Kraliçe Elizabeth'in Torunu Prenses Eugenie, Sırtındaki Ameliyat İzlerinin Herkesi Örnek Olması İçin Duvak Takmadı

Kraliçe Elizabeth'in Torunu Prenses Eugenie, Sırtındaki Ameliyat İzlerinin Herkesi Örnek Olması İçin Duvak Takmadı

İngiltere tahtının 8. varisi Prenses Eugenie, düğününde sırtındaki ameliyat izlerinin kadınlara örnek olması için duvak takmadı.

İngiltere tahtının 8. varisi ve Kraliçe Elizabeth'in torunu Prenses Eugenie ile iş insanı Jack Brooksbank evlendi. Milyonlarca insanın izlediği düğünde yenilen yemekler, gelen konuklar, takılan şapkalar kadar Prenses Eugenie ile ilgili bir detay konuşuldu. Kate Middleton ve Meghan Markle'ın düğünlerinde gelinlikleri ve metrelerce uzunluktaki duvakları dikkat çekmişti. Prenses Eugenie ise sırtındaki dikiş izlerinden dolayı düğününde duvak kullanmadı.

"GELİNLİĞİMİN SIRTIMDAKİ YARAYI GÖSTERMESİNİ İSTEDİM"

Skolyoz hastası olan prenses, 12 yaşındayken çok ciddi bir ameliyat geçirdi. Bu ameliyat sırtında genişçe bir iz bıraktı. Ameliyattan 16 yıl sonra Prenses Eugenie tüm kadınlara cesaret verecek bir karar alarak gelinliğiyle sırtını milyonlarca kişiye gösterdi. Prenses bu kararını açıklarken, "Gelinliğimin sırtımdaki yarayı göstermesini istedim" dedi.

"AMELİYAT İZLERİMLE GURUR DUYUYORUM"

Bedenindeki ameliyat izinden utanmadığını, aksine onunla gurur duyduğunu göstererek herkese örnek olmak isteyen prensesin gelinliğinde duvağa yer verilmedi, gelinlik sırt dekolteli olarak tasarlandı. Gelinliği, İngiliz tasarımcı ikili Christopher de Vos ve Peter Pilotto tasarladı.