Makedonya'da "Minika Go Balkanlı Miniklerle Buluşuyor" Etkinliği

Makedonya'da "Minika Go Balkanlı Miniklerle Buluşuyor" Etkinliği

Makedonya'da 'Minika Go Balkanlı Miniklerle Buluşuyor' Etkinliği
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulunda "Minika GO Balkanlı Miniklerle Buluşuyor" etkinliği düzenlendi.

Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulunda "Minika GO Balkanlı Miniklerle Buluşuyor" etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Halkbank AD Skopje'nin (Halkbank Üsküp) İcra Kurulu Başkanı Bilal Sucubaşı, Turkuvaz Medya Grubu Balkanlar Temsilcisi Furkan Haykır, Okul Müdürü Oktay Nureddin, ülkedeki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ile öğretmenler katıldı.

Etkinlikte öğrencilere Turkuvaz Medya Grubu'nun "Minika GO" dergisi dağıtıldı.

"Türkiye" ve "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atan öğrencilere Büyükelçi Kara, "Sizlerle gurur duyuyoruz." diye seslendi.

Kara, yaptığı konuşmada, çocukların hayal dünyalarını daha da renklendirmek, Türk kültürü ve edebiyatına dair ufuklarını genişletecek dergilerin dağıtılması için bir araya geldiklerini söyledi.

Dergilerin çocukların Dede Korkut, Yunus Emre, Mevlana gibi önemli fikir insanları ve halk kahramanlarını daha yakından tanımalarına vesile olacağını kaydeden Kara, Minika GO dergilerindeki öyküler, oyunlar ve resimlerin çocukların duygu ve düşünceleri ile hayal dünyalarının gelişmesine büyük katkılar sağlayacağını anlattı.

Kara, "Sevgili çocuklar geleceğimiz sizlere emanettir. Sizlere en büyük tavsiyem şudur: Merak edin, bol bol okuyun, araştırın ve öğrenin. Hayal kurmaktan ve hayallerinizin peşinden gitmekten asla taviz vermeyin." ifadelerini kullandı.

Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak'a teşekkürlerini ileten Büyükelçi Tülin Erkal Kara, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın bir temsilcisi olarak şunu unutmayın. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin kapısı ardına kadar açıktır. Sizler bizim baş tacımızsınız, ne sorununuz olursa olsun, lütfen yanıma gelmenize hiçbir şey engel olmasın. Gelecek hayatta başarılar diliyorum."

Konuşmanın ardından sınıfları gezen Büyükelçi Kara ve beraberindeki heyet, sohbet ettiği çocuklara dergi dağıttı.

Dergiler, ülkenin farklı kentlerindeki okullarda da dağıtılacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title