MEHMET YILMAZ HABERLERİ

Mehmet Yılmaz haber, Mehmet Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz

Doğum Yeri Erzincan / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1964 -

Mehmet Yılmaz Kimdir ?

Mehmet Yılmaz, 1964 yılında Tercan İlçesinde dünyaya geldi. Evli 3 çocuk babası Tercan, 1986 yılında Sümerbank’a bağlı Tercan Ayakkabı fabrikasında işçi olarak çalışmaya başladı.2 dönem sendikacılığın ardından, 2005 yılında esnaflık yapmaya başladı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Tercan İlçesi Belediye Başkanı seçildi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mehmet Yılmaz 2.6.2020
Zarifoğlu'nun Nabi Avcı'ya mektupları "Yedi İklim"le gün yüzüne çıktı
Derginin şiir sayfalarında ise aralarında Mehmet Yılmaz'ın "Mekanın Boş Rafları", Rüya Şahhüseyinzade'nin "Gitmemeye Devam Ediyorum", Derek Walcott'un "Sevgi Üstüne Sevgi", Bedr Şakir es-Seyyab'ın "Sakinlik ve Ateşin Sesi" ve Ebru Kazan'ın "Bataklık Kurur da Sonra"nın bulunduğu birçok şiir okurların beğenisine sunuluyor.
Mehmet Yılmaz 1.6.2020
Şırnak'ta helikopter kazasında şehit düşen 13 asker anıldı
Anma programına Vali Yardımcıları Mustafa Gündüz ve Tunahan Efendioğlu, Şırnak Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, 23. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral İdris Acartürk, Belediye Başkan Vekili Ayten Akgül, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük ve İl Müftüsü Ramazan Tolan katıldı.
Mehmet Yılmaz 29.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
GENELGE TEBLİĞ EDİLMEDİ DUYDUKLARIMIZLA DÜZENLİYORUZ 35 yıldır Yat Limanı'nda hizmet veren restoran işletmecisi Mehmet Yılmaz, "1 Haziran'da açılacağımızı duyunca hazırlıklara başladım.
Mehmet Yılmaz 29.5.2020
Bakan Gül: Cezaevlerinde kapalı görüşler, 1 Haziran'da başlayacak
Adalet Bakanı Gül başkanlığında, adalet hizmetlerinde koronavirüse karşı alınan tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının 10'uncusu videokonferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Toplantıya Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.
Mehmet Yılmaz 29.5.2020
Bakan Gül: "1 Haziran itibarıyla yargı alanına ilişkin bazı tedbirler esnetildi"
Adalet hizmetlerinde korona virüse karşı alınan tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının 10'uncusu Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında gerçekleştirildi. Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.
Mehmet Yılmaz 29.5.2020
HSK Genel Kurulu yargıda normale dönüş eylem planını hazırladı
HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz imzalı eylem planı, adliyelerde görev yapan tüm hakim ve cumhuriyet savcılarına duyuruldu.
Mehmet Yılmaz 29.5.2020
Bakan Gül başkanlığında 10'uncu koordinasyon toplantısı
Adalet Bakanı Gül başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantı saat 10.30'da başladı. Toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katılıyor.
Mehmet Yılmaz 29.5.2020
HSK yargısal faaliyetlerin nasıl yapılacağına ilişkin kararını mahkeme ve savcılıklara gönderdi
HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz imzalı karar, bölge adliye ve idare mahkemeleri adalet komisyonu başkanlıklarına, bölge adliye mahkemeleri cumhuriyet başsavcılıklarına, adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlıklarına ve cumhuriyet başsavcılıklarına gönderildi.
Mehmet Yılmaz 27.5.2020
Uzaktan eğitim sürecinde vazgeçmedikleri deneyleri eve sığdırdılar
Kastamonu Şehit Mehmet Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle devam eden uzaktan eğitim sürecinde, fen bilgisi dersindeki deneylerine evde de devam ediyorlar.
Mehmet Yılmaz 26.5.2020
Vali Akbıyık, şehit ailelerini görüntülü arayıp bayramlarını kutladı
Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, şehit ailelerini görüntülü arayarak bayramlarını kutladı. Akbıyık, Merzan Mahallesi'nde oturan, şehit Faysal Beyter'in eşi Divan Beyter, Pehlivan Mahallesi'ndeki şehit Davut Özkan'ın eşi Amina Özkan ve Yeni Mahalle'deki şehit Mehmet Yılmaz'ın eşi Süreyya Yılmaz'ı, Ramazan Bayramı dolayısıyla görüntülü aradı.
Mehmet Yılmaz: Beypazarı'nda buruk bayramMehmet Yılmaz 26.5.2020
Mehmet Yılmaz 26.5.2020
Beypazarı'nda buruk bayram
Beypazarı çarşısında sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen dükkanını açık tutan simitçi Mehmet Yılmaz da insanların bu yıl bayram heyecanı yaşayamadıklarını, daha güzel, sağlıklı ve huzurlu bayramları temenni ettiklerini kaydetti.
Mehmet Yılmaz 20.5.2020
940 hakim ve 439 Cumhuriyet savcısının ataması yapıldı
Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) 940 hakim ve 439 Cumhuriyet savcısının ataması yapıldı. HSK binasındaki atama törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da video konferansla katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) hak ve özgürlüklerin önemini herkese bir kez daha hatırlattığını söyledi. Bu doğrultuda Yargı Reformu Strateji Belgesi'ndeki hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Gül, amaçlarının vatandaşların memnuniyeti olduğunu vurguladı. Kura ile 940 hakim ve 439 Cumhuriyet savcısı olmak üzere toplam bin 379 adayın atamasını gerçekleştireceklerini dile getiren Gül, adaylara şöyle hitap etti: "Hayalini kurduğunuz bir geleceğe, hakimlik ve savcılık mesleğine adım atıyorsunuz. Bugün emeklerinizin karşılığını alacağınız gündür. Buraya birçok sınavı aşarak geldiniz ama asıl sınav şimdi başlıyor. Toplumun sizden adalet gibi çok önemli bir beklentisi olacak. Üstlendiğiniz görev ve sorumluluğun en az şu an yaşadığınız heyecan ve mutluluk kadar büyük olduğunu lütfen unutmayın. Hepimiz biliyoruz ki adalet, adliyelerden gelip giden evraklardan, dosyalardan ibaret değildir. İçeriği ve mahiyeti ne olursa olsun her dosyanın bir insan hayatına, bir insan hikayesine temas ettiğini daima hatırda tutmalısınız." Bakan Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde yargıda önemli reformların hayata geçirildiğini ifade ederek, şunları söyledi: "Sizler, hükümet konaklarının güneş görmeyen katlarına sıkışmış, fiziki imkanları yetersiz adliyelere gitmeyeceksiniz. Sizi fiziki ve teknik altyapısı gelişmiş, adaletin adına yakışır güzel mekanlar beklemektedir. Ancak bu yapısal dönüşüm, ne kadar anlamlı olursa olsun, adalet hizmetlerinin kalitesini belirleyecek olan bina ve mekandan ziyade insan unsurudur, yani sizlersiniz." Yargı mensuplarının mesleki etik ilkelerinin HSK tarafından Türk Yargı Etiği Bildirgesi ile objektif bir temele oturtulduğunu anımsatan Gül, "Adalet sadece ona sadakat gösterenlerin ellerinde yükselir. Ancak bu sayede mülke temel olur. Bu nedenle adaletin yegane ideolojisi yine adalettir. Sizlerin bu düşünceyle yargının itibar ve saygınlığına en güzel şekilde tesir edeceğinize inanıyorum. Ülkemizin dört bir yanında fedakarca görev yapan hakim ve savcılara şükranlarımı sunuyorum." dedi. Konuşmaların ardından, Bakan Gül'ün butona basmasıyla 940 hakim ve 439 Cumhuriyet savcısının ataması yapıldı. Törene, HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK üyeleri, hakim ve savcı adayları katıldı.
Mehmet Yılmaz 17.5.2020
65 yaş ve üstü vatandaşlar yeniden sokağa çıktı
66 yaşındaki Mehmet Yılmaz, maske takarak sokağa çıktığını, halk pazarına giderek alışveriş yapacağını söyledi.
Mehmet Yılmaz 15.5.2020
Bin 398 yeni hakim ve savcı mesleğe kabul edildi
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, meslek öncesi eğitimlerini başarıyla tamamlayan bin 398 hakim ve savcı adayının mesleğe kabul işlemlerinin tamamlandığını, önümüzdeki günlerde çekilecek kura ile çalışma yerlerinin belirleneceğini bildirdi.
Mehmet Yılmaz 14.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Olay, 9 Mart 2018'de Horasan ilçesine bağlı Kazım Karabekir Mahallesi, Nenehatun Caddesi'nde meydana geldi. 8 yıl önce mal paylaşımı yapan Mehmet Yılmaz ve İlhami Yılmaz kardeşlerin çocukları arasında anlaşmazlık çıktı.
Mehmet Yılmaz 12.5.2020
Bakan Gül: Bayramdan sonra tedricen tüm uygulamalar yumuşatılacak
Bakan Gül başkanlığında, adalet hizmetlerinde koronavirüse karşı alınan tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının 9'uncusu video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Toplantıya Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.
Mehmet Yılmaz 12.5.2020
Adalet Bakanı Gül: "Bayramdan sonra tüm uygulamalar yumuşatılacaktır"
Adalet hizmetlerinde Korona virüse karşı alınan tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının 9'uncusu gerçekleştirildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantı saat 12.00'de başladı. Toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci daire başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.
Mehmet Yılmaz 12.5.2020
Bakan Gül başkanlığında dokuzuncu koordinasyon toplantısı
Bakan Gül başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantı saat 12.00'de başladı. Toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katılıyor.
Mehmet Yılmaz 12.5.2020
Adalet hizmetlerinde korona virüse karşı alınan tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının...
Adalet hizmetlerinde korona virüse karşı alınan tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının dokuzuncusu gerçekleştiriliyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantı saat 12.00'de başladı. Toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci daire başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katılıyor.
Şu an buradasınız: Mehmet Yılmaz Haberleri | Mehmet Yılmaz Kimdir - Haberler - Mehmet Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Zarifoğlu'nun Nabi Avcı'ya mektupları Yedi İklimle gün yüzüne çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:05:21. #1.15#
title