Fırat Anlı Haberleri

Fırat Anlı haber, Fırat Anlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fırat Anlı - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı tutuklandı.
Fırat Anlı - 27.10.2019
Haftanın tarihine bakış
2016- Terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı tutuklandı.
Fırat Anlı - 27.12.2018
Hdp'li Pir ve Uca'nın Teröristleri Araçlarıyla Taşıdığı İddiası
İddianamede, M.Y'nin "Milletvekillerinin örgüt mensuplarını rahatlıkla kırsal alandan şehir merkezine getirmelerindeki sebep, araçlarının güvenlik güçlerince durdurulmaması ve milletvekili kimliği ile kontrol noktalarından rahatlıkla geçebilmeleri olduğunu biliyorum. Belirttiğim şekilde kırsala gelen birçok belediye başkanı da oldu ancak onların kırsal alanda örgüt mensuplarını şehir merkezine götürüp, götürmediklerini görmedim." İddianamede, terörist M.Y'nin Pir hakkında verdiği ifadeye ilişkin şu değerlendirmede bulunuldu: "Şüphelinin (Pir'in) kırsalda bulunan terör örgütü PKK örgüt mensupları ile görüştüğü, bu eylemi örgütün emir ve talimatları ile örgütün amacı doğrultusunda gerçekleştirdiği, bu suretle şüpheli ile terör örgütü arasında organik bağın oluştuğu ve şüphelinin 'terör örgütü üyesi olmak' suçunu işlediği anlaşılmıştır." İddianamede, eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve meclis üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek amacıyla toplananlar arasında Pir'in de bulunduğu aktarıldı.
Fırat Anlı - 05.06.2018
Hdp'li Baluken'e, 'Cezaevine Yasak Eşya Sokmaya Teşebbüs' Davasından Beraat
HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, 18 Kasım 2011 tarihinde terör örgütü KCK/TM ana davasında tutuklu bulunan Hatip Dicle, Fırat Anlı ve Mehmet Ermiş'i ziyaret etmek için Adalet Bakanlığı'ndan izin aldı.
Fırat Anlı - 25.05.2018
Kck Ana Davası"Yla İlgili İstinaf Kararı Açıklandı
Sanıklar Hasan Hüseyin Ebem, Abbas Çelik, Zülküf Karatekin, Nadir Bingöl, Ahmet Erdem, Cibrahil Kurt, Yurdusev Özsökmenler, Mehmet Hatip Dicle, Nihayet Taşdemir, Pınar Işık, Elif Kaya, Yüksel Baran, Pelgüzar Kaygısız, Pero Dündar, Sara Aktaş, Zahide Besi, Musa Farisoğulları, Adil Erkek, Mahmut Okkan ve Burhan Karakoç'a "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 9 yıl hapis cezası veren yerel mahkemenin kararını uygun bulan 4. Ceza Dairesi, sanıklar Demir Çelik, Mehmet Tarih, Hasan Fırat Üner, Hasan İraz, Celal Yoldaş, Ahmet Ertak, Fırat Anlı, Selim Sadak, Hüseyin Kalkan, Songül Erol Abdil, Etem Şahin, Emrullah Cin, Fikret Kaya, Aydın Budak, Leyla Güven, Gülcan Şimşek, Nuran Atlı Söyler, Abdullah Akengin, Şeyhmus Bayhan, Ahmet Zirek, Engin Kotay, Kerem Duruk, Esma Güler, Özlem Yasak, Rojda Balkaş Akyüz, Mesut Çetin, Ramazan Ödemiş, Ramazan Deve, Muharrem Erbey, Tuncay Ok, Ahmet İlhan ve Mustafa Doğru'ya aynı suçtan verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasını da yerinde buldu.
Fırat Anlı - 06.04.2018
Osman Kavala ve Henri Barkey'in İrtibatları
Kavala'nın söz konusu tarihlerde, "devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma", "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek" suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı ile PKK/KCK terör örgütü adına faaliyette bulunmak amacıyla kurulan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) delegesi Şeyhmus Diken ile irtibata geçtiği öne sürüldü.
Fırat Anlı - 27.02.2018
Kart Okuyucu ile Cezaevine Giren Hdp'li Baluken Hakkında Dava
2011 yılında KCK ana davası tutuklularından Hatip Dicle, Fırat Anlı ve Mehmet Ermiş'i Diyarbakır D Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunda ziyarete gittiği sırada üzerinde hafıza kartı okuyucusu ele geçirildiği için hakkında Diyarbakır 3.
Fırat Anlı - 27.02.2018
Dha Yurt Bülteni-10
HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, 18 Kasım 2011 tarihinde terör örgütü KCK/TM ana davasında tutuklu bulunan Hatip Dicle, Fırat Anlı ve Mehmet Ermiş'i ziyaret etmek için Adalet Bakanlığı'ndan izin aldı.
Fırat Anlı - 27.02.2018
Dha Yurt Bülteni-10
Görüntü Dökümü ------------------------------------- Kafası korkulukta sıkışan köpek Ekiplerin çalışması İtfaiyenin çember demiri kırması Köpeğin kurtarılması Köpeğin sahibinin ekiplere teşekkür etmesi Genel ve detay görüntüler Haber: Mücahit YOLCU- Kamera: GAZİANTEP-DHA) GÖRÜNTÜ BOYUTU: 129 MB ======================================================= 4)HDP'Lİ BALUKEN'İN 5 YILA KADAR HAPSİNİN İSTENDİĞİ DAVADA DELİL KAYIP   HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken'in 'Cezaevine yasak eşya sokmaya teşebbüs' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın duruşmasına devam edildi. Yargılamanın yapıldığı Diyarbakır 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nin talebi üzerine yazı gönderen savcılık, Baluken'in ziyaret amacıyla Diyarbakır D tipi Cezaevi'ne girdiği sırada, üzerinde bulunduğu iddia edilen hafıza kartı okuyucusuyla ilgili herhangi bir adli emanet kaydına rastlanılmadığı bildirildi. HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, 18 Kasım 2011 tarihinde terör örgütü KCK/TM ana davasında tutuklu bulunan Hatip Dicle, Fırat Anlı ve Mehmet Ermiş'i ziyaret etmek için Adalet Bakanlığı'ndan izin aldı.
Fırat Anlı - 27.02.2018
Hdp'li Baluken'in 5 Yıla Kadar Hapsinin İstendiği Davada Delil Kayıp
HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, 18 Kasım 2011 tarihinde terör örgütü KCK/TM ana davasında tutuklu bulunan Hatip Dicle, Fırat Anlı ve Mehmet Ermiş'i ziyaret etmek için Adalet Bakanlığı'ndan izin aldı.
Fırat Anlı - 11.01.2018
Dbp'li Sebahat Tuncel'in Dosyası Malatya'ya Gönderildi
DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel hakkında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve yardımcısı Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto ettiği için 'terör örgütü propagandası yapmak' ve 'toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet etmek' iddialarıyla 9.
Fırat Anlı - 06.12.2017
Firari Anlı'nın Davasında Tutuklu Kalmadı
Tutuklu yargılandığı davadan tahliye edildikten sonra hakkında yakalama kararı çıkartılan ancak yurt dışına kaçan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı’nın da aralarında bulunduğu 2’si tutuklu 51 kişi hakkında açılan davada tutuklu sanık kalmadı.
Fırat Anlı - 05.12.2017
Dbp'li Eski Belediye Başkanı Kaya'nın Yargılandığı Dava
Van Cumhuriyet Başsavcılığı, DBP'li Kaya'nın, 31 Ekim 2016'da, eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, eski Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı ile eski BDP Milletvekili Ayla Akat Ata'nın tutuklanması konusunda yaptığı açıklamayla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan 3,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.
Fırat Anlı - 05.12.2017
Dha Yurt Bülteni-6
Haber: Taylan YILDIRIM, kamera: Mücahit BEKTAŞ / İZMİR ======================================================== 8)VAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI KAYA'YA HAKARET DAVASINDAN BERAAT VAN Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Bekir Kaya, hakkında açılan 'kamu görevlisine hakaret' suçundan yargılandığı davadan beraat etti. Van Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Ekim 2016'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Gültan Kışanak, Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı ile BDP eski milletvekili Ayla Akat Ata'nın tutuklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Bekir Kaya hakkında kamu görevlilerine hakaret iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
Fırat Anlı - 05.12.2017
Van Eski Belediye Başkanı Kaya'ya Hakaret Davasından Beraat
VAN Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Bekir Kaya, hakkında açılan 'kamu görevlisine hakaret' suçundan yargılandığı davadan beraat etti.  Van Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Ekim 2016'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Gültan Kışanak, Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı ile BDP eski milletvekili Ayla Akat Ata'nın tutuklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Bekir Kaya hakkında kamu görevlilerine hakaret iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
Fırat Anlı - 29.11.2017
Terörsüz Şehirlerde Değişim - Grafikli - Diyarbakır Terörle Değil Hizmetle Anılıyor
Terör soruşturması kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasının ardından görevlendirme yapılan belediyede hizmetlerin kesintisiz sunulduğu bir dönem başladı.
Fırat Anlı - 02.11.2017
Diyarbakırlılar Görevlendirme Yapılan Belediyeden Memnun
Terör soruşturması kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasının ardından görevlendirme yapılan belediyede vatandaşların unuttukları hizmetlerle buluşması için hummalı çalışma başlatıldı.
Fırat Anlı - 30.10.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2016- Terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı tutuklandı.
Fırat Anlı - 25.10.2017
TBMM Genel Kurulu Toplandı
"Tüm belediye başkanları serbest bırakılmalıdır" HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu da eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı'nın tutukluğunun birinci yılında olduğunu söyledi.
Fırat Anlı - 24.10.2017
Hdp TBMM Grup Toplantısı
Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın bir yıl önce "rehin alındığını" iddia eden Kemalbay, şöyle konuştu: "Bugün AKP-saray rejimi İstanbul, Bursa, Balıkesir'deki yerel yönetimleri görevden alıyor.
Fırat Anlı - 03.10.2017
Hdp TBMM Grup Toplantısı
"Kol kırılır yen içinde kalır kayyum uygulaması" Baydemir bazı belediye başkanlarının istifasına da değinerek, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nı kim görevden aldı. Yarın göreceksiniz başka kentlerin belediye başkanları da görevden alınacak. Bir nevi kol kırılır yen içinde kalır kayyum uygulamasıdır. Bir seçilmiş belediye başkanını, Kadir Topbaş da Gülten Kışanak, Fırat Anlı da olsa, ancak onu seçenler görevden alabilir.
Fırat Anlı - 07.09.2017
Mahkeme Başkanı'ndan Sebahat Tuncel'e Segbis Tepkisi: Gelip Orada Oturacak
DEMOKRATİK Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, 'Terör örgütü propagandası yapmak', 'Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet etmek' suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşmasına, SEGBİS sistemi ile katılmak istemediği için, Silivri Cezaevi'ndeki SEGBİS odasına gelmedi. Tuncel'in SEGBİS odasına gelmemesine tepki gösteren mahkeme başkanı, "Olur mu böyle şey. Gelip orada oturacak. Katılıp katılmayacağına biz karar vereceğiz" dedi. Duruşma sonunda, sanığın cezaevindeki SEGBİS odasına gidip gitmeme durumunun kendi isteği kapsamında değerlendirilemeyeceğini belirten mahkeme, bir sonraki duruşmada Tuncel'in mutlaka SEGBİS odasında hazır bulundurulmasının ihtar edilmesine karar verdi.  DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek için 25 Ekim 2016 günü düzenlenen protesto eylemeni katıldığı için 'Terör örgütü propagandası yapmak' ve 'Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet etmek' iddialarıyla 1.
Fırat Anlı - 14.07.2017
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eski Eş Başkanı Fırat Anlı Tahliye Edildi
DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi eski Eş Başkanı Fırat Anlı, 2 kez ağırlaştırılmış ömürboyu ve 121 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada tahliye edildi.
Fırat Anlı - 14.07.2017
Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Anlı Hakkındaki Dava
Terör soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın tahliyesine karar verildi.
Fırat Anlı - 04.06.2017
7 Yıl Süren Kck Ana Davasının Maliyeti 238 Bin Lira
KAMURAN YÜKSEK 6 BİN 735 LİRA ÖDEYECEK Yargılama giderlerinin sanıklardan alınacağı belirtilen kararda, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in 6 bin 735 lira ile en yüksek yargılama giderine sebebiyet verdiği ifade edildi. Kararda, Van eski Milletvekili Kemal Aktaş'ın 2 bin 445 lira, BDP eski Genel Başkanı Demir Çelik'in 2 bin 465 lira, Şırnak eski Belediye Başkanı Ahmet Ertak'ın 2 bin 425 lira, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkan yardımcısı Fırat Anlı'nın 2 bin 485 lira, Batman eski Belediye Başkanı Nejdet Atalay'ın 2 bin 465 lira, Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak'ın 3 bin 45 lira, Batman eski Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın 705 lira, Tunceli eski Belediye Başkanı Songül Erol Abdil'in bin 835 lira, Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanları Leyla Güven'in 3 bin 35, Hatip Dicle'nin bin 805 lira ve Mardin eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün ise 280 liralık yargılama gideri ödeyecekleri belirtildi.
Fırat Anlı - 18.05.2017
Kck Sanıklarının PKK ile Bağlantısı Gerekçeli Kararda
Sanıklardan Fırat Anlı'ya ilişkin ise kararda, "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Anlı'nın çalıştığı Yenişehir Belediyesinde görevi süresince örgüte müzahir kişileri işçi olarak aldığı, örgüte maddi destek sağlamak amacıyla çalışmalar yaptığı tespit edildi.
Fırat Anlı - 30.04.2017
Diyarbakır Protokol Yolu'ndaki 'Sarı Lale'lere Ne Oldu?
Büyükşehir Belediye başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı'nın yürütülen soruşturma kapsamında görevden alınıp tutuklanmalarının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin birçok yerine kırmızı ve sarı laleler ekti.
Fırat Anlı - 30.04.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Büyükşehir Belediye başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı'nın yürütülen soruşturma kapsamında görevden alınıp tutuklanmalarının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin birçok yerine kırmızı ve sarı laleler ekti.
Fırat Anlı - 20.04.2017
Dbp'li Eski Belediye Başkanı Kaya'nın Yargılanması
Van'da eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı ile eski BDP Milletvekili Ayla Akat Ata'nın tutuklanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada cumhuriyet savcısı ve hakimlere hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan eski Van Büyükşehir...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fırat Anlı Haberleri | Fırat Anlı Kimdir - Haberler - Fırat Anlı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fırat Anlı kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 09:40:04. #1.14#

title