Koah Hastalarında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler - Haberler
Haberi Paylaş

  Koah Hastalarında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler

  Pembenar - Haberler | Kadın
  Koah Hastalarında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler

  Göğüs Hastalıkları I Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler Uzmanı Dr. Şule Bademli, KOAH hastalarında uygulanan geleneksel ve tamamlayıcı tedaviler hakkında açıklamalarda bulundu.

  Koah (Kronik obstruktif akciğer hastalığı) adı altında kronik bronşit, alerjik astım ve akciğer amfizemi hastalıkları toplanmaktadır. Bu hastalıklarda nefes darlığı, öksürük, balgam çıkarma, fiziksel güç kaybı gibi şikayetleri ortaktır.

  Sigara kullanımı, nargile kullanımı, hava kirliliği, metropollerde yaşam, kimyasal maddelere ve toza maruz kalma, genetik, yaş ve cinsiyet KOAH gelişiminde rol oynayan faktörler arasında sayılabilir.

  Zararlı maddelerin uzun süreli solunmasına bağlı olarak akciğer hücrelerinde ve hava yollarında iltihabi kronik bir hastalık meydana gelir, hava kesecikleri harap olur. Bunun sonucunda hava alıp vermede kısıtlama görülür. Hava akımında azalma daima ilerleyicidir, havanın akciğerlere girişi ve çıkışı rahat değildir.

  Halen kullanılan tedavi yöntemi semptomatik ve şikayetleri gidermeye yöneliktir. Uzun süreli steroid ve beta-mimetik ilaçlar verilir. Sık sık antibiyotik kullanımı gerekmektedir. Bu tedavilerle primer hastalık tedavi edilemez, sadece semptomlar azaltılır. Bunun sonucunda bağışıklık sistemi giderek bozulmaya başlar. Söz konusu zinciri kırmak, gerçek sağlığa ulaşmak için geleneksel ve tamamlayıcı tedaviler uygulanmalıdır.

  KOAH'da uygulanan tamamlayıcı tedaviler şunlardır:

  Detoks (Akciğer detoksu, tüm vücut detoksu, zihinsel detoks)

  Nöral terapi

  Akupunktur

  Ozon tedavisi

  Kendi kanı ile tedavi

  Asit-baz regülasyonu

  Alerjen besinlerin kaldırılması

  Mantar-parazit tedavisi

  Pre ve probiyotik preparatlar

  Psikolojik destek tedavileri

  Nefes egzersizleri

  Dr. Şule Bademli

  Pembenar - Son Dakika Haberleri
  /beğendim
  /alkışladım
  /beğenmedim
  /güldüm
  /üzüldüm
  /sinirlendim
  /şaşırdım
  500