Leningrad Haberleri

Leningrad haber, Leningrad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Leningrad - 02.03.2021
TÜRKSOY'dan Azerbaycanlı şair ve düşünür Nizami Gencevi'yi anma etkinliği
TÜRKSOY olarak açtıkları resim ve minyatür sergisinin yanı sıra Nizami'nin eserlerinden oluşan Azerbaycan Milli Kütüphanesinin kitap sergisine değinen Kaseinov, Azerbaycanlı ressam Vagif Ucatay'ın yaptığı "Nizami Işığında" tablosuna dikkati çekti. Kaseinov, "Ressam bu tabloda, Ermitaj'ın 'Öğrenci Odası'nda gerçekleştirilen bilimsel bir oturum olan jübile törenini tasvir ediyor. 19 Ekim 1941'de Leningrad'ın bilim adamları Nizami'nin dehasının ışığında bir araya gelmişler.
Leningrad - 02.02.2021
DHA DIŞ –Rusya'dan yaşadışı silah operasyonu: Cephanelik bulundu
SİLAH ATÖLYELERİNDE CEPHANELİK FSB, operasyonda  20 TNT türü patlayıcı, 50 mm piyade havan, 45 mm top ve 191 ateşli silah, 18 makineli tüfek, 48 tüfek ve karabina, 113 tabanca, 27 havan mayını, 45 el bombası ve 34,5 kg barutun ele geçirildiğini kaydedildi.  EŞ ZAMANLI ADRESLERE DÜZENLENDİ FSB, operasyonların, Moskova ve Moskova bölgesinde Karelia, Komi, Mordovia, Habarovsk ve Krasnodar bölgeleri, Belgorod, Vologda, Voronezh, Kaluga, Leningrad, Nizhny Novgorod, Irkutsk, Rostov, Samara, Smolensk, Sverdlovsk ve Tomsk bölgelerinde gerçekleştirildiğini açıkladı.
Leningrad - 12.09.2020
Son dakika haberleri | Polonya, yeni nükleer santraller için 40 milyar dolarlık yatırım yapacak
Nükleer endüstrinin iki haftalık performansı dikkat çekici Dünya Nükleer Birliği (WNA) Genel Müdürü Agneta Rising, 'Stratejik e-Forum 2020'nin açılışından önce yaptığı açıklamada, sadece son iki haftadaki başarılı performansının bile insanlık için nükleer teknolojinin ne kadar önemli olduğunu açıkça gösterdiğine dikkat çekti. Türkiye'deki Akkuyu Nükleer Güç Santrali olmak üzere pek çok ülkede yeni nesil VVER-1200 teknolojisi ile nükleer güç üniteleri inşa edildiğini kaydeden Rising, şunları söyledi: "20 Temmuz'da, ilk 163'lük yakıt düzeneğinin Leningrad NPP-2'nin 2.
Leningrad - 08.09.2020
Tarihte bugün ne oldu? 8 Eylül tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 8 Eylül'de yaşananlar!
1941 - II. Dünya Savaşı: Alman Ordusu tarafından Leningrad'ın son kara bağlantısının kesilmesiyle, 872 gün sürecek olan Leningrad Kuşatması başladı.
Leningrad - 15.08.2020
Leningrad NGS-2'nin ikinci ünitesi, denetimden başarıyla geçti
Dünya Nükleer Operatörler Birliğinin (WANO) Moskova merkezi uzmanlarının, Leningrad Nükleer Güç Santrali 2'nin (NGS) 2'nci ünitesinin işletmeye alınmadan önceki hakem denetimini tamamladığı bildirildi.
Leningrad - 06.07.2020
Türkiye'nin ilk nükleer güç santralinin yapımında "yerli ürün" atağı
Zoteeva, 120'den fazla öğrencinin de eğitimlerini sürdürdüğünü belirterek, şunları kaydetti: "MEPhI'den mezun olup Akkuyu Nükleer AŞ'de işe başlayan mühendisler çok yetenekli. Yaptıkları işi seviyorlar ve büyük bir azimle yeni şeyler öğreniyorlar. Öğrenmeleri gereken birçok şey var çünkü bir nükleer güç santralinde çalışmak büyük sorumluluk ister. Onlar, barışçıl amaçlı nükleer güç kullanacak ülkenin temelini atmak durumundalar. Çok çabalıyorlar, onlardan daha tecrübeli olan iş arkadaşlarından deneyim kazanıyorlar. Bu süreç zaten nükleer santrallerde uygulanan bir yaklaşım, tecrübeli uzmanlar, gençlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşıyorlar." Genç mühendislerin Rusya'daki Novovoronej ve Leningrad nükleer santrallerinde staj yaptıklarını aktaran Zoteeva, "Genç mühendisler, santralimizin işletme lisansının alınması ve devreye alındıktan sonra işletilmesi için gerekli olan belgeler üzerine çok çalışıyorlar.
Leningrad - 01.04.2020
Rusya'da 27 bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Rusya'da Korona virüsü vak'asının 2 bini geçmesi ve ölü sayısının sürekli artması nedeniyle hükümet tarafından ülkenin 27 bölgesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Rus hükümeti, Moskova'nın merkezi ve Moskova Bölgesi ile St. Petersburg, Adigey Cumhuriyeti, Arkhangelsk bölgesi, Belgorod bölgesi, Vologda bölgesi, Volgograd bölgesi, Kaliningrad, Kursk bölgesi, Leningrad Bölgesi, Lipetsk bölgesi, Mari El Cumhuriyeti, Murmansk bölgesi, Nijniy Novgorod bölgesi, Novgorod bölgesi, Komi Cumhuriyeti, Ryazan bölgesi, Tataristan Cumhuriyeti, Saratov bölgesi, Sverdlovsk bölgesi, Ulyanovsk Bölgesi, Çeçenistan, Çuvaşistan, Yakutistan, Rostov Bölgesi ve Kaluga Bölgesi olmak üzere toplam 27 bölgede sokağa çıkma yasağı ilan etti.
Leningrad - 23.01.2020
Putin ile Netanyahu Batı Kudüs'te bir araya geldi
Putin, Rivlin ve Netanyahu ayrıca Kudüs'te Leningrad kuşatmasının kurbanları için anıt inşa edilmesi amacıyla düzenlenen törene katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Leningrad Haberleri | Leningrad Haber - Haberler - Leningrad haberleri, son dakika leningrad haber ve gelişmeleri burada. TÜRKSOY'dan Azerbaycanlı şair ve düşünür Nizami Gencevi'yi anma etkinliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 10:19:59. #1.15#
title