Kütahya İl İstihdam Kurulu, KUTSO'da Toplandı

Kütahya İl İstihdam Kurulu, KUTSO'da Toplandı

Kütahya İl İstihdam Kurulu Toplantısı, Vali Kenan Çiftçi başkanlığında Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında gerçekleştirildi.

Kütahya İl İstihdam Kurulu, KUTSO'da Toplandı

Kütahya İl İstihdam Kurulu Toplantısı, Vali Kenan Çiftçi başkanlığında Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'nda (KUTSO) gerçekleştirildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun çalışma usul ve esasları hakkında yönetmelik ile Mesleki Eğitim kanunu gereğince yapılan Kütahya İl İstihdam Kurulu toplantısı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında yapıldı.

Toplantıda ilk olarak 2012 Yılında en çok işçi istihdam sağlayan NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş'ye Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, 2012 yılında en çok işbaşı eğitim programı düzenleyen Yılmazlar Madencilik Sanayi ve Tic. LTD Şti'ye KUTSO Başkanı Nafi Güral, 2012 yılında en çok istihdam garantili kurs düzenleyen Orcia Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş'ye İŞ-KUR İl Müdürü Eren Türkmen, 2012 yılında en çok Kadın işçi istihdam eden

Orcia Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş'ye TOBB Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Sevim Güral Olgun, 2012 yılında en çok engelli istihdam eden Heriş Seramik ve Turizm Sanayi A.Ş'ye Türkiye Sakatlar Konfedarasyonu İl Temsilcisi Hatice Yakar tarafından verildi.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'nin açılış konuşmasından sonra bir önceki toplantıda alınan kararların sonuçlarının değerlendirilmesini istedi.

Vali Kenan Çiftçi başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkan Vekili Halil Toklu, KÜTSO Başkanı Nafi Güral ve kurul üyeleri katıldı.