Medyadan Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Medyadan Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Medyadan Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Hürriyet Gazetesi Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepki göstererek, "Hangi fikri savunursak savunalım, ne düşünürsek düşünelim, darbenin 7'den 70'e herkese zararının dokunacağını artık herkes biliyor.

Hürriyet Gazetesi Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepki göstererek, "Hangi fikri savunursak savunalım, ne düşünürsek düşünelim, darbenin 7'den 70'e herkese zararının dokunacağını artık herkes biliyor." dedi.

Ocak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk şoku atlattıktan sonra tüylerinin diken diken olduğunu belirterek, "Benimle birlikte izleyen arkadaşlarımdan ağlayanlar oldu. Başka bir yerde, gösterideydim. İçinde Kemalistlerin, sosyalistlerin falan olduğu çok karışık bir gruptaydım. Yanımdakiler ve ben dahil herkesin, ne olursa olsun, hangi şartlarda olursa olsun tek bir fikri vardı, o da darbe karşıtlığı." ifadelerini kullandı.

Darbelerin bugün yeri olmadığına vurgu yapan Ocak, şunları kaydetti:

"Hangi fikri savunursak savunalım, ne düşünürsek düşünelim, darbenin 7'den 70'e herkese zararının dokunacağını artık herkes biliyor. Bu yüzden de Türk halkının tepkisi bu şekilde büyük oldu. Aslında bu kenetlenme sürpriz değildi. Bunu anlayamayanlar, görememiş olanlar, bu darbeyi yapmaya çalışanlardı. Neyse ki bu kara bela kısa sürede atlatıldı. Biz de yaşamlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz."

Ocak, darbe gerçekleşmiş olsaydı her görüş ve her kesimden insanın kötü koşullar altında, demokrasiden uzak, özgürlükten yoksun bir şekilde hayata devam edeceğini vurgulayarak, "Kendi meslek hayatım boyunca kesinlikle böyle bir şey olacağına inanmıyordum. Darbelerin her zaman tarihte bir bedeli olmuştur, bu darbe girişimi sırasında bizim de ödediğimiz bedel, 200'ün üzerinde can kaybı ve binlerce yaralı olmuştur." dedi.

Haksal: "Türkiye tehlikeli olabilecek büyük bir darbeyi ucuz atlattı"

Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal da Türkiye'nin büyük bir felaketin eşiğinden döndüğünü belirterek, "Cumhuriyet tarihinde olabilecek en korkunç ve en tehlikeli darbe girişimidir. Eğer gerçekleşmiş olsaydı Mısır'daki Sisi darbesinden daha tehlikeli boyutlara ulaşılacaktı." diye konuştu.

Olayların arka planında birçok merkezi üssün olduğunu aktaran Haksal, şöyle devam etti:

"Bu olayların arkasında siyonizm hareketi ile Amerika var. Darbenin ilk saatlerinde bunların vermiş olduğu tepki bilinçli karşılanıyordu ama ilerleyen zamanda halkın iradesiyle, Türkiye'yi yönetenlerin sağlam duruşuyla darbe ters dönünce tutumlarını değiştirmeye başladılar. Türkiye tehlikeli olabilecek büyük bir darbeyi ucuz atlattı."

Haksal, ilk defa darbe karşısında toplumun her kesiminin bir bütünlük içinde olduğunu kaydederek, milletin böyle bir şeye bir daha fırsat vermeyeceğini söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title