MAHMUT ŞEVKET PAŞA HABERLERİ

Mahmut Şevket Paşa Haberleri

Mahmut Şevket Paşa haber, Mahmut Şevket Paşa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Şevket Paşa - 28.6.2020
Şişli'de iş yeri yangını
Alınan bilgiye göre, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Polat Sokağı'ndaki bir tekstil atölyesinde, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
Mahmut Şevket Paşa - 7.6.2020
Haftanın tarihine bakış
1913- 31 Mart isyanını bastıran Harekat Ordusu'nun komutanı, Sadrazam ve Harbiye Nazırı Mahmut Şevket Paşa suikast sonucu öldü.
Mahmut Şevket Paşa - 6.6.2020
"Fatih Devrine Ait Nadir Kavuklu Mezar Taşları" konferansı
Öcal, şöyle devam etti: "Gezilerim sırasında mezar taşlarındaki bazı fevkaladelikler dikkatimi çekti. Bazı mezar taşlarının üzerinde resim olduğunu gördüm. Bu resimler ilgimi çekti. Araştırınca askeri teşkilat olan yeniçerilerin remizleri olduğunu keşfettim. Bunların 101 bölük ve 61 cemaat olarak kapıkulu askerlerinin durumlarını anlattığını öğrendim. Her türlü hayvan, çiçek ve her türlü figürler mevcut. Bu mezar taşlarındaki figürleri ilk defa 17'nci yüzyılda bir İtalyan İstanbul'a geldiğinde resim olarak çiziyor. Bu resimler sonradan Ahmet Cevat Paşa'nın Tarihi Askeriye-i Osmani adlı kitabında biraz düzenlenerek yayınlanıyor. Son olarak da Mahmut Şevket Paşa'nın bir eserinde bu mezar taşı figürleri renklendirilmiş olarak karşımıza çıkıyor.
Mahmut Şevket Paşa - 31.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1911- Harbiye Nazırı Mahmut Şevket Paşa tarafından "balon ve uçak satın almak, pilot yetiştirmek ve hava tesisleri yaptırmak için" görevlendirilen Kurmay Yarbay Süreyya (İlmen) Bey öncülüğünde bir "Tayyare Komisyonu" kuruldu.
Mahmut Şevket Paşa - 19.1.2020
Haftanın tarihine bakış
1913- Kamil Paşa Hükümeti, İttihat ve Terakki yanlılarınca devrildi, yerine Mahmut Şevket Paşa getirildi.
Mahmut Şevket Paşa - 16.1.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Haber- Kamera: Mustafa BAKIRHAN-Ertan KILIÇ-Ozan URAL / İSTANBUL Sultangazi'de işçilerin kaldığı konteynırda çıkan yangında 1 işçi yanarak hayatını kaybetti. Olay, Yunus Emre Mahallesi Lütfi Aytaç Bulvarı üzerine bulunan bir inşaat alanında 02: 00 sıralarında meydana geldi.  İşçilerin kaldığı konteyner henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. İşçiler tarafından fark edilen yangında konteyner kalan işçileri uyaran Mert Şen adlı işçi  arkadaşlarını kurtardıktan sonra bulunduğu konteyneri pencerenin küçük olmasından dışarıya çıkamadı.  ARKADAŞLARINI KURTARDI KENDİSİ ÖLDÜ Kısa sürede konteyneri saran alevler arasında kalan işçi, feci şekilde yanarak hayatını kaybetti. İşçilerin haber vermesiyle olay yerine çok sayıda polis, sağlık ekibi ve itfaiye sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alırken yapılan kontrolde Mert Şen'in cansız bedenine ulaşıldı. Bazı işçiler ile Mert Şen'in akrabaları yaşanan olay nedeniyle gözyaşı döktü.   ÖLEN İŞÇİNİN CENAZESİ MORGA KALDIRILDI Sultangazi Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yanan konteyner uzun süre inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonrasında yanarak hayatını kaybeden Mert Şen'in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Sultangazi Haseki Hastanesi Morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ----------- -Yangın yerinden detaylar -Polis detayları -Konteynerden detaylar -İşçilerden detaylar -Ertan Kılıç anons  -Cenazenin çıkışı -genel ve detaylar  16.01.2020 - 04.05 Haber Kodu : 200116008 16.01.2020 - 04.17 Haber Kodu : 200116009 16.01.2020 - 05.38 Haber Kodu : 200116011 ============================ 2- ÇİFTLİKTE YANGIN: HAYVANLAR TAHLİYE EDİLDİ  Haber-Kamera: Ali Kerem BENGİ / İSTANBUL DHA  Beykoz'da bir çiftliğin müştemilatında çıkan yangının ardından çiftlikteki hayvanlar tahliye edildi. Yangın, Mahmut Şevket Paşa Köyü Riva Yolunda saat 01.
Mahmut Şevket Paşa - 16.1.2020
ÇİFTLİKTE YANGIN: HAYVANLAR TAHLİYE EDİLDİ
Haber-Kamera: Ali Kerem BENGİ / İSTANBUL DHA  Beykoz'da bir çiftliğin müştemilatında çıkan yangının ardından çiftlikteki hayvanlar tahliye edildi. Yangın, Mahmut Şevket Paşa Köyü Riva Yolunda saat 01.
Mahmut Şevket Paşa - 26.11.2019
ANALİZ – Mavi Vatan'ı savunmak
Türkiye ile Libya arasında MEB'lerin belirlenmesini sağlayacak anlaşmanın önemini somut bir şekilde vurgulamak adına, bu yazıyı Tümamiral Yaycı'nın kitabının sonunda aktardığı iki örnekle tamamlamak yeterli olacaktır: 27 Mart 1911'de İngiltere Dışişleri Bakanı Edward Grey "İngiliz milletinin geleceği neft yağına bağlıdır. O da Basra körfezi ve Mezopotamya'dadır. Temel hedefimizi daima hatırda tutmamızın önemli olduğuna inanıyorum; bu da Basra körfezindeki ve onu tamamlar nitelikteki Mezopotamya'daki İngiliz çıkarlarını korumaktır" derken Sadrazam Mahmut Şevket Paşa 11 Mart 1913'de "Kuveyt ve Katar gibi çölden ibaret iki fakir kaza yüzünden İngiltere ile ihtilaf çıkaramayız.
Mahmut Şevket Paşa - 23.11.2019
Beyoğlu'nda iki binanın çatısı alev alev yandı
  Yangın, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Mithat Paşa Caddesi Gaziler sakaktaki 4 katlı bir binanın çatısında saat 02.
Mahmut Şevket Paşa - 23.11.2019
BEYOĞLU'NDA İKİ BİNANIN ÇATISI ALEV ALEV YANDI
Yangın, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Mithat Paşa Caddesi Gaziler sakaktaki 4 katlı bir binanın çatısında saat 02.
Mahmut Şevket Paşa - 23.11.2019
İstanbul'da çatı yangını
Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Mithatpaşa Caddesi'nde 2 katlı binanın çatısında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Mahmut Şevket Paşa - 19.7.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-  4
Olay, Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, Sümbül Sokakta saat 16.
Mahmut Şevket Paşa - 19.7.2019
Şişli'de hareketli anlar
Olay, Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, Sümbül Sokakta saat 16.
Mahmut Şevket Paşa - 19.7.2019
ŞİŞLİ'DE HAREKETLİ ANLAR
Olay, Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, Sümbül Sokakta saat 16.
Mahmut Şevket Paşa - 4.7.2019
BEYOĞLU'NDAKİ TORNAVİDALI DEHŞET KAMERADA (yeniden)
Beyoğlu'nda laf atma kavgasında bir kişi tornavidayla yaralanarak hayatını kaybetti. Kavgaya karışan 1'i kadın 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Tornavidalı kavga çevrede bulunan güvenlik kameralarına yansıdı.  Olay Tomtom Mahallesi'nde geçtiğimiz salı günü meydana geldi. İddialara göre Burhan I. (30) ve  Damla B.(19) otoparka geldi, Otoparkta bulunan Emrah Ç., Damla B.'ye laf attı. Bunun üzerine Burhan I. ve Emrah Ç. arasında kavga çıktı.  ARKADAŞLARINDAN YARDIM İSTEDİ Bu sırada kavgayı ayıramayan Damla B. telefonla arkadaşları Ercüment Ş. (41) ve Tayfur Ş.'yi (30) arayarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen Ercüment Ş. ve Tayfur Ş. otoparktan sokağa taşan kavgaya girdi.  TORNAVİDAYI DEFALARCA SAPLADI Kavga sırasında Ercüment Ş. yanında getirdiği tornavidayla Emrah Ç.'yi ağır bir şekilde yaraladı. Burhan I. da sokakta bulduğu parke taşını Emrah Ç.'ye attı. Daha sonra şüpheliler bir otomobile binerek olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Emrah Ç. tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yaşanan kavga sırasında Ercüment Ş.'nin tornavidayı defalarca Emrah Ç.'ye saplaması,  Burhan I.'nın da parke taşını atması güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.  4 KİŞİ AYNI GÜN GÖZALTINA ALINDI Çevrede bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri Burhan I., Damla B., Ercüment Ş. ve Tayfur Ş. aynı gün Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.
Mahmut Şevket Paşa - 4.7.2019
BEYOĞLU'NDAKİ TORNAVİDALI DEHŞET KAMERADA
Beyoğlu'nda laf atma kavgasında bir kişi tornavidayla yaralanarak hayatını kaybetti. Kavgaya karışan 1'i kadın 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Tornavidalı kavga çevrede bulunan güvenlik kameralarına yandı.  Olay Tomtom Mahallesi'nde 2 Haziran'da meydana geldi. İddialara göre Burhan I. (30), Damla B.'nin (19) otoparka geldiği ve otoparkta bulunan Emrah Ç.'nin Damla B.'ye laf attı. Bunun üzerine Burhan I. ve Emrah Ç. arasında kavga çıktı.  ARKADAŞLARINDAN YARDIM İSTEDİ Bu sırada kavgayı ayıramayan Damla B. telefonla arkadaşları Ercüment Ş. (41) ve Tayfur Ş.'yi (30) arayarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen Ercüment Ş. ve Tayfur Ş. kavgaya girdi.  TORNAVİDAYI DEFALARCA SAPLADI Ercüment Ş. yanında getirdiği tornavidayla Emrah Ç.'yi ağır bir şekilde yaraladı. 4 şüpheli ise bir otomobile binerek olay yerinden kaçtı. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Emrah Ç. hayatını kaybetti. Yaşanan kavga sırasında Ercüment Ş.'nin tornavidayı defalarca Emrah Ç.'ye saplaması çevrede bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.   4 KİŞİ AYNI GÜN GÖZALTINA ALINDI Çevrede bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri Burhan I., Damla B., Ercüment Ş. ve Tayfur Ş. aynı gün Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.
Mahmut Şevket Paşa - 9.6.2019
Haftanın tarihine bakış
1913- 31 Mart isyanını bastıran Harekat Ordusu'nun komutanı, Sadrazam ve Harbiye Nazırı Mahmut Şevket Paşa suikast sonucu öldü.
Mahmut Şevket Paşa - 15.5.2019
İstanbul'da 19 Mayıs Etkinlikleri
Kentte ayrıca 17 Mayıs'ta Ortaköy Camisi bahçesinde dilek feneri şenliği, aynı gün cami bahçesinde gençlik iftarı, saat 09.30'da Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde Atatürk ve Spor Konferansı, saat 16.00'da Mahmut Şevket Paşa Köyü'nde doğa yürüyüşü icra edilecek.
Mahmut Şevket Paşa - 27.3.2019
Kılıçdaroğlu Şişli'de
Buradan konvoy halinde Şişli Caddelerinde halkı selamlayan Kılıçdaroğlu ve Keskin Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde kendilerini bekleyen binlerce kişiye hitap etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahmut Şevket Paşa Haberleri | Mahmut Şevket Paşa Kimdir - Haberler - Mahmut Şevket Paşa haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Şevket Paşa kimdir, hayatı ve biyografisi. DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 18:48:52. #1.15#
title