Haberler

Bilgi'nin Yaratıcı Gücü Sanatseverlerle Buluşuyor

Güncelleme:

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen yaratıcı öğrenci festivali Project'04, santralistanbul Kampüsü'nde başladı. Bu yılki teması "Sınırlar" olarak kurgulanan festivalin açılışı, Gülbaba Müzik'ten Serhan Lokman ve Ahmetcan Taşdemir'in ana temaya özgü performansıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin yıl boyunca gerçekleştirdikleri projeleri bir araya getiren Project'04, santralistanbul Kampüsü'nde sanatseverlerle buluşuyor. Öğrencilerin ürettikleri yaratıcı projelerin sergilendiği, etkinlikler ve atölye çalışmalarıyla 19 gün boyunca devam edecek festival, ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Festivalin açılış konuşmasını yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, "Project 04'ün hayata geçirilmesine katkıda bulunan tüm öğrenci ve akademisyenleri kutluyorum. BİLGİ olarak tüm eğitim süreçlerimizde; uygulayarak, deneyimleyerek öğrenmeyi öne çıkarıyoruz. Project'04 de bu anlayışın bir sonucu. Bu yıl dördüncü kez düzenlenen festivalde keşfedilecek çok şey var. Tüm sanatseverlerin bu üretimleri görmesini arzu ediyorum. Project'04 bu yıl 'sınırlar' temasıyla kurgulandı. Sınır; çok üretken ve insanın yaratıcılığını, düşünce derinliğini belirleyen bir tema. Bir yıl boyunca bu tema üzerinde çalıştık. 10 program, 5 bölüm ve 3 bin 500'den fazla öğrenciden oluşan bir fakültenin projelerini toparlamak, seçmek kolay olmadı. Programları birleştiren, işbirliğini teşvik eden bu ciddi çalışmayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Project'04; farklı bölümlere ait sergiler, performanslar, söyleşiler ve atölyelerle dolu dolu geçecek. 27 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek Project'04, tüm sanatseverleri santralistanbul Kampüsü'nde buluşturacak.

Gücünü Yaratıcılıktan Alan Öğrenci Projeleri

Project'04'ün ana sergisinde katılımcılar; ödüllü reklam kampanyaları, video işleri ve çeşitli enstalasyonlarla farklı tecrübeler deneyimleyecek. Reklamcılık Programı öğrencilerinin Uluslararası Af Örgütü, Yapı Kredi ve Atasay gibi sivil toplum örgütleri ve farklı kurumlar için hazırladıkları kampanya ve afiş çalışmalarından örnekler festivale dahil olacak.

Dolu dolu bir festival programı

11 ve 17 Mayıs tarihlerinde Casper'ın teknoloji ana sponsorluğunda düzenlenecek sergide gerçekleşecek Sanal Gerçeklik (VR) etkinliği, 14 Mayıs Pazartesi günü Özgür Devrim Akçay yönetiminde düzenlenecek ve katılımcıların ritmi algılamayı, kolektif olarak müzik üretmelerini amaçlayan "Perküsyon ve Beden Perküsyonu Atölyesi", Müjde Mısırlı'nın eğitmenliğinde Yoga Atölyesi; Festivalin ilgi çekici etkinlikleri olarak öne çıkıyor.

15 Mayıs Salı günü BİLGİ İletişim Fakültesi öğrencilerinin son yıllarda ürettikleri filmler yönetmenlerinin de katılımıyla gösterilecek. 16 Mayıs'ta ise Sahne Sanatları Programı öğrencilerinin "Bedenler&Teknolojiler" dersi kapsamında kurguladıkları performansları ve enstalasyonlar saat 20.00'de Enerji Müzesi'nde izlenebilecek. 23 Mayıs Çarşamba günü ise "Yönetmenlik ve Prodüksiyon" dersi kapsamında öğrencilerin "İkinci Yeni" şairlerinin şiirlerinden esinlenerek oluşturdukları "Metafor" performansı sergilenecek. Aynı gün saat 18.00'de atölye süreci üzerine Fulya Peker ile toplantı gerçekleştirilecek.

Woody Allen'ın "Son" isimli oyunu, Kubilay Karslıoğlu'nun yönetmenliğinde Sahne Sanatları Programı öğrencileri tarafından sahnelenecek. santralistanbul Kampüsü, Green Studio'da izleyicilerle buluşacak oyun, ücretsiz olarak festivalin ardından 1, 2 ve 3 Haziran tarihlerinde izlenebilecek.

"Sınırlar" üzerine konuşmalar

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi üyeleri ve öğrencileri arasında disiplinlerarası bir tartışma ortamı sağlamayı amaçlayan konferans ve konuşmalar da Project'04 festivalinde yerini alacak. Açık Hava Konuşmaları 10 ve 22 Mayıs tarihlerinde, Sedat Girgin, Bülent Gültek, Gökçe İrten, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Nuka Birgün, Maya Yıldırım, Burak Kabadayı gibi birçok farklı alandan sanatçı ve yaratıcı kişiler, deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak. Festivalde, 18 Mayıs Cuma günü ise alanında uzman BİLGİ'li akademisyenler Prof. Dr. Ayhan Kaya, Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci, Prof. Dr. Uğur Tanyeli, Prof. Dr. Suraiya Faroqhi, Prof. Dr. Alan Duben ve tasarımcı Bülent Erkmen ile sanatçı CANAN'ın katılımlarıyla "sınırlar" temalı bir konferans gerçekleştirilecek.

Dijital Oyun Tasarımı Bölümü ilk kez festivalde

Bu yıl Project'04'e ilk kez dahil olan Dijital Oyun Tasarımı Bölümü, tasarımlarını öğrencilerin yaptığı altı farklı oyun ile festivalin ana sergisine katılacak. Genel temasını "sınırlar" kavramının oluşturduğu, A Way Out, Inside, Retirement, Sınır İttirmece, To York ve Way of Mouse oyunları festivalde sergilenecek.

Kaynak: Haberler.Com / Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title