Menemen'de CHP'den Aday Olan Ömer Güney Lokma Dağıttı

Menemen'de CHP'den Aday Olan Ömer Güney Lokma Dağıttı

CHP Menemen Belediye Başkan aday adayı Ömer Güney, Menemen halkına lokma dağıttı.
CHP'den Menemen Belediye Başkan aday adayı olan Ömer Güney, 11 yıldır harita ve kadastro mühendisi olarak hizmet verdiği Menemen halkına şükranlarını ifade...

Menemen'de CHP'den Aday Olan Ömer Güney Lokma Dağıttı

CHP Menemen Belediye Başkan aday adayı Ömer Güney, Menemen halkına lokma dağıttı.

CHP'den Menemen Belediye Başkan aday adayı olan Ömer Güney, 11 yıldır harita ve kadastro mühendisi olarak hizmet verdiği Menemen halkına şükranlarını ifade etmek için lokma dağıttı. Güney'in mühendislik bürosunun önünde kurdurduğu seyyar lokma tezgahında dağıtılan lokmalar paylaşılırken, proje kitapçıkları da büyük ilgi gördü. Türkelli köyünden pazarda satmak için mahsul getiren iki yaşlı kadın, Ömer Güney'in boynuna sarılıp öperek, "Menemen sana emanet" dediler. Yaşlı kadınların ellerinden öperek teşekkür eden Güney, "Bunu sizlerle, Menemen halkıyla, köylüsüyle, mahallelisiyle birlikte başaracağız. Şimdiye kadar köyleri, mahalleleri, haneleri dördüncü kez turluyoruz. Halkın ilgisi, sevgisi, sıcaklığı azmimizi kamçılıyor. Çalmadık kapı, görmedik yüz, sıkmadık el bırakmayacağım. Partim görevi bana verirse halkın başkanı olacağım. Pazarda, sokakta, her yerde onlarla olacağım" dedi.

Vatandaşların taleplerini de dinleyen Güney, YSK'nın aday adaylarına getirdiği kısıtlamalar nedeniyle mahalle ve kahvehane toplantılarına ara vermek zorunda kaldıklarını söyledi. Güney, "Ancak bu kısıtlamalar hiçbir şey yapmadan öyle durup bekleyeceğiz demek değil tabii ki. Aday adaylığımı ilan ettiğim Temmuz ayından bu yana hız kesmeden çalışıyoruz. Proje kitapçığımızı dağıttık. Herkes oradaki projeleri okuyup, heyecanlanıyor, ilgiyle merakla soruyor, Menemen'de yapacaklarımızı merak ediyor. Oysa orada anlattıklarımız hazırlıklarımızın yarısı bile değil. Asıl büyük projelerimizi adaylık ataması sonrasına bıraktık. Bu görev partim tarafından bana verildiğinde Menemen halkıyla büyük buluşmayı gerçekleştireceğiz. Ortak akılla projelerimizi paylaşıp, konuşup, tartışıp yapmak için yola koyulacağız. Harita mühendisi olmam nedeniyle yıllardır Menemen'in ayak basmadığım yeri, tanımadığım taşı toprağı yok. Hiçbir zaman ben demekten hoşlanmam. Mükemmel bir ekibimiz var. Konusunda uzman çok sayıda arkadaşımla birlikte beyin emeği harcıyoruz. Menemen için yapıyoruz bunu. Bu ekiple ve Menemen halkıyla başaracağız her şeyi" diye konuştu.

Menemenlilerin kendisine sorunları, sıkıntıları anlattığını ancak kendisinin henüz aday adayı olduğunu kaydeden Güney, "CHP uzun süredir, üç dönemdir Menemen'e hizmet veriyor. Güzel şeyler yapıldı, yapılıyor. Ben de zaten bunun için aday oldum. Menemen'i daha ileriye götürmek, sorunları, sıkıntıları en aza indirmek, CHP oylarını katlayıp, partimizin bayrağını Menemen burçlarının zirvesine dikmek. Belediyelerin görevi hizmet. Halka ve kente hizmet. Kentleri yaşanır kılmak. Çevreyi, doğayı korumak, genişletmek. Özellikle sosyal demokrat belediyecilik dediğiniz zaman, bu hizmetlerin katlanarak artması gerekiyor. Çöp toplamak, temiz çevre, park yapmak, caddeleri yeşillendirmek, kaldırım yapmak vs. bunlar zaten hizmet değil, olması gereken, belediyelerin yapması gereken asli görevi. Avrupa'da, gelişmiş dünyada kimse bu tür işleri belediye hizmeti diye sunmaz" dedi.

Güney, ilçenin sosyal hayatının canlandırılması, Menemen'in görülmek, gezilmek, ziyaret edilmek istenen bir ilçe konumuna gelmesi için de proje çalışmaları yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

"Belediyeler, kent halkının sosyal yaşamının renklenmesi, kültürel düzeyinin yükselmesi ve canlanması, kadın ve çocukların, gençlerin kent hayatına, sosyal hayata katılması, kentin bir cazibe merkezi, yatırımları çeken bir merkeze dönüşmesi için projeler hazırlar, uygular. Menemen'in sosyal hayatının canlanması, geniş kesimlere hitap etmesi, kabuğunu kırması, İzmir'e bu kadar yakın ama İzmir'den bu kadar uzak bir taşra kasabası görüntüsünden çıkması gerekir diye düşünüyorum. Bunu hayal ediyorum. Menemen'in, hafta içi, hafta sonu İzmir'den, diğer ilçelerden hemşehrilerimizin, eşleriyle, çocuklarıyla birlikte gelip hoşça vakit geçirecekleri mekanlarının olması gerektiğini biliyorum. Menemenlilerin de böyle bir yaşama hakları olduğuna inanıyorum. Akşam geldiğinde sokakları erkenden boşalan, caddelerinde tek tük insanların dolaştığı, evlerde oturup televizyon seyretmekten başka seçeneği olmayan insanların Menemen'i değil. Gençlere sunacağı hiçbir şey olmayan bir Menemen değil. Festivallerin, karnavalların, yarışmaların, birinin bitip, diğerinin başladığı, Ege'nin, Türkiye'nin gündeminde sürekli özgünlükleriyle yer alan bir Menemen arzuluyorum ve bunu hedefliyorum. 'İzmir'in kuzey yıldızı Menemen' dememin amacı bu. Bu sloganımız çok tuttu. İzmir'de, başka yerlerdeki, bazı aday adayı arkadaşlarımız, bu sloganımızı kendilerine adapte edip kampanyalarında kullanmaya başladılar. Bundan da mutlu oldum. Demek ki çok doğru şeyler söylüyoruz. İzmir kuzeye doğru gelişmek zorunda. Başka seçenek yok. O yüzden, öyle bir Menemen yaratacağız ki insanlar oturmak, yaşamak, yerleşmek, çalışmak için Menemen'i tercih edecek. Yatırımcılar, işadamları için Menemen ilk akla gelen ilçe olacak. Altyapısıyla, sunduğu hizmetler ve yatırım ortamıyla. Bütün bunları belediyenin görevi olarak görüyorum. İzmirli, İzmir'de bulduğu, bulacağı her şeyi Menemen'de de bulacak ve başka yerler aramayacak, ihtiyaç duymayacak. Göreceksiniz Menemen'e akın başlayacak. Ben hayalleri olan bir insanım. Özlü sözde denildiği gibi insanlar hayal ettikçe yaşar. Bugünden beş yıl sonrasının Menemen'ini görüyorum." - İZMİR