Haberler

Sonsuz Şükran Köyü'ne Yöresel Bitkiler Parkı

Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi'nde kurulan Sonsuz Şükran Köyü'nde yöresel bitkiler parkı oluşturuldu.

Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi'nde kurulan Sonsuz Şükran Köyü'nde yöresel bitkiler parkı oluşturuldu.

Sanatçıların kerpiç evlerinin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu Mehmet Taşdiken, gazetecilere yaptığı açıklamada, sanatçıların mekanında yöresel bitkiler parkı oluşturduklarını, alanı bölgenin tek ve en büyük açık hava kültür merkezi haline dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kerpiç evlerde kalan bazı sanatçıların ilkbahar mevsimi ile birlikte köyde yeniden bir araya gelerek yürütülen çalışmalara katıldığını belirten Taşdiken, çalışmalara sinema oyuncusu Bulut Aras ve bir televizyon kanalında katıldığı popstar yarışmasının ardından "Popstar Bayhan" olarak ünlenen Bayhan Gürhan gibi isimlerin de gönüllü olarak katıldığını kaydetti.

Halen 30 sanatçının sahibi olduğu 30 kerpiç evin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'nde bu yörede yetişen bitkilerle ilgili büyük bir park yaptıklarını ifade eden Taşdiken, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda köye gelen sanatçılarımız yürütülen çalışmalara katılarak kazmayı küreği ellerine aldı, adeta bir çiftçi gibi dikim, çapalama, bahçelere çit çekme ve sulama gibi değişik faaliyetlerde bulundu. Sanatçılarımız evlerinin bahçesinde sebze ve meyve yetiştirebilmek için çalışmalara başlarken, domatesinden, salatalığına her türlü ürünü organik olarak yetiştirebilmek için mesai yürüttü. Sonsuz Şükran Köyü'nü bölgenin en büyük açık hava kültür müzesi haline dönüştürebilmek için de çalışma başlattık."

Köyde yürütülen çalışmalara katılan sinema oyuncusu Bulut Aras, Şükran Köyü'nde sanatçı dostlarıyla yeniden bir araya gelmenin ve mekana emek vermenin kendisi için çok hoş olduğunu belirtti.

Ressam Kamer Batıoğlu da köyün kurucu üyelerinden olduğunu vurgulayarak, "Yılın iki üç ayını buraya gelerek büyük bir keyifle değerlendiriyorum. Sanatçı dostlarımla, komşularımla birlikte her fırsatta buraya koşa koşa geliyoruz." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Taşdiken Bayhan Gürhan Bulut Aras Hüyük Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ALES 1 ne zaman açıklanacak 2024? Bade İşcil kimdir? Bade İşcil kaç yaşında, nereli? Özgür Özel yabancı dil biliyor mu, Almana biliyor mu, hangi dilleri biliyor? Motorine indirim mi geldi? SON DAKİKA! Güncel motorin fiyatları! Dahiliye neye bakar, hangi hastalıklara bakar? 25 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 25 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title