsküdar'daki Mihrimah Sultan Külliyesi'nin bir bölümünde Tıp Merkezi olarak hizmet veren tarihi yapının bacalarındaki klimalar kaldırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mihrimah Sultan Haberleri | Mihrimah Sultan Kimdir - Haberler - Mihrimah Sultan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mihrimah Sultan kimdir, hayatı ve biyografisi. 8 bin 500 yıllık miras müzesini bekliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 04:15:15. #1.14#

title