Mevlit Kandili'ne doğru

27.10.2020 15:31 | Son Güncelleme: 27.10.2020 16:13
Mevlit Kandili'ne doğru

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çakır, mesajında, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyayı şereflendirişinin yıl dönümü vesilesiyle kutlanan bir Mevlit Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Çakır, şunları kaydetti:

"Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan peygamber efendimizin, yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biridir. Peygamber efendimiz, iyilik ve güzelliğin müjdecisi olmuş, yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, barışın huzurun, hayır ve esenliğin yeryüzünde tesis edilmesini sağlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlit Kandil'inin alemi İslam'ın birliği, dirliği ve beraberliğine, insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyor, Tüm İslam aleminin ve hemşehrilerimin Mevlit Kandil'ini en kalbi duygularımla tebrik eder, bu gecede gönül bağlarımızı, muhabbetimizi, kardeşliğimizi her zamankinden daha sağlam ve sıkı bir şekilde güçlendirmesini Cenap-ı Allah'tan niyaz ederim."

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise Mevlit Kandil'inin bütün insanlığa sevgi ve rahmet getirmesini temenni etti.

Güder, mesajında, Peygamber Efendimizin doğumunun insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayı olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in gelişiyle birlikte, insanlık üzerine çöken kara bulutlar dağılmış, cehalet, haksızlık ve zulüm sona ermiştir. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuz ve her Müslüman için alınması gereken derslerle doludur. Bir Müslüman olarak Peygamberimizin bütün güzel ahlaklarını örnek alarak kendimizi O'nun güzel ahlakıyla donatmalıyız. Yaşanan sıkıntılardan kurtuluşun ancak Hazreti Muhammed'in 15 asır önce ortaya koyduğu değerleri doğru anlamakla mümkün olacaktır."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Volkan Kaşik

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title