MHP Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı Çoban Projelerini Anlattı

MHP Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı Çoban Projelerini Anlattı

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Elazığ belediye başkan aday adayı Doç.Dr.Bilal Çoban yaklaşan yerel seçimler öncesi projelerini İHA'ya anlattı.

MHP Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı Çoban Projelerini Anlattı

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Elazığ belediye başkan aday adayı Doç. Dr. Bilal Çoban yaklaşan yerel seçimler öncesi projelerini İHA'ya anlattı.

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı da olan Doç. Dr. Bilal Çoban, başkanı olduğu kurumun Elazığ'ın sorunlarının tespiti ve bu sorunlara hazırladıkları çözüm önerileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Doç. Dr. Bilal Çoban, "Uzun zamandır Elazığ'ın problemleriyle ilgili çalışmalar yürütmekteyiz. Elazığ'ın büyükşehir olabilmesi için mektup kampanyası başlattık ve 152 bin mektup topladık. 'Devlet Millet El Ele' projesiyle mahalleleri gezdik, sorunları tespit ettik, çağrı merkezinin kurulmasını sağladık ve bu yolla bin kişinin istihdam edilmesinin önünü açtık. 'Engelsiz Kent Elazığ' adıyla bir kitap çıkardık, Harput'un 2023 Stratejik Planı'nı yine bir kitap çalışmasında birleştirdik. Buna benzer sayısız projemiz oldu. Devlet Demir Yolları ile ilgili, Çimento Fabrikası'nın yer değişimiyle ilgili çok çeşitli kampanyalar yaptık. Gelecek ile ilgili de 400 proje hazırladık. Bu çalışmalar oldukça zamanımızı aldı. Mahallelerin problemleriyle ilgili de çok zaman harcadık. Proje hazırlarken Türkiye ve dünya üzerindeki şehirlerden de faydalandık. Hazırladığımız bu 400 projenin Elazığ'ın 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak düzeyde olacağını düşünüyoruz. Çok geniş ve kapsamlı bir çalışma oldu. Belki de Türkiye'de ilk defa böyle bir çalışma yapılıyor. Fakat Elazığ öyle bir hale geldi ki tek başına bir parti veya şahıs bu sorunları çözemez. Bu konuda çok açığız, ortak bir organizasyon yapabileceğimize inanıyoruz. Problemlerin tespiti ve çözümlerine yönelik çok ciddi hazırlıklarımız var ve bu şehrin geleceğinde yer almak istiyoruz. Bu şehir öyle bir hale geldi ki bu şehirde AK Partilisi de, sağcısı da, solcusu da, Alevisi de, sunnisi de artık mutlu değil. Bugün gelinen nokta budur. Bu şehirde siyaset yapmak da zor, ticaret ve sanat yapmak da. Bunlarla ilgili çok ciddi hazırlıklarımız var. Allah nasip eder adaylık süreci de düzgün bir şekilde geçerse biz bu şehrin geleceğini oluşturabileceğimizi düşünüyoruz" dedi. - ELAZIĞ