Koronavirüs vakalarının patladığı anaokulu 10 gün süreyle eğitime kapatıldı

Koronavirüs vakalarının patladığı anaokulu 10 gün süreyle eğitime kapatıldı

Demirören Haber Ajansı / Yasin ALDEMİR - Haberler | Güncel

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir anaokulu, öğrenciler ile çalışanlarda koronavirüs vakası görülmesi ve çok sayıda temaslı sebebiyle 10 gün süreyle eğitime kapatıldı.

Safranbolu'da eğitim veren bir anaokulunda birden fazla koronavirüs pozitif vakası tespit edildi. Temaslı sayısının da çok fazla olması nedeniyle anaokulu, 4 Mart saat 05.00'ten 14 Mart saat 05.00'e kadar okul 10 gün süre ile kapatıldı.

OKUL ÇALIŞANLARI DA İDARİ İZİNLİ SAYILACAK

Safranbolu Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla Ali Baba Anaokulunda eğitime ara verilmesine, öğrencilerin ve çalışanların temaslı olmaları sebebiyle 10 günlük süre boyunca evde kalmalarına, okul çalışanlarının karantina süresi boyunca idari izinli sayılmasına karar verilmiştir."

Koronavirüs vakalarının patladığı anaokulu 10 gün süreyle eğitime kapatıldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yasin ALDEMİR

Haber Yorumları (10)
GKSYV: Bu kadar sıkıntı varken okulu açtınız 3 günde çoğaldı iyi oldu mu?
SKRKRC: çocukları başından savan geneli çalışan velilerin yüzünden bunlar. okullar açılsın okullar açılsın, tabi başınıza kaldı çocuklar bırakıp gidecek yer bulamadınız, alın size açık okullar.
CAHİLİYE: okul açılalı kaç gün oldu kuluçka süresi diye biriey var duşarıda almış alacağını okulun suçu ne okul yüzünden olduğunı düşünenler yasak dinlemeyen yobazlardır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title