Haberler

Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek

Kültür Sanat Haberleri

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girecek.

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girecek.

Gürcan Yurt'un yönettiği ve Serhat Kılıç, John Nyambi, Beyti Engin, Ebru Yücel ile Damla Debre'nin oynadığı "Robinson Crusoe ve Cuma", izleyiciyle buluşacak.

Çizgi roman okurlarının uzun yıllar mizah dergilerinden takip ettiği "Robinson Crusoe & Cuma" serisinden uyarlanan film; ıssız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan iki gencin, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline gelen bir gemiden babalarıyla birlikte inen iki genç kızla renklenen yaşamlarını konu alıyor.

"Piyasadan Büyük Alacağımız Var"

Yapımcılığını Sami Dündar'ın, yönetmenliğini "Genç Kafa" adlı yapım ekibinden Ekin Akçay'ın yaptığı komedi filminin senaryosu da aynı grubun üyeleri Okan Metin, İzzet Başlak ve Ekin Akçay'a ait.

Filmin başrollerini, "Genç Kafa" ekibinin oyuncuları İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin'in yanı sıra Baran Erdoğan ve Okan Sağlam üstleniyor.

Sinema, televizyon ve medya dünyasında yaşanan birçok olaya maruz kalan ekibin ilk sinema filminin hikayesi, Yeşilçam sinema sanatçılarının yaşadıkları olaylardan esinlenerek beyaz perdeye uyarlandı.

"Karayel Poyraz"

Emre Gülcan, Numan Çakır, Buket Gümüş, Hikmet Karagöz, Yüksel Arıcı, Levent İnanır, Tonguç Oksal ile Şebnem Congar'ın oynadığı filmin yönetmenliğini Levent İnanır yaptı.

Şarkıcı Soner Arıca'nın da konuk oyuncu olarak yer aldığı film, İstanbul'dan Karadeniz Bölgesi'ne okumak için giden farklı düşüncedeki üniversiteli gençlerin iç çatışmalarını ve mutluluk arayışını konu alıyor.

"Taşıyıcı: Son Hız"

Camille Delamarre'ın yönettiği filmde Ed Skrein, Loan Chabanol, Ray Stevenson ile Gabriella Wright oynuyor.

"Frank Martin" efsanesini sinemaya kazandıran "Taşıyıcı" serisinin yeni bir çevrimi olan filmin konusu şöyle:

"Artık eski hızlı hayatını terk etmiş olan Frank Martin, Fransa'nın güneyinde yaşamakta ve sadece bazı çok gizli teslimatlarla ilgilenmektedir. Ancak yaptığı son teslimat başına büyük iş açacaktır. 3 güzel kadına şoförlük yaptıktan sonra, onu ziyarete gelmiş babasının Rus mafyası tarafından kaçırıldığını öğrenen Martin, babasını kurtarabilmek için Anna önderliğindeki kadınlarla tehlikeli bir iş birliğine girişmek zorunda kalacaktır."

"Ben Kimim?"

Tom Schilling, Elyas M'Barek, Wotan Wilke Möhring ile Antoine Monot Jr.'ın oynadığı filmin yönetmen koltuğunda Baran Bo Odar oturuyor.

Almanya'da stüdyo filmlerini geride bırakarak gişede başarılı olan film, dünyanın en çok aranan hackerı haline gelen bir bilgisayar dehasının macerasını anlatıyor.

Gerilim türündeki filmin konusu özetle şöyle:

"25 yaşında bir bilgisayar korsanı olan Benjamin, karizmatik hacker Max'in dikkatini çeker ve onun Clay adlı hacker grubuna katılır. Clay öyle tehlikeli işlere girişir ki Alman gizli servisi peşlerine düşer. Bunlar yetmiyormuş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir."

"Şeytanın Gecesi"

Kelly Blatz, Brittany Curran, Brett Dier ile Gage Golightly'nin oynadığı film; bir grup gencin zihinsel problemli çocuklara uyguladığı korkunç tedavi yöntemleri ile bilinen terk edilmiş bir akıl hastanesinde ruh çağırma seansı gerçekleştirmesinin ardından yaşanan olayları konu alıyor.

"Teksas Katliamı" ve "13. Gün" gibi filmlerin yönetmeni Marcus Nispel'in imza attığı "Şeytanın Gecesi", korku türünün geçmişteki bütün iyi örneklerinden parçaları da içinde barındırıyor.

"Minyonlar"

Pierre Coffin ile Kyle Balda'nın yönettiği filmin Türkçe seslendirmelerini Beren Saat ve Kenan Doğulu yaptı.

Animasyon türündeki film, tek hücreli sarı organizmalar olarak doğan "Minyonlar"ın kötü efendilerine hizmet ederken giriştikleri maceraları beyaz perdeye taşıyor.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Emek Sineması Serhat Kılıç Beyti Engin Türkiye Kültür Sanat Haberler

title