Haberler

25. Ankara Uluslararası Film Festivali

Festivalde yarışacak 10 yerli film belli oldu Festivalde "Kusursuzlar", "Cenneten Kovulmak", "Mavi Dalga", "Bi Küçük Eylül Meselesi", "Şarkı Söyleyen Kadınlar", "Bir Varmış Bir Yokmuş", "7. Daire", "Gözümün Nuru", "Özür Dilerim" ve "Üç Yol" filmleri yarışacak.

Bu yıl 25'inci kez düzenlenen "Ankara Uluslararası Film Festivali"nde yarışacak 10 film belli oldu.

Festivali düzenleyen Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfınca yapılan açıklamaya göre festivalde, "Kusursuzlar", "Cennetten Kovulmak", "Mavi Dalga", "Bi Küçük Eylül Meselesi", "Şarkı Söyleyen Kadınlar", "Bir Varmış Bir Yokmuş", "7. Daire", "Gözümün Nuru", "Özür Dilerim" ve "Üç Yol" filmleri yarışacak.

30'un üzerinde filmin başvurduğu Ulusal Uzun Metraj yarışmasına katılacak filmleri, Prof. Dr. Seçil Büker, Prof. Dr. Oğuz Onaran ve İrfan Demirkol'dan oluşan ön seçici kurul belirledi.

13 dalda ödülün verileceği yarışmada, ayrıca Sinema Yazarları Derneğince "En İyi Film" ödülü de sahibini bulacak.

Yarışma için seçilen 10 film ise şunlar:

Ramin Matin'in yönettiği, "Kusursuzlar". Esra Bezen Bilgin, İpek Türktan Kaynak, İbrahim Selim, Mehmet Ali Nuroğlu, Suna Selen, Melih Düzenli'nin rol aldığı film, 2013 Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde de En İyi Film, En İyi Yönetmen, Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen ödüllerini almıştı.

Ferit Karahan'ın yönettiği "Cenneten Kovulmak". Ezgi Asarogˆlu, Rojin Tekin, Ju¨lide Kural, Gu¨listan Acet, Bu¨nyamin Kavrut, Aziz C¸apkurt, Mirza Metin, Alan Ciwan, Hilmi Demirer, Yavuz C¸etin'in rol aldığı yapım, 2013 Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Film ödülüne de layık görülmüştü.

Yönetmenliğini Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın üstlendiği "Mavi Dalga". Ayris Alptekin, Onur Saylak, Barış Hacıhan, Albina Özden, Nazlı Bulum, Begüm Akkaya'ın rol aldığı film, 2013 Uluslararası Antalya Altın Portakal En İyi İlk Film, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu Ödülünü kazanmıştı.

Kerem Deren'in yönettiği, Farah Zeynep Abdullah, Engin Akyürek, Ceren Moray, Onur Tuna'nın rol aldığı "Bi Küçük Eylül Meselesi" de festivalde yarışacak.

Reha Erdem'in rejisörlüğünü yaptığı "Şarkı Söyleyen Kadınlar". Binnur Kaya, Philip Arditti, Kevork Malikyan, Deniz Hasgüler, Vedat Erincin, Aylin Aslım'ın rol aldığı film, 33. İstanbul Film Festivali'nde En İyi Kurgu ödülüne değer bulunmuştu.

Kazım Öz'ün yönettiği "Bir Varmış Bir Yokmuş". Saim Çalar, Gamze Çalar, İsmehan Çalar, Şemsihan Çalar, Ferhat Çalar, Dilber Çalar, Derya Çalar, Recep Mertoğlu, Cengiz Kanat'ın rol aldığı yapım, 33. İstanbul Film Festivali Jüri Özel Ödülü ve Ulusal Yarışma FIPRESCI Ödülünü almıştı.

Atıl İnanç'ın yönettiği "7. Daire". 2013 Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerine layık görülen yapımda Fatih Al, Nazan Kesal, Erol Babaoğlu, Selen Uçer'in rol alıyor.

Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun rejisörlüğündeki "Gözümün Nuru" da festivalde yarşacak. Melik Saraçoğlu, İsmail Saraçoğlu, Bilgin Saraçoğlu'nun rol aldığı fillm, 2013 Uluslararası Altın Koza Film Festivali En iyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu'nun yanı sıra SİYAD'ın En İyi Film Ödülü'nü de kazanmıştı.

Cemil Ağacıkoğlu'nun yönettiği "Özür Dilerim". Güven Kıraç, Sema Poyraz, Köksal Engür, Deniz Denker, Gökhan Kıraç'ın rol aldığı yapım, 32. İstanbul Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne değer bulunmuştu.

Faysal Soysal'ın yönettiği "Üç Yol". 2013 ESKADER En İyi Film Ödülünü alan filmde Kristina Krepela, Nik Xhelilaj, Turgay Aydın, Faketa Salihbegovic, Rıza Akın, Alma Terzic rol alıyor. - Ankara

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Mehmet Ali Nuroğlu Ramin Matin Antalya Kültür Sanat Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title