Ankara Valisi, Meclis Önünde Kendisini Yakan İşçiyi Ziyaret Etti

Ankara Valisi, Meclis Önünde Kendisini Yakan İşçiyi Ziyaret Etti

Ankara Valisi ve Başbakanlık yetkilileri, maddi sıkıntılar nedeniyle Meclis önünde kendisini yakan inşaat işçisini tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Ankara'da maddi sıkıntılar nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) önünde kendisini yakan inşaat işçisi Sıtkı A.'yı, Ankara Valisi Ercan Topaca ve Başbakanlık yetkilileri, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

5 YILDIR ÇALIŞAMIYORDU

Olay, geçen cuma günü, TBMM Dikmen Kapısı girişine 50 metre uzaklıktaki Meclis Hastanesinin önünde meydana geldi. İnşaat işçisi Sıtkı A. (39), geçirdiği iş kazası nedeniyle 5 yıldır çalışamadığını ve maddi sıkıntıları olduğunu söyleyerek, üzerine benzin döküp, kendisini yaktı. Sıtkı A., üstünü saran alevler söndürülürken, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yüzünde ikinci, kolunda ise birinci derece yanıklar oluşan Sıtkı A.'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

İşçi Sıtkı A.

ANKARA VALİSİ ZİYARET ETTİ

Ankara Valisi Topaca ile Başbakanlık yetkilileri de Sıtkı A.'yı yanık tedavi merkezinde ziyaret etti. Vali Topaca ve beraberindekiler, Sıtkı A.'ya 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

BAŞBAKANLIK YETKİLİLERİ DE ARADI

Öte yandan Başbakanlık yetkililerinin daha önce kendisini telefonla aradığını belirten Sıtkı A., kendisinin arkasında duracaklarına dair söz aldığını söyledi.