Haberler

'Kuruluş Osman' yenilenen devasa dekoruyla göz kamaştıracak

Güncelleme:

'Kuruluş Osman'ın üçüncü sezonu için Harmankaya Kalesi ve şehri, Bilecik Tekfur Sarayı ve Turgut Bey Obası inşa edilirken, Osman Bey için ise 500 metrekarelik devasa bir otağ yapıldı.

Dizinin yapımcı ve proje tasarımcısı Mehmet Bozdağ'ın üçüncü sezonla ilgili "Ezber bozan ve çok farklı bir Kuruluş Osman izleyecekler" müjdesinin ardından açıklanan yeni sezon kadrosu beklentileri artırmıştı. 'Kuruluş Osman'ın üçüncü sezonunda çok konuşulacak yeniliklerinden biri de görkemli dekorları olacak. Osman Bey'in obası baştan aşağıya yenilenirken, Söğüt, İnegöl Kalesi ve dizinin diğer mekanları da revize edilip büyütüldü

OSMAN BEY'E DEV OTAĞ, YENİ KALELER VE ŞEHİRLER İNŞA EDİLDİ

Harmankaya Kalesi ve şehri 20 bin metrekare alana inşa edilirken, kalenin içerisinde meydan, çarşı, dükkanlar, kilise, kale evleri, surlar ve kuleler bulunuyor. Bilecik Tekfur Sarayı ise 5 bin metre kapalı mekanda saray, kabul salonu ve odaları ile sıfırdan inşa edildi. Kayı Obası bütün aksesuvarları ile tepeden tırnağa yenilenirken, Osman Bey'e 500 metrekarelik devasa yeni otağ yapıldı. 500 metrekarelik devasa otağ üç bölümden oluşurken bey makamı 200 metrekare ve iki oda ise 300 metrekareden oluştu. Bey makamında 4 ahşap direk yer alırken otağın beş ahşap kapısı bulunuyor. Otağın içinde ahşap kaplama, süsleme ve el boyamaları yapıldı. Otağ için 12 ve 10'ar metre çapında 500 metrekarelik halılar özel olarak dokundu. Kayı Obası dışında Turgut Bey için de yaşam alanları ile birlikte 25 çadırlık yeni bir oba inşa edildi.

250 KİŞİLİK SANAT EKİBİ GÖREV YAPTI

250 kişilik sanat ekibi tarafından inşa edilen kale, şehir ve obalar için 50 bin ton özel işlemeli taş, 20 ton demir, 1000 metreküp kereste ve tomruk, 500 metreküp strafor ile 15 ton boya-tiner kullanıldı. Sanat ekibi ayrıca binlerce kılıç, kalkan, hançer, mızrak ve yaydan oluşan döneme ait silahla birlikte 5 bin adet mobilyalar, günlük eşya ve aksesuvar üretti.

100 YENİ KOSTÜM DİKİLDİ

'Kuruluş Osman' yenilenen devasa dekoruyla göz kamaştıracak

20 kişilik kostüm ekibi dizinin ana oyuncuları için 100 adet kostüm dikti. Döneme ait kostüm ve zırh üretimi için 50 bin metre eskitilmiş özel kumaş ve 20 bin metre deri kullanıldı. Sanat ekibi dekorlar ve aksesuvarlar için 10 bin metre kumaş, 5 bin bin metre deri ve post kullandı.

SU ALTI AKSİYON ÇEKİMLERİNE ÖZEL EKİP

Fragmanlarda ve birinci bölümde yer alan su ve su altı aksiyon çekimleri İstanbul Ağva ve Şile'deki akarsularda gerçekleştirildi. 10 gün süren çekimlerde 15 kişilik profesyonel su altı çekim ekibi, 'Kuruluş Osman' reji ekibine eşlik etti. Oyuncular 10 gün boyunca saatlerce su altında kalırken, su altı aksiyon sahnelerinde oyuncuların ve çekim ekibinin güvenliği için üç adet zodyak, iki tekne ve 10 kişilik profesyonel dalgıç ekibi sette hazır bulundu.

'Kuruluş Osman' yenilenen devasa dekoruyla göz kamaştıracak

Yapımı ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ'a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman' yeni sezonuna atv ekranlarında çarşamba akşamı 20.00'de başlıyor.

Kaynak: Bültenler / Magazin

Mehmet Bozdağ Harmankaya Bilecik Saray Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Tahran, yardım için Ankara'nın kapısını çaldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken her türlü desteği vermeye hazırız

Tahran, yardım için Ankara'nın kapısını çaldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken her türlü desteği vermeye hazırız

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Düştükleri notu görmeniz lazım! Fenerbahçe'den Galatasaray'a maç sonu olay gönderme

Düştükleri notu görmeniz lazım! Fenerbahçe'den Galatasaray'a maç sonu olay gönderme

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title