Haberler

Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali Sona Erdi

Abone Ol

Konya’nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi’nde bulunan Sonsuz Şükran Köyü’nde bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen ve Anadolu’nun en büyük sanatçı buluşması olarak nitelendirilen Anadolu’ya Şükran Buluşmaları Festivali son buldu.

Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi'nde bulunan Sonsuz Şükran Köyü'nde bu yıl 7'ncisi gerçekleştirilen ve Anadolu'nun en büyük sanatçı buluşması olarak nitelendirilen Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali son buldu.

Dört gün süren festivalin son gecesinde kapanış konuşmasını yapan Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu ve Dernek Başkanı Mehmet Taşdiken, yöreye gelen sanatçıların herhangi bir ücret almadan, gönüllülük davası ve inancıyla Anadolu topraklarına gelerek Anadolu insanıyla buluştuklarını söyledi. Bu sanatçıların artık bulundukları tüm mekanlarda ve yaptıkları iş ve sanatlarında daima bir Çavuş fikri, bir Çavuş mekanın zihinlerinde var olduğunu anlatan Taşdiken, "Bu bizim attığımız tohumlar bizden sonra gelecek kuşaklarda da devam edecek, ettirilecek. Burada yavrularımız var, genç çocuklar görüyorum ve onların arasından da sanatçılar, kültür adamları çıkacak ve atılan bu tohumla belki yüz sene sonra Orta Anadolu'nun en büyük sanat ve kültür merkezi burası olacak. Bunun rüyasını da gördüm, bütün kalbimle de buna inanıyorum. Çünkü bizim insani değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimiz, yaşadığımız değerler artık 20 yıl sonra olmayacak, çünkü Anadolu'nun bütün köylerinde yaşlı bir kuşak var ve onlar Allah uzun ömür versin ama 20 belki 40 yıl bilemem, belki o kadar da uzun olacağını tahmin etmiyorum; bu köyler boşalacak, bu evler yıkılacak. ve arzu ediyoruz ki, buralarda bir şeyleri yeşertmek lazım. Buralarda bu toprakların kültürünü, insani değerlerini, kentlerin kargaşasına, kentlerin kaosuna bozdurmamak lazım. Bu arkadaşlarımız buraya bütün varlıklarıyla, fedakarlıklarıyla geliyorlar ve sanatlarında, müziklerinde, sinemasında, belgeselinde ve bütün alanlarda zihinlerinde daima bir Çavuş Köyü ve Orta Anadolu kavramı olarak bu kültürümüzü, bu topraklarımızın değerlerini modern formatlar içerisinde evrenselleştirmek için uğraşıyorlar. Sizlerden ricam; bu arkadaşlarımıza yörenize gelmiş ve bu toprakları ikinci vatanı, ikinci doğduğu yer olarak kabul etmiş olar insanlara biraz daha fazla sahip çıktığınızı göstermenizdir" dedi.

Erhan Güleryüz ve Bayhan'dan konser

Festivalde, Ayna grubunun kurucusu ve solisti sanatçı Erhan Güleryüz ile bir TV kanalında yayınlanan Popstar yarışmasına katıldıktan sonra tanınarak müzik dünyasına giren Bayhan da alanda toplanan kalabalığa bir konser verdi. Güleryüz konserinin ardından sahnede Bayhan'ın seslendirdiği şarkılarda gitar çalarken, zaman zaman beraber düet yaparak kendisine eşlik etti.

Festival kapsamında Sonsuz Şükran Köyü'nde ünlü ve tanınmış sanatçı ve isimler buluşurken, "Deliormanlı" isimli sinema filmi de gösterildi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Taşdiken Hüyük Konya Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
title