Anne ile kızının yaşadığı evdeki gizemli yangınların sırrı çözüldü

Anne ile kızının yaşadığı evdeki gizemli yangınların sırrı çözüldü

Konya'da anne ve kızının yaşadığı evde sebepsiz yere çıktığı söylenen gizemli yangınların sırrı çözüldü. Hazırlanan raporda yangınlardan birinin bilinçli diğerinin ise nargile korundan çıktığı üzerinde duruldu. Eve gönderilen heyet, anne ve kızı için doktor randevusu alacak.

09.05.2020 10:36 | Son Güncelleme: 09.05.2020 11:12

Konya'da yaşayan Hatice Aslan (65) ile kızı Duha Aslantaş (23), geçtiğimiz günlerde yaşadıkları evde kendiliğinden çıkan yangınlar yüzünden gündeme gelmişti. Gizemli yangınlar nedeniyle korktuklarını söyleyen anne kızın evine inceleme yapmak için heyet gönderildi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği 3 yangınla ilgili hazırladığı raporda ise yangınlardan birinin nedeninin anlaşılamadığı, birinin nargile ateşinin korundan çıktığı, diğerinin ise biri tarafından yakılmak suretiyle çıktığı üzerinde durulduğu belirtildi. Heyet, anne kızın psikolojik sorunları olabileceği şüphesi sebebiyle doktor randevusu alacak.

İNCELEME İÇİN HEYET GİTTİ

Hatice Aslan'ın kızı Duha Aslantaş ile birlikte yaşadığı merkez Meram ilçesi Ayanbey Mahallesi'nde bulunan tek katlı evde, iddiaya göre eşyalar kendiliğinden tutuşuyor. Yaklaşık 20 gündür bu olayların yaşandığını belirten anne Hatice Aslan, dün de yataklarının tutuştuğunu ve itfaiye ekiplerini çağırdıklarını söyledi. Yatağı dışarı atmak zorunda kaldıklarını ifade eden Aslan, evlerinde eşyalarının tutuşmasıyla ilgili basında çıkan haberin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden bir grup heyetin geldiğini söyledi.

Anne ile kızının yaşadığı evdeki gizemli yangınların sırrı çözüldü

"EVİMİZİ YAKACAK DEĞİLİZ"

Heyetin kendilerine her türlü desteği vereceklerini söylediklerini ifade eden Aslan, "Bizim sorunumuzla ilgili çıkan haberlerin ardından dün ve bugün Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden geldiler. Bize her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylediler. Biz de her türlü desteği almaya hazırız. Doktorsa doktor, hocaysa hoca, her türlü desteği görmeye hazırız. Ancak eşyalarımızın aniden tutuşması bizleri endişelendiriyor. Korku içinde duruyoruz. Biz kendi evimizi yakacak da değiliz. Sonuçta mağdur olan biziz. Ama yine de varsa psikolojik bir sorun, doktora götürülüp bakılsın. Dün yetkililer doktordan randevu alınacak dediler. Biz de haber bekliyoruz" diye konuştu.

Anne ile kızının yaşadığı evdeki gizemli yangınların sırrı çözüldü

İKİ KERE PSİKOLOĞA GİTTİ

Aslan, kızını daha önce iki defa psikoloğa götürdüğünü, ancak herhangi bir rahatsızlığının olmadığını söylediklerini kaydetti. Kızı Duha Aslantaş da ilk 1 yıl önce, en son da yaklaşık 1,5 ay önce psikoloğa gittiğini ve doktorların hiçbir rahatsızlığının bulunmadığını belirtip, uyku düzeni için ilaç verdiklerini söyledi.

Anne ile kızının yaşadığı evdeki gizemli yangınların sırrı çözüldü

YANGINLARDAN BİRİ NARGİLEDEN ÇIKMIŞ

Bu arada, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin, evde çıkan yangınlardan 3'üne müdahale ettiği belirtildi. Hazırlanan raporlarda, yangınlardan birinin nedeninin anlaşılamadığı, birinin nargile ateşinin korundan çıktığı, diğerinin ise biri tarafından yakılmak suretiyle çıktığı üzerinde durulduğu belirtildi. Yaşananların ardından Meram Kaymakamlığı'nın talimatıyla aileyi ziyarete gidip incelemelerde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerinin, konu hakkında Sağlık Müdürlüğü ile İl Müftülüğü'nün incelenmesi yönünde karar aldıkları öğrenildi.

Anne ile kızının yaşadığı evdeki gizemli yangınların sırrı çözüldü

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (76)
HASAN: Bilimsel bir nedenden kaynaklanması güzelbir gelişme. İnsanlarda 3 harflilerle ilgili algı yaratılması korku yaratır.
ERCAN: Kadın diyo ki biz bir yangını söndürürken diğer odada yangın başlıyor diyor. Bunda bi gariplik var. Bilimi reddetmiyoruz ama bazen bilim in yetişemeyeceği durumda var. Koronavirüs e yetişemediği gibi
ADAMSINIZ: asetoncu ve kibritçi cinler var. bu iki cin türü yanyana geldi mi yangın çıkıyor. yatmadan önce ayaklarınıza rakı sürün. o zaman kaçarlar. . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Anne ile kızının yaşadığı evdeki gizemli yangınların sırrı çözüldü - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 10:17:57. #1.14#
title