MASSACHUSETTS TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ HABERLERİ

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Haberleri

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü haber, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 13.03.2021
Kredi kartıyla alışveriş uyuşturucu maddeye benzer bağımlılık yapıyor
ABD'nin dünyaca ünlü teknik üniversitesi Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından yapılan bir araştırmada kredi kartı harcamalarının beyinde uyuşturucu maddeye benzer bağımlılık yapan ilaçlarla aynı kimyasal reaksiyonu tetiklediğini ortaya koydu.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 15.02.2021
Dünya Ticaret Örgütü'nün ilk kadın ve Afrikalı genel direktörü tecrübesiyle öne çıkıyor
Lisans ve Yüksek Lisansını Harvard'da tamamlayan Okonjo-Iweala, 1981'de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde doktorasını yaptı.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 07.11.2020
Son dakika haberleri: ABD'de geliştirilen yapay zeka öksürük sesiyle koronavirüslü hastayı böyle tespit etti
Edinilen son dakika haberine göre ABD'de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) uzmanları tarafından yapay zekayla geliştirilen bir yazılımla, Covid-19 hastaları sadece öksürüklerinin sesiyle tespit edildi.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 23.10.2020
Son Dakika | "Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" webinarı
Son dakika haberi: Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Sistemleri Profesörü David Simchi Levi, otomotiv sektöründe tedarik zincirinin yeniden yapılandırıldığını ve bu sayede daha önce görülen sorunlardan uzaklaşıldığını belirterek, "Türkiye şu anda çok iyi bir konumda ve bu taleplere karşılık verebilir.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 14.09.2020
Venüs'te potansiyel yaşam belirtisi tespit edildi
ABD'deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Moleküler Astrofizikçi Clara Sousa-Silva ise yaptığı açıklamada, "Şu anda Venüs hakkında bildiklerimizle fosfinin en makul açıklaması kulağa fantastik gelse de hayattır" dedi.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 14.09.2020
Venüs'te yaşam olabileceği iddia edildi
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nden (MIT) Dr.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 25.07.2020
Çanakkaleli öğrenciler "Ay'da Yaşam" temalı uluslararası yarışmada ödül aldı
Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri "Ay'da Yaşam" temalı uluslararası yarışmada mansiyon ödülü kazandı. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün Havacılık ve Uzay Bilimleri Bölümü ve MIT Media Laboratuarı'nın organize ettiği "Ay'da Yaşam" temalı yarışmaya ABD, İngiltere, Meksika, Türkiye ve Japonya'dan katılım sağlandı.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 25.06.2020
Son dakika haber! Araştırma: Güneydoğu Asya'daki turbalık alanların çöküşü, küresel karbon salımını artırıyor
Singapur ile ABD'nin Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) iş birliğiyle oluşturulan Singapur-MIT Araştırma ve Teknoloji İttifakı (SMART) çatısı altında çalışan araştırmacılar, sonuçlarını "Nature Geoscience" dergisinde yayımladıkları araştırmada, Malezya ve Endonezya'daki 2,7 milyon hektar turbalık alanın yüzde 90'ının yılda ortalama 2,24 santimetre çöktüğünü belirledi.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 19.06.2020
AGÜ "Dünya Yenilikçi Üniversiteleri" sıralamasında ilk 50'de yer aldı
AGÜ, Stanford Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Harvard gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı sıralamaya Türkiye'den giren tek üniversitesi olurken Rektör Prof.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 07.06.2020
Alman medyasından Türk SİHA'larına bir övgü daha
Bugüne kadar sadece ABD, İngiltere, Fransa, İsrail ve İran gibi birkaç tane ülkenin SİHA'lara sahip olduğunun yazıldığı haberde Türkiye'nin SİHA'larını dünya genelinde kullanımını da hızlandırdığı ifade edildi. Haberde SİHA'ların üretimi ve geliştirilmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde eğitim alan damadı Selçuk Bayraktar'ın rol aldığına dikkat çekilirken, Bayraktar'ın şu an Akıncı TİHA (Taaruzi İnsansız Hava Aracı) üzerinde çalıştığı bilgisi de yer aldı.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 06.06.2020
Almanya'dan Türk SİHA'larına büyük övgü
TÜRK MİLLİ GURURUNUN ÖZETİ Bayraktar TB2 SİHA'larının mimarı Selçuk Bayraktar'ın Türkiye'de milli kahraman haline geldiğini belirten Die Welt, 41 yaşındaki Bayraktar'ın ABD'de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) okuduğunu ve 2005'te Türkiye'ye gelerek Bayraktar Mini İHA'yı Türk subaylarına  tanıttığını kaydetti.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 01.06.2020
Boğaziçi Üniversitesi bilgisayar bilimleri ve elektronikte Türkiye'nin zirvesinde
Bilgisayar bilimleri araştırma portalı Guide2Research, "Bilgisayar bilimleri ve Elektronikte En İyi Üniversiteler Sıralamaları'nda, dünya yükseköğretim kurumlarında alanda çalışan bilim insanlarının H-indekslerini değerlendiriyor. Google Scholar ile bilgisayar bilimleri bibliyografi platformu DBLP verileri derlenerek 40 ve üzerinde h-indekse sahip bilim insanlarının dikkate alındığı 2020 yılı için yapılan sıralamada, Boğaziçi Üniversitesi Türkiye'de birinci olurken, dünyada 600 kurum arasında 398'incı sırada temsil edildi. Dünya sıralamasında ise ABD'den Carnegie Mellon Üniversitesi listenin zirvesine yerleşti. Onu Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ve Stanford Üniversitesi takip etti.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 26.04.2020
MIT'de çalışan Türk profesör Canan Dağdeviren'den çığır açan buluş
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)'nde görev yapan Türk profesör Canan Dağdeviren ve beraberindeki araştırmacılar, kişinin hayati belirtilerini izlemek için kıyafetlere işlenmiş sensörler geliştirdi.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 16.04.2020
Türk Telekom'dan organizasyonel değişiklikler
Bütün, 2017 yılında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) Yeni Ufuklar Programını, 2018 yılında Stanford Üniversitesinde 'Stratejik Avantaj İçin İnovatif Pazarlama' programını tamamladı.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü - 28.02.2020
Washington Post: Morales'i istifaya götüren seçimlerde usulsüzlük yok
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Seçim Verileri ve Bilim Laboratuarı araştırmacıları John Curiel ve Jack R.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Haberleri | Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Haber - Haberler - Massachusetts Teknoloji Enstitüsü haberleri, son dakika massachusetts teknoloji enstitüsü haber ve gelişmeleri burada. Sosyal mesafede ezber bozan araştırma: 20 metre ile 2 metre mesafe arasında fark
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 20:33:21. #1.16#

title