Haberler

Vali Memiş: "Selçuk Bayraktar yeni 'Ahi Evran'dır"

Güncelleme:

Vali Memiş: "Selçuk Bayraktar yeni 'Ahi Evran'dır" Erzurum'da Ahiler haftası düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Vali Memiş: "Selçuk Bayraktar yeni 'Ahi Evran'dır"

ERZURUM - Erzurum'da Ahiler haftası düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Törene katılan Erzurum Valisi Okay Memiş konuşmasında, İHA ve SİHA sistemleriyle savunma sanayisini yüzde 80 yerli üretim yapan Selçuk Bayraktar yeni 'Ahi Evran' dedi.

Erzurum'da Ahi haftası Lalapaşa Kent Meydanında düzenlenen etkinlikler ile kutlandı. Etkinliğe Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Fevzi Polat, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer, İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat ve bir çok vatandaş katılım sağladı. Tören mehteran takımının gösterileri ile başladı. Daha sonra ise ahilerin hayatını anlatan bir tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında konuşan Erzurum Valisi Okay Memiş ise helal yolla kazanılan 1 rakamının haram yol ile kazanılan 5 rakamından daha büyük olduğunu ifade ederken, İHA ve SİHA ile savunma sanayinde büyük başarılar elde eden Selçuk Bayraktar ve diğerleri yeni 'Ahi Evranlardır' dedi.

Bugün İHA ve SİHA ile dünya çapında yer edindiğimizi belirten Erzurum Valisi Okay Memiş, "Bu topraklar Anadolu'da kültürün en değerlisini bulabilmeniz mümkündür. Adalet, eşitlik, terbiye, insan haklarına saygı, hayvan hakları ve çevreye duyarlılık, kadına saygı ve hürmet bunlar hepsi bizim öz değerlerimiz. Hepsi bizim dini inançlarımızla bağlantılı ve medeniyetimizin yapı taşları arasında yer almaktadır. 5 rakamı 1 rakamından büyüktür ancak bizim inancımıza göre helal kazançla elde edilen 1 rakamı haram kazançla elde edilen 5 rakamından daha büyüktür. Bizim ahilerimiz var, esnaflarımız var, esnafımızda olacak modern teknolojide olacak. Bugün İHA ve SİHA teknolojileriyle de dünya çapında yer ediniyoruz. Sadece geleneksel ürünler değil yeni teknolojilerden de faydalanacağız. Yeni Ahi Evranlarımız var. İHA ve SİHA ile savunma sanayimizde yerli üretimde yüzde 80'e ulaştık. Selçuk Bayraktar ve bu alanda başarılı olan diğerleri de hepsi yeni Ahi Evranlarımızdırlar. Yeni teknolojilerle yeni üretimlerle bütün insanlara yüce Türk milleti fayda sağlamaya devam edecektir" dedi.

Ahiliği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için çalıştıklarını söyleyen Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, "15'nci etkinliğimizi düzenlediğimiz ahilik haftası kutlamalarına bu senede devam ediyoruz. İlimizde 15'nci kutlamaları yapıyoruz ama Türkiye genelinde 35'nci kutlamalar yapılıyor. Ahilik Osmanlıyı cihan devleti yapan sırdır. Ahilik milli hafızamız ve karakterimizdir. Ahiliği tanıtmak ve yaşatmak ahilik değerlerini gelecek nesillere aktarmak ve evrensel bir kültür haline getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

İhlas Haber Ajansı Selçuk Bayraktar Ahi Evran Erzurum Kültür Sanat Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title