Kolektif Kadın Mektupları Serisi "İmza: Ben" ile Noktayı Koydu

Kolektif Kadın Mektupları Serisi "İmza: Ben" ile Noktayı Koydu

154 kadının geçmişi ve geleceğiyle hesaplaştıkları mektupları konu alan “İmza: Ben” isimli kitap okuyucularıyla buluşuyor.

Kolektif Kadın Mektupları Serisi

154 kadının geçmişi ve geleceğiyle hesaplaştıkları mektupları konu alan "İmza: Ben" isimli kitap okuyucularıyla buluşuyor. Kitabın geliri Türkiye Görme Özürlüler Kütüphanesi'ne bağışlanacak.

Destek Yayınları tarafından çıkarılan, Canan Tan, Cemre Birand, Çiçek Dilligil, Derya Baykal, Ece Vahapoğlu, Esra Harmanda, Nazlıcan Özkan, Sevinç Erbulak, Şafak Pavey, Yonca Tokbaş gibi 154 kadının geçmişleriyle, gelecekleriyle, kendileriyle, sevdikleriyle, sevmedikleriyle hesaplaştıkları mektupların bir araya gelmesiyle ortaya çıkan "İmza: Ben", kitapseverler ile buluşuyor.

Babalara yazılan mektuplardan oluşan 'İmza: Kızın'la başlayan serüven, kocalara, eski eşlere, hayali prenslere yazılan mektuplardan oluşan 'İmza: Karın' ile devam etmişti. Seri, kadınların 'İmza Ben' diyerek imzaladıkları ve 'son bir söz' söylemek istedikleri kişilere yazdıkları mektuplarla sona eriyor.

154 kadının, noktayı 'İmza: Ben' diye imzalayarak koydukları kitapta okuyucular, kimi zaman öfke bulurken, kimi zaman sevgi hikayelerini okuyacak.

Yazarlarının en saklı hayallerini kaleme aldıkları kitabın telif geliri, görmeyenlerin dünyasında bir ışık yakabilmek hedefiyle, bu yıl 10'uncu yılını kutlayan Türkiye Görme Özürlüler Kütüphanesi'ne (TÜRGÖK) bağışlanacak. Kitabın ayrıca sesli kitap versiyonu da görme engelliler için TÜRGÖK tarafından oluşturuldu.

Yaşama bir kez daha kadın gözünden bakmak, yüreğinden geçenleri anlamak isteyenlere "İmza: Ben" eşsiz bir fırsat sunuyor. - İSTANBUL