Haberler

Türkiye'nin ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan'ın hayatını konu alan film galası yapıldı

Güncelleme:

Türkiye'nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan'ın yaşamını konu alan 'Leyla Hanım' filminin galası Kocaeli'de gerçekleştirildi. Filmin oyuncuları basın mensuplarına açıklama yaparken, galaya TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet gibi isimler de katıldı.

Türkiye'nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı unvanına sahip Leyla Atakan'ın yaşamını konu alan "Leyla Hanım" filminin galası Kocaeli'de gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ndeki gösterim öncesinde filmin oyuncuları basın mensuplarına açıklama yaptı.

Leyla Atakan'ı canlandıran oyuncu Özge Borak, çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Bir an evvel izlemek istiyoruz. Herkesin izledikten sonra neler hissedeceğini merak ediyoruz. Bugün burada olmaktan hem mutluyum hem gururluyum." dedi.

Oyuncu Devrim Nas da filmin içinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Projeyi kabul ettiğimde Leyla Hanım'ı Türkiye'ye tanıtacak bir işin parçası içinde olacağımı hissetmiştim." ifadesini kullandı.

Filmin en hızlı kabul ettiği projelerden birisi olduğunu aktaran oyuncu Bekir Aksoy ise "Çok heyecanlıyız. Pandemiden sonra birçok sorun yaşandı. Çok keyifli bir proje olduğuna inanıyorum. İzleyenler de keyifle izleyecektir." diye konuştu.

Oyuncu Beyti Engin de Leyla Atakan gibi önemli birinin hikayesini anlatmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Leyla Atakan'ı rahmetle andıklarını ifade eden yönetmen İlke İşisağ da "Bu anı çok bekledik, umarım herkes çok sever." dedi.

Galaya katılan TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca da ilham kaynakları olan Leyla Atakan'ın filmini izlemekten büyük onur ve gurur duyacaklarını söyledi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, filmin senaryo danışmanlığını yapan Gani Müjde ile sinema ve sanat dünyasından pek çok kişi de filmi izledi.

Senarist ve yönetmen İşisağ'ın imzasını taşıyan filmin idari yapımcılığını Koral Altın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde gerçekleştirirken, yapımcılığını İzmit Belediyesi üstleniyor.

Film, Türkiye'de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olan ve 1968'de İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan, 11 Şubat 1971'de geçirdiği trafik kazasında üç meclis üyesi yol arkadaşıyla hayatını kaybeden Leyla Atakan'ın yaşamına odaklanıyor.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Fatma Kaplan Hürriyet Gülizar Biçer Karaca Leyla Atakan Hürriyet Türkiye Kocaeli Sanat Kültür Sinema Kültür Sanat Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title