Ali Haydar Haksal Haberleri

Ali Haydar Haksal haber, Ali Haydar Haksal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Haydar Haksal - 27.12.2020
Esenler Öykü Günleri'nde "Ali Haydar Haksal'ın Öyküsü" konuşuldu
Unutulmaz eserlere imza atan Ömer Seyfettin'in vefatının 100. yılında, usta yazarı anmak üzere düzenlenen "Esenler Öykü Günleri"nde "Ali Haydar Haksal'ın Öyküsü" ele alındı.
Ali Haydar Haksal - 02.06.2020
Zarifoğlu'nun Nabi Avcı'ya mektupları "Yedi İklim"le gün yüzüne çıktı
Genel Yayın Yönetmenliğini Ali Haydar Haksal'ın üstlendiği kültür, sanat ve edebiyat dergisi "Yedi İklim", 363. sayısında şair ve yazar Cahit Zarifoğlu'nu dosya konusu olarak ele aldı.
Ali Haydar Haksal - 26.12.2019
"11. İstanbul Edebiyat Festivali" başladı
Açılış programına Ali Ural, Ali Haydar Haksal, İsmail Halis, Bahadır Yenişehirlioğlu ve belediyelerin kültür müdürlerinin de arasında bulunduğu çok sayıda edebiyatçı ve yazar katıldı.
Ali Haydar Haksal - 11.11.2019
"Benim Ülkem Türkiye" yarışmasını kazananları 16 Kasım'da ödüllerini alacak
Oyuncu, yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, yazar ve akademisyen Dr. Yusuf Kaplan, AA Kültür Sanat Haberleri Editörü Bünyamin Yılmaz, yapımcı Muhammet Uyar ve yönetmen Recep Köse "Kısa film" kategorisinde, yazarlar Ali Haydar Haksal, İsmail Demirel ve Osman Koca "Hikaye" kategorisinde, şairler Nurettin Durman, Seyfettin Ünlü ve Serdar Kacır ise "Şiir" kategorisinde jüri olarak görev yapacak.
Ali Haydar Haksal - 21.09.2019
"Benim Ülkem Türkiye" yarışmasının detayları açıklandı
Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal ise yarışmanın özellikle Müslüman ülkelerdeki gençlerin birbirleriyle bağlantı kurmasına vesile olacağı için önemli olduğunu kaydetti.
Ali Haydar Haksal - 13.10.2018
Yedi İklim Dergisi'nden "Şiirle Bir Gün" Etkinliği
Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal, "Şiir, söz sanatının en güçlü alanıdır.
Ali Haydar Haksal - 12.10.2018
Yedi İklim'den "Şiirle Bir Gün" Etkinliği
Şiir ve edebiyat üzerine sohbetlerin yanı sıra, şiir dinletilerinin de yer alacağı programda Ali Haydar Haksal ve Osman Bayraktar konuşma yapacak.
Ali Haydar Haksal - 25.07.2018
Yüz Yüze Konuşmalar, Yaşayan Edebiyat" Projesi Tanıtıldı
Kitapta, Adnan Özyalçıner, Ferit Edgü, Doğan Hızlan, Rasim Özdenören, Gürsel Aytaç, Ataol Behramoğlu, Süreyya Berfe, Sevinç Çokum, İnci Aral, Necati Mert, Mehmet Ragıp Karcı, Selim İleri, İbrahim Yıldırım, Cemil Kavukçu, Ali Haydar Haksal, Abdullah Uçman, Oğuz Demiralp, Abdülkadir Budak, Turan Koç, Enis Batur, Hüseyin Su, Tuğrul Tanyol, Ali Günvar, Şükrü Erbaş, Arif Ay, Veysel Çolak, Buket Uzuner, Semih Gümüş, Alim Karaman, Haydar Ergülen, Adnan Özer, Mario Levi, Ömer Lekesiz, Yıldız Ramazanoğlu, Ali Ural, Cihan Aktaş, Gürsel Korat, Necip Tosun, İhsan Deniz, Kayahan Özgül, Osman Konuk, Cemal Şakar, Fatma Barbarosoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Hüseyin Atlansoy, Ethem Baran, Leyla İpekçi, Sibel Eraslan, Mehmet Can Doğan ve Mehmet Narlı yer aldı.
Ali Haydar Haksal - 06.04.2018
Kayseri'den Miyasoğlu'na Vefa
Yarışma jürisinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Salih Özgöncü'nün yanı sıra Prof. Dr. Atabey Kılıç, Ali Haydar Haksal, Necip Tosun, Cemal Şakar, Özcan Ünlü, Aykut Ertuğrul, Nurkal Kumsuz, İmdat Avşar yer alacak.
Ali Haydar Haksal - 16.03.2017
Bingöl'de "Yüzenada Edebiyat Günleri" Paneli
Uzun ömürlü dergileri çıkarmanın kolay olmadığını anlatan Törenek, şunları kaydetti: "Yedi İklim dergisi Ali Haydar Haksal ile özdeşleşmiş bir isimdir.
Ali Haydar Haksal - 16.03.2017
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali", 21 Mart'ta Başlayacak
Türkiye'den ise Ahmet Sarı, Ali Ayçil, Ali Haydar Haksal, Aliye Akan, Arda Arel, Arzu Kadumi, Betül Ok, Emine Batar, Ertan Örgen, Elçin Sevgi Suçin, Kürşat Çelik, Mehmet Kahraman, Mustafa Başpınar, Melih Tuğtağ, Mustafa Çiftçi, Osman Cihangir, Osman Koca, Sadık Yalsızuçanlar, Sedat Demir, Senem Gezeroğlu, Yahya Arslan, Yavuz Ahmet Koç, Yıldız Ramazanoğlu, Yunus Meşe ve Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış festivalde yer alacak.
Ali Haydar Haksal - 14.03.2017
Bingöl Üniversitesi'nde "Yüzenada Edebiyat Günleri"
Üniversitenin Düzağaç yerleşkesinde "Ali Haydar Haksal ve Yedi İklim" paneli ile başlayacak edebiyat günleri, "Doğu Medeniyetinin Batıya Etkisi" konferansı ve "Günümüz Türkiye Şiiri" paneli ile devam edecek.
Ali Haydar Haksal - 13.03.2017
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali"
Danışmanlığını Cemal Şakar'ın gerçekleştireceği festivalde, Rusya, Makedonya, Filistin, Mısır, Bosna Hersek, Fas, Yunanistan, Suriye, Slovakya gibi ülkelerden gelen öykücülerin yanı sıra yerli öykücüler arasında Ali Haydar Haksal, Sadık Yalsızuçanlar, Yıldız Ramazanoğlu, Mustafa Çiftçi, Sedat Demir ve Aliye Akan gibi isimler yer alacak.
Ali Haydar Haksal - 19.11.2016
8. İstanbul Edebiyat Festivali"
Yazar Üstün İnanç'ın onur konuğu olduğu festivale; İskender Pala, Beşir Ayvazoğlu, Yusuf Kaplan, Hüseyin Su, Selçuk Küpçük, Nurettin Durman, Ahmet Yenilmez, Turan Koç, Mustafa Özçelik, Ali Ural, Mehmet Doğan, Ali Haydar Haksal, İsmail Kılıçarslan, Musa Kazım Arıcan, Ali Şükrü Çoruk, Abdulkadir Emeksiz, Gazi Sabri Ünal, Hayati Develi, Fatih Andı, Turgay Güler, Leyla İpekçi, Bedri Gencer, Bedir Acar, İhsan Kabil, Cihan Aktaş, Sibel Eraslan, Turgay Güler, Mehmet Çelik, Celal Fedai, Ali Emre ve Abdullah Harmancı'nın da aralarında yer aldığı isimler katılacak.
Ali Haydar Haksal - 22.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Karşı Yazarlardan "Şahitlik Bildirisi"
Şahitlik Bildirisi'nde şu ifadelere yer verildi: "Bizler bu toprakların, tarihe şahitlik eden yazarları olarak, aziz milletimize karşı girişilen darbeyi ve FETÖ'cü darbecileri lanetliyoruz. Tarihe kayıt düşmek ve şahitlik adına millet tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, millet tarafından seçilmiş Başbakanımızın yanında olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz. Bu büyük ülkeye, Türkiye'mize karşı başlatılan işgal girişimini, soylu duruşuyla püskürten aziz Türk Milletini saygıyla selamlıyoruz." Darbe karşıtı bildiriye imza atan bin isimden bazıları şunlar: "Beşir Ayvazoğlu, Ahmet Taşgetiren, Ali Haydar Haksal, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Prof.
Ali Haydar Haksal - 21.07.2016
Medyadan Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Haksal: "Türkiye tehlikeli olabilecek büyük bir darbeyi ucuz atlattı" Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal da Türkiye'nin büyük bir felaketin eşiğinden döndüğünü belirterek, "Cumhuriyet tarihinde olabilecek en korkunç ve en tehlikeli darbe girişimidir.
Ali Haydar Haksal - 19.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
"Millet kendi iradesine sahip çıktı" Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal ise darbe girişimine karşı halk tarafından darbe yapıldığı görüşünü aktararak, "Yabancı ruhluların ve kölelerin milletine karşı olan darbeye millet karşılık verdi.
Ali Haydar Haksal - 11.06.2016
Yazar Haksal'ın Sağlık Durumu İyiye Gidiyor
Beyne giden damarlarda pıhtı oluşması nedeniyle hastaneye kaldırılan yazar Ali Haydar Haksal'ın sağlık durumu iyiye gidiyor.
Ali Haydar Haksal - 11.06.2016
Kitap Kokusu" Yarın Tvnet'te Başlıyor
İlk konuğunun Yedik İklim Kütüphanesi'nin kurucusu yazar Ali Haydar Haksal olacağı program yarın saat 11.
Ali Haydar Haksal - 20.05.2016
''Kitap yazmak gibi okumayı da sevmeliyiz''
BAŞARILI ÖĞRENÇİLER KURSA ALINACAK Akademi lisenin açtığı yarışmada dereceye giren öğrenciler için 1 Eylül 2016 ile 1 Haziran 2017 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yazarlık kursu düzenlenecek ''KİTAP BİZİM NEYİMİZ OLUR" Kılavuz Gençlik Avlusunda günün son söyleşisi ise moderatorlüğünü Kocaeli Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Eyüp Ensar Demir'in yaptığı Ali Haydar Haksal, Ayşe Sevim, Güray Süngü ve Fahri Tuna'nın konuşmacı olarak katıldığı "Kitap bizim neyimiz olur" konulu söyleşi oldu.
Ali Haydar Haksal - 11.03.2016
7 Güzel Adam" Marmaray ve Metro Duraklarında Okunacak
Paçacı, 13 ayrı durakta, toplamda 87 okuma grubu oluşturulacağını ifade ederek, şunları anlattı: "Bu organizasyonla her biri kendi alanlarında ihtisas sahibi şair, yazar ve hocalarımızı da üniversiteli gençlerle buluşturarak, tabiri caizse bir okuma ağı öreceğiz. Bu baharda okunacak isimleri Abdurrahman Cahit Zarifoğlu, Aliya İzzetbegoviç, Hasan el-Benna, İsmet Özel, Necip Fazıl Kısakürek, Rasim Özdenören, Sezai Karakoç olarak belirledik." Proje kapsamında dile getirilen isimlerin eserlerini okutacak okutmanların alanlarında ihtisas sahibi kişilerden oluştuğunu vurgulayan Paçacı, "Söz gelimi Yedi İklim dergisi editörü Ali Haydar Haksal, yazar Demet Tezcan, Din ve Hayat dergisi editörü Kamil Büyüker, şair, yazar Hüseyin Akın, Arka Kapak dergisi editörü Yunus Emre Tozal bunlardan sadece birkaçı" diye konuştu.
Ali Haydar Haksal - 02.03.2016
Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü Cihan Aktaş'a Verildi
Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü 2012 yılında "Keyfekader Kahvesi" kitabıyla Aykut Ertuğrul'a, 2013'te "Mürekkep" kitabıyla Cemal Şakar'a, 2014'te "Güneşe Koşan Adam" kitabıyla Ali Haydar Haksal'a, 2015'te "Ansızın Hayat" kitabıyla Necip Tosun'a verilmişti.
Ali Haydar Haksal - 13.02.2016
Ersin Nazif Gürdoğan'a Saygı" Paneli
Yedi İklim dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal, Gürdoğan ile yaklaşık 40 yıldır tanıştıklarının altını çizerek, "Birçok açıdan önem arzeden bir insandır.
Ali Haydar Haksal - 26.12.2015
Yedi Güzel Adam' Söyleşisinde Şair Akif İnan Anıldı
Asım Gültekin Moderatörlüğünde 'Yedi Güzel Adam' programları çerçevesinde gerçekleştirilen  'Bir İnanmış Adam Akif İnan' söyleşisine, MEMUR-SEN ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Yazar Ali Haydar Haksal, Şair Şaban Abak ile Şair-Yazar Arfik Altınbaş konuşmacı olarak katıldı.
Ali Haydar Haksal - 04.12.2015
Anadolu Buluşmaları"
Anadolu Yazarlar Birliği Başkanı Yusuf Tosun da "Anadolu Buluşmaları" etkinliği vesilesiyle, hayat hikayelerini anlatan yazarları dinlerken Anadolu insanının ve kendi hayatının hikayesini dinler gibi olduğunu söyleyerek, "Bugün yaşadığımız ortamın, o dönemlerde yaşayan insanların bir hediyesi olduğunu düşünüyorum. Şiirimizin bugün geldiği konumunu, hangi süreçlerden geçtiğini Ali Haydar Haksal gibi, Nurettin Durman gibi abilerimizin hayat hikayelerini dinleyerek öğrenebiliriz" diye konuştu.
Ali Haydar Haksal - 28.11.2015
Haksal: "Hala Amatör Ruhluyum"
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen söyleşi, Hüseyin Su'nun dinleyicilere Ali Haydar Haksal'ı tanıtmasıyla başladı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Haydar Haksal Haberleri | Ali Haydar Haksal Kimdir - Haberler - Ali Haydar Haksal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Haydar Haksal kimdir, hayatı ve biyografisi. Esenler Öykü Günleri'nde Ali Haydar Haksal'ın Öyküsü konuşuldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 17:55:12. #1.15#

title