Kocaeli'de Taşkınlık Çıkaran Hdp'lilerin Gözaltına Alınması

Kocaeli'de Taşkınlık Çıkaran Hdp'lilerin Gözaltına Alınması

Kocaeli'de Taşkınlık Çıkaran Hdp'lilerin Gözaltına Alınması
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek için toplanan ve çıkan olaylar üzerine gözaltına alınanlardan, aralarında HDP İl Başkanı İbrahim Ergin'in de bulunduğu 10 kişi...

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek için toplanan ve çıkan olaylar üzerine gözaltına alınanlardan, aralarında HDP İl Başkanı İbrahim Ergin'in de bulunduğu 10 kişi serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, HDP Darıca İlçe Başkanlığı önünde, Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek için toplanan gruptan gözaltına alınan 20 şüpheliden 10'unun emniyetteki işlemleri tamamlandı.

İşlemleri tamamlanan HDP İl Başkanı İbrahim Ergin, HDP Darıca İlçe Eş Başkanı Hasan G, HDP Gebze ilçe eş başkanları Mustafa A. ve Damla B, Gebze HDP yönetim kurulu üyesi Engin G, partili Zülal S. ve Burhan Ö. ile ismi öğrenilemeyen 3 kişi, sağlık kontrolünün ardından güvenlik önlemleri altında Gebze Adliyesi'ne sevk edildi.

Gebze 1. Sulh Ceza Hakimliği, HDP İl Başkanı Ergin'i ev hapsi, diğerlerini de adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Diğer 10 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Geçen pazar günü Kışanak ve Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto için HDP Darıca İlçe Başkanlığı önünde toplanan grup, polisin "Basın açıklamasını parti binasında yapmaları" uyarısına itiraz etmişti.

Uyarıyı dikkate almayan ve taşkınlık çıkaran gruba müdahale eden polis, 20 kişiyi gözaltına almıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title