Midas Haberleri

Midas haber, Midas son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Midas - 13.03.2021
Eskişehir'in tarihi, kültürel ve ekonomik değerleri 600 eserle ETO Müze'de tanıtılıyor
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan tarihi Odunpazarı evlerinden birinde bulunan ETO Müze'de, şehrin köklü firmalarına ait nesne ve belgelerin yanı sıra Frig Kralı Midas, Nasreddin Hoca, lüle taşının ilk ustalarından Ali Osman Denizköpüğü'nün bal mumu heykelleri, ilk yerli otomobil Devrim ve ilk lokomotif Karakurt'un dökme demirden replikaları, Osmanlı sikkeleri sergileniyor.
Midas - 08.03.2021
Son dakika haber! Deniz Ventures'tan yeni nesil yatırım uygulaması Midas'a 1 milyon dolarlık yatırım
Son dakika gelişmesine göre DenizBank'ın Türkiye'deki inovasyon ve girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla kurduğu Deniz Ventures, Türk ve ABD hisse senetlerine kolay ve komisyonsuz yatırım imkanı sağlayan Midas uygulamasına 1 milyon dolar yatırım yaptı.
Midas - 04.03.2021
SPK haftalık bülteni
Kurul, Midas Menkul Değerler AŞ'nin dar yetkili aracı kurum olarak yetkilendirilmek suretiyle emir iletimine aracılık faaliyetinde bulunmasına izin verilmesi başvurusunu onayladı.
Midas - 10.11.2020
Kurtlar Vadisi'nin "Laz Ziya"sı: İstemi Betil
"Kral Üşümesi", "Cadı Kazanı", "Haydutlar", "Midas'ın Kör Düğümü", "Onuncu Senfoni", "Orta Direk Düğünü", "Fizikçiler", "Andorra", "Sultan Gelin" adlı tiyatro oyunlarında da rol alan sanatçı, 1995-1996 arasında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğünü üstlendi.
Midas - 26.09.2020
QNBEYOND Hızlandırma Programı 2. dönem girişimleri mezun oldu
Lagom: Lagom, dağıtık veri kaynaklarında farklı yapılarda yer alan veri üzerinde siber güvenlik ve bilgi yönetimi sağlayan bir platformdur. Hızlandırma programı içerisinde QNB Finansinvest'in ilk müşterilerinden biri olduğu Lagom, müşteri sayısını üçe yükseltmeyi başardı. Midas: Türk ve Amerikan hisse senetlerine komisyonsuz yatırım yapabileceğiniz Midas uygulaması ile dünyaca ünlü şirketlerin hikayelerine ortak olabilirsiniz.
Midas - 21.09.2020
"Tiyatronun usta ismi: Hadi Çaman"
Tiyatro oyuncusu, oyun yazarı ve çevirmen Hadi Çaman, ölümünün 12. yılında anılıyor.
Midas - 25.04.2020
Müzeler ve çocuk tiyatrolarının linkleri Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün sitesinde
İnternetten ulaşılabilecek çocuk tiyatroları ve müzeler İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun Turta Girmemiş Orman, Ankara Devlet Tiyatrosu'nun Tembel Memiş, Papağan Kaçtı, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun Çizmeli Kedi, Erzurum Devlet Tiyatrosu'nun Dünyanın Eski Zamanlarında, İzmir Devlet Tiyatrosu'nun Eşek Kulaklı Kral Midas, Bursa Devlet Tiyatrosu'nun Sinco Akıllı Sincap ve Van Devlet Tiyatrosu'nun Mikrobik ile Gribik adlı oyunları Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün sayfasından ulaşılabilen tiyatro oyunları arasında yer alıyor.
Midas - 25.04.2020
Bakan Selçuk: "Müzeler ve çocuk tiyatrolarının linkleri çocuk hizmetleri genel müdürlüğünün web...
Online çocuk tiyatroları Bakan Selçuk, online çocuk tiyatroları ve müzelere ilişkin ayrıntıları da paylaştı. Online seyredilebilecek bazı oyunlar şöyle: İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun Turta Girmemiş Orman, Ankara Devlet Tiyatrosu'nun Tembel Memiş, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun Çizmeli Kedi, Erzurum Devlet Tiyatrosu'nun Dünyanın Eski Zamanlarında, İzmir Devlet Tiyatrosu'nun Eşek Kulaklı Kral Midas, Ankara Devlet Tiyatrosu'nun Papağan Kaçtı, Bursa Devlet Tiyatrosu'nun Sinco Akıllı Sincap ve Van Devlet Tiyatrosu'nun Mikrobik ile Gribik adlı oyunları.
Midas - 10.04.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatı sanal ortama aktardı
Youtube kanalında, Devlet Tiyatroları'nın özellikle küçük sanatsever dostların keyifle izleyeceği, sahnelendiği zamanlarda büyük ilgi gören, Çizmeli Kedi, Uğur Böceği Benekli, Eşek Kulaklı Kral Midas, Sihirli Kitap, Mikrobik ile Gribik, Sinco Akıllı Sincap, Papağan Kaçtı, Dünyanın Eski Zamanlarında, Turta Girmemiş Orman ve Tembel Memiş oyunlar yer alıyor.
Midas - 04.03.2020
QNBEYOND Hızlandırma Programı'nın ikinci dönem girişimleri belli oldu
İkinci dönemde belirlenen girişimler, Akıllı Param, ikas, Kamion, Lagom, Midas, MindBehind, Navlungo, Piple, Varco, Workiom ve YapıRadar olarak açıklandı.
Midas - 06.02.2020
Nesli tehlike altındaki yeşil kaplumbağa ölüsü, kıyıya vurdu
Karaağaç Mahallesi sahilinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan yeşil kaplumbağa (chelonida midas) ölüsü karaya vurdu.
Midas - 06.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Karaağaç Mahallesi sahilinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan yeşil kaplumbağa (chelonida midas) ölüsü karaya vurdu.
Midas - 27.01.2020
GRAFİKLİ- "Tiyatroya adanan ömür: Engin Cezzar"
Engin Cezzar'ın rol aldığı ve yönettiği bazı oyunlar şöyle: "Palto", "Midasın Kulakla­rı", "Teneke", "Ferhat ile Şirin", "Canlı May­mun Lokantası", "Budala", "Yedi Kadın", "Kadı", "Bir Şehnaz Oyun", "Ayşe Opereti", "Ağustos Böceği", "Nikah Kağıdı", "Yalan Dünya", "Biz Kadınlar" Rol aldığı filmler ve diziler: "Bay Alkolü Takdimimdir", "Keşanlı Ali Destanı", "Kaldırım Serçesi", "Hızır Bey", "Abdülhamit Düşerken", "Sağır Oda".
Midas - 17.01.2020
TV+'tan çocuklara karne hediyesi
Kullanıcıların tercihlerine göre seçilen Harry Potter Serisi, 4N1K, Tad the Lost Explorer and the Secret of King Midas, The Lion King, Kral Şakir, The Lego Movie ve Wall-E gibi yapımlar, çocukların tatil keyfine keyif katacak.
Midas - 13.12.2019
BİFO, İlber Ortaylı'nın anlatımlarıyla ICEC'te konser verdi
"Türk müziği Yeniçeri takımı ile mehterle Viyana'ya geldi" Orkestranın şefi Sascha Goetzel de konserde mehter takımının kullandığı büyük davul, zil, çelik üçgen ve zurnaya ilişkin bilgiler vererek, Viyana'nın Türk müziğiyle tanışmasına dair şunları anlattı: "1699'da barış anlaşması imzalandı ve bu dönemde kültür mübadelesi yaptık. Yani kıyafetlerimizden, yemeklerimize ve müziğimize kadar karşılıklı olarak alışverişlerde bulunduk. Türkiye'den çok sayıda Türk mimar Avusturya'ya geldi. Mesela Türklere husus olarak bilinen soğan kubbe ile böyle tanıştık. Müzik ise bir Yeniçeri takımı ile mehterle Viyana'ya geldi. Dolayısıyla Viyanalılar 'Türkiye'de insanlar nasıl müzik yapıyor' diye mehterle birlikte görme şansı yakaladılar. O dönem bir pazar günü mehter takımı Viyana sokaklarında 3 saat dolaştı. Haydn, Mozart ve duyduğu kadarıyla Beethoven de bu müziği duyma imkanına sahip oldular. Bunun sonucunda Beethoven bence Türk müziğini hissetmeyi öğrendi. İki ülke bakımından bu mübadelede kültürel açıdan bu kadar etkilenmemiz gerçekten önemli." Yoğun ilginin yaşandığı ve yaklaşık 3 saat süren konserde Beethoven'in "Atina Harabeleri" operasından "Türk Marşı", 2. Johann Strauss'un "Bin Bir Gece Valsi" ile "Midas'ın Kulakları", "Çeşmebaşı Balesi" ve "Esintiler" gibi yapıtlarıyla tanınan besteci Ferit Tüzün'ün "Türk Kapriçyosu" eseri seslendirildi.
Midas - 07.11.2019
Fotoğrafçıların "gün batımı" adresi: Emre Gölü
Kral Midas kayığıyla göle açılan fotoğrafçılar, güneşin batışı başta olmak üzere, gölün çevresinde ve içerisindeki kaya oymaları ile çeşitli kuş türlerinin karelerini yakalamaya çalışıyor.
Midas - 06.10.2019
Frigya'da turist sayısı ikiye katlandı
Emre Gölü Sosyal Tesisi İşletme Sahibi Mustafa Gökmen de vadinin ortasındaki Emre Gölü'ndeki tesislere ilginin giderek arttığını belirterek "Gölün etrafında, Kral Midas kayığı, kano, deniz bisikletleri, ATV'ler ve bisikletlerimiz ile turistlerimiz, Frigya'da keyifli vakit geçiriyor.
Midas - 28.09.2019
Usta yönetmenin belgeselleri restore ediliyor
Yaklaşık 40 yıllık meslek hayatında çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Suha Arın, 1974 ile 1979 yılları arasında çektiği "Hattiler'den Hititler'e", "Midas'ın Dünyası", Sedat Simavi Vakfı Kitle Haberleşmesi Büyük Ödülü'ne layık görülen "Urartu'nun İki Mevsimi", "Likya'nın Sönmeyen Ateşi", "İstanbul'un Çağırdığı Su" ve Viyana Turizm Filmleri Yarışması'nda "Jüri Şeref Ödülü"ne layık görülen "Kapalıçarşı'da 40 Bin Adım" belgeselleri günümüz teknolojisiyle orijinal negatif filmlerden yararlanılarak yenileniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Midas Haberleri | Midas Kimdir - Haberler - Midas haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Midas kimdir, hayatı ve biyografisi. Nurseli İdiz: Taksiye verdiğim parayla İstanbul'da 2+1 ev alınırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 21:35:53. #1.15#

title