Konseyde Gündem Çocuk Hakları Günü - Haberler
Haberi Paylaş

Konseyde Gündem Çocuk Hakları Günü

Bültenler - Haberler | Güncel
Konseyde Gündem Çocuk Hakları Günü

Bursa Kent Konseyi'nin destekleriyle Türk Kızılayı Bursa Toplum Merkezi tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında düzenlenen 'Çocuk Şenliği Etkinliği'nde 200 çocuk eğlenceli dakikalar yaşadı.

1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler (BM) tarafından dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla kutlanan 'Dünya Çocuk Hakları Günü' Bursa'da da unutulmadı. Bursa Kent Konseyi'nin destekleriyle Türk Kızılayı Bursa Toplum Merkezi tarafından düzenlenen 'Çocuk Şenliği Etkinliği'ne çeşitli okullardan yaklaşık 200 çocuk katıldı. Çocukların dilinde çocuk hakları konularında sunumların yapıldığı etkinlikte, maskotların eşliğinde dans eden ve şarkı söyleyen çocuklar unutulmaz bir gün geçirdi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni konu ile ilgili yaptığı açıklamada, her çocuğun kendileri ve gelecekleri için söz söyleme hakkı olduğunu ifade etti. Kent konseylerinde bu fırsatın çocuklara sunulduğunu ifade eden Çepni ,"Bursa Kent Konseyi bünyesinde 5 meclis bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ise çocuklarımıza ait. Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisimiz, çocukların kent yönetimine aktif olarak katılmaları, kendileri ve kentle ilgili sorunlarının çözümünde rol almaları ve çocukların yönetime katılmasında kurumsallaşmayı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Çocuklara yapılacak en büyük hizmetin onları sevgi ve şefkatle yetiştirmek olduğunun altını çizen Çepni, sevgi ve şefkatle büyüyen her çocuğun topluma faydalı bireyler olacağını vurguladı. Çepni, "Bu duygu ve düşüncelerle 'Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyor, tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, sevgi ve barış dolu bir yaşam diliyorum" şeklinde konuştu.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title