Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı'dan 26 Ağustos Teşekkür Mesajı - Haberler
Haberi Paylaş

Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı'dan 26 Ağustos Teşekkür Mesajı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı'dan 26 Ağustos Teşekkür Mesajı

Muş’un Malazgirt kaymakamı Soner Kırlı, Malazgirt Zaferi’nin 945. yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla yapılan etkinliklere katılan tüm katılımcılara teşekkür mesajı yayınladı.

Muş'un Malazgirt kaymakamı Soner Kırlı, Malazgirt Zaferi'nin 945. yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla yapılan etkinliklere katılan tüm katılımcılara teşekkür mesajı yayınladı.

Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, "Anadolu'nun kapılarının tüm Türklere ve İslam alemine açıldığı 26 Ağustos 1071'de Sultan Alparslan komutasındaki Türk ordusunun kendisinden sayıca ve silah gücü bakımından üstün olan Bizans ordusunu destansı bir şekilde mağlup ettiği şanlı zaferin 945. yıl dönümünü hayırlısıyla kutlamanın mutluluğunu yaşadık. Bu yıl çeşitli etkinliklerle kutladığımız Malazgirt Zaferi'nin 945. yıl dönümü etkinliklerinde aramızda olamayan fakat gönderdikleri kutlama mesajlarıyla bizleri onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Meclis Başkanımız İsmail Kahraman'a ve Başbakanımız Binali Yıldırım'a Malazgirt halkı adına çok teşekkürlerimi sunarım. Zafer kutlamaları etkinliklerine davetlerimizi kırmayarak bizleri onurlandıran Sayın Muş Valimiz Seddar Yavuz'a, AK Parti Muş Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek'e, Muş Belediye Başkanımız Feyat Asya'a, Muş Cumhuriyet Başsavcımız Ömer Sönmez'e, İl Emniyet Müdürümüz Ahmet Cemal Çalışkan'a, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'a, Korkut Kaymakamımız Abdulgani Mağ'a, AK Parti İl Başkanımız Namık Ergün'e, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ahmet Bulut'a, tüm kamu kurum amirleri, tüm misafirlerimize ve Malazgirt halkına teşekkürlerimi sunarım. Bu yıl burada halkımızın; birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, geleceğe birlikte yürüdüğünü ve yürüyeceğinin mesajını en güzel şekilde verdiğine inanıyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde; bizlere bu toprakların kapılarını açan Sultan Alparslan ve kutlu askerlerini, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm halkımızın 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'ni kutluyorum" ifadelerini kullandı. - MUŞ

Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı'dan 26 Ağustos Teşekkür Mesajı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Sultan Alparslan, Malazgirt, İslam, Kırlı, Yerel, Haber

title