Ünlü fotoğrafçıdan acı haber - Haberler
Haberi Paylaş

  Ünlü fotoğrafçıdan acı haber

  Hürriyet - Magazin
  Ünlü fotoğrafçıdan acı haber

  Lindbergh'in ölümü resmi Instagram hesabından duyuruldu.

  Lindbergh'in ölümü resmi Instagram hesabından duyuruldu. Hesapta "Büyük bir üzüntüyle Peter Lindbergh'in 74 yaşında 3 Eylül'de hayata veda ettiğini duyururuz" denildi. Usta fotoğrafçının ölüm nedeni hakkında bilgi verilmedi.

  23 Kasım 1944'te Polonya'nın Leszno kentinde doğan Peter Lindbergh, henüz dört aylıkken ailesi, İkinci Dünya Savaşı'nın koşulları nedeniyle Almanya'ya göç etti.

  Daha sonraları "Almanya'nın en kötü endüstriyel bölgesi" diye tanımladığı çelik endüstrisinin merkezi Duisburg'da büyüdü. İlerleyen yıllarda Berlin'e taşındı.

  Lindbergh, adını ünlü bir otomobil firmasının reklam fotoğraflarını çekerek duyurdu.  Stern dergisinde yayınlanan çalışmaları sayesinde bilinirliği arttı. Daha sonra Paris'e taşındı. O dönemde takvimler 1970 yılını gösteriyordu.

  Fotoğrafları, çok satan ünlü dergilerde yayınlanmaya başladı. O sırada da ünlü moda firmaları onunla çalışmak için sıraya girdi.

  1980 ve 90'larda Cindy Crawford, Naomi Campbell, Kate Moss, Linda Evangelista gibi dönemin yıldız modelleriyle çalıştı.

  Fotoğrafçılık alanındaki ilk deneyimlerine 1978 yılında başlayan Lindberg, 2017 yılında Pirelli takviminin fotoğraflarını da çekmişti.

  Peter Lindbergh, ölümünden kısa bir süre önce İngiliz kraliyet ailesinin gelini, Prens Harry'nin eşi Meghan Markle'ın konuk editör olarak yer aldığı Vogue dergisinin özel sayısında çalıştı.

  Bu sayı için oyuncu Jane Fonda, çevre eylemcisi Greta Thunberg ve Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Arden'in de aralarında bulunduğu birçok kişinin fotoğraflarını çekti.

  Genellikle siyah- beyaz çalışan Lindbergh, doğallığa önem veriyordu.

  Hürriyet / Magazin

  Instagram, Almanya, Polonya, Ölü, Magazin, Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title