Kocaeli'nde Erbakan Dualarla Anıldı

Kocaeli'nde Erbakan Dualarla Anıldı

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Erbakan Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından organize edilen ve Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın da katıldığı törende dualarla anıldı.

Kocaeli'nde Erbakan Dualarla Anıldı
01.03.2015 11:46 | Son Güncelleme: 01.03.2015 11:46

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Erbakan Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından organize edilen ve Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın da katıldığı törende dualarla anıldı.

Türkiye Milli Görüş siyasetinin ve 54. hükumetin kurucusu eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ölümünün 4. Yılında Erbakan Vakfı Kocaeli Şubesi'nin organize ettiği programla anıldı. İzmit Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen programa KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş'ın danışmanı Hilmi Özen, Bosna Hersek Büyükelçisi Damir Dzaeko, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, kız kardeşi Elif Erbakan, eski Refah Partisi Kurucu Genel Başkanı Ahmet Tekdal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Körfez İlçe Belediye Başkanı İsmail Baran, Saadet Partisi Milletvekili aday adayı Mustafa Can, Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermane Altun, AKP Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Erbakan vakfı Kocaeli Şube başkanı Yücel Mollaismailoğlu yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Erbakan efsane hizmetleri ile lider bir Türkiye'nin temellerini atmıştır. Hocamız dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların yanında olmuş ve onların dertleri ile dertlenmiş, onların kurtuluşu için mücadele etmiştir. Batıl davada zirvede olmaktansa halk davada zelil olmayı yeğlerim demiştir. Bizlerde bu davaya çıkacağız ve bizden sonrakilere de aktaracağız. Mücadelemiz hakkın hakim kılınıncaya kadar devam edecektir" dedi.

Salonu dolduranların Erbakan'ın çizgisinden ayrılmayan ve bu davayı sonuna kadar sürdürecek olan kişiler olduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan Fatih Erbakan ise, "Son nefesine kadar cihada devam eden bir dava adamıydı. Vefatına sayılı günler kala dahi hastane odasında hayatının son anlarını yaşıyor olmasına rağmen davasını anlatmaya, dünya siyonizmiyle mücadele etmeye, teşkilat toplantılarını yapmaya devam etti. İslam birliğinin tohumlarını ekmeye Kocaeli'den başlayacağız. Erbakan hocamızın arkasında, milli görüşün ikinci 40 yılında Erbakan hocamızın hasbi dava erleriyle birlikte davamıza sahip çıkacağız, milli görüşü canlandıracağız, yeniden büyük Türkiye'yi kuracağız, İslam birliğini ve yeni bir dünyayı kuracağız inşallah" diye konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title