Konya'da Öldürülen Kadın Öğretmen
Haberler » Güncel » Konya'da Öldürülen Kadın Öğretmen - Haber

Konya'da Öldürülen Kadın Öğretmen

Konya'da ayrıldığı kişi tarafından silahla öldürülen öğretmen Gülşah Aktürk'ün mesai arkadaşları ve sandika üyesi bir grup, Aktürk'ün görev yaptığı okulun önünde toplanarak kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Konya'da Öldürülen Kadın Öğretmen

'da ayrıldığı kişi tarafından silahla öldürülen öğretmen 'ün mesai arkadaşları ve sandika üyesi bir grup, Aktürk'ün görev yaptığı okulun önünde toplanarak kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Aktürk'ün çalıştığı Namık Kemal İlkokulu önünde toplanan sendika üyeleri ve öğretmenler adına basın açıklamasını okuyan İlknur Karael, öldürülen Aktürk'ün 'da 3 yıl boyunca aynı okulda görev yaptığını söyledi.

Okul idarecileri ve mesai arkadaşları olarak Aktürk'ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Karael, "Yaşadığı sorunlara rağmen, gülen yüzü hiç solmamıştı. Bu olayla öldürüleceğini biliyordu. Tedirgindi ama buna rağmen rapor almayı istemiyordu. Aktürk, bu topraklardan göçeceğini bilircesine, depremden önce kutsal topraklara gitmişti. Biz de onu vasiyetini gerçekleştirmek ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için toplandık. Mekanı cennet olsun" dedi.

Kadına yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla toplandıklarını vurgulayan Anadolu Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Firuz Tekin de "insanlık değerlerinden yoksun kişilere" en ağır cezanın verilmesi gerektiğini dile getirerek, kadına yönelik şiddetin son bulmasını istedi.

Muhabir: Necat Hasar/ Sıtkı Yıldız/ Berin Arslan Çetin

Yayıncı: Murat Paksoy - VAN

Kaynak: AA

Manşet

Haberler