Leyla Erbil ve Sarp Turanlıgil Son Yolculuklarına Uğurlandı

Leyla Erbil ve Sarp Turanlıgil Son Yolculuklarına Uğurlandı

Leyla Erbil ve Sarp Turanlıgil Son Yolculuklarına Uğurlandı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Önceki gün yaşamını yitiren Yazar Leyla Erbil ile tatil için gittiği Bodrum'da hayatını kaybeden işadamı Sarp Turanlıgil için Teşvikiye Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 82 yaşındaki Yazar Leyla Erbil ile tatil için gittiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde jandarma aracına bindirilirken kalp krizi geçirip, hayatını kaybeden 42 yaşındaki İşadamı Sarp Turanlıgil için Teşvikiye Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazlarına ilgi yoğundu.

ÜMİT BOYNER GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

İşadamı Turanlıgil'in tek çocuğu olan oğlu Tayfun Turanlıgil, taziyeleri annesi Burcu Turanlıgil ile birlikte kabul etti. Sarp Turanlıgil'in acılı annesi Rubap Turanlıgil taziyeleri tekerlekli sandalyesinde kabul etmek zorunda kaldı. Turanlıgil'in cenaze törenine iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. Cem ve Ümit Boyner çifti cenazeye birlikte geldi. Mustafa Koç da Boyner çiftiyle birlikte aileye taziyede bulundu. Cenaze töreni öncesi tabutun yakınına kadar giden Ümit Boyner, gözyaşlarına boğuldu. Uzun süre gözyaşı döken Ümit Boyner'i eşi Cem Boyner teselli etti. Boyner çifti yanlarına Mustafa Koç'u alarak caminin gölge bir köşesinde törenin başlamasını bekledi. Turanlıgil'in cenaze törenine Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı. Turanlıgil'i bizzat tanıdığını söyleyen Sarıgül, kaybından büyük üzüntü duyduğunu belirtti. İşadamı Turanlıgil'in tabutu oğlu Tayfun'un omuzlarında cenaze aracına taşındı. Törenin ardından Turanlıgil'in cenazesi toprağa verilmek üzere Ulus Mezarlığı'na götürüldü.

ERBİL ALKIŞLARLA UĞURLANDI

Turanlıgil'in tabutunun hemen yanında 82 yaşında yaşamını yitiren yazar Leyla Erbil'in tabutu yer aldı. Erbil'in eşi Mehmet Erbil, oğlu Bora ile kızı Fatoş Erbil Pınar, taziyeleri kabul etti. Erbil'in kızı cenazede konuşmak istemedi. Duygularını Leyla Erbil'in hayat arkadaşı Mehmet Erbil dile getirdi. Erbil kılınan cenaze namazının ardından alkışlarla camiden uğurlandı. Leyla Erbil Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title