Kırtasiyeci, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu

Kırtasiyeci, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu

Kırtasiyeci, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu
Demirören Haber Ajansı / Ömer KOÇ - Haberler | 3. Sayfa

Kahramanmaraş'ta, kırtasiyecinin 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ortalığı karıştırdı. 12 yaşındaki yeğeninin başına gelenleri sosyal medya hesabından da duyurması üzerine savcılık harekete geçti.

İğrenç olay, dün bir kullanıcının Twitter'dan kırtasiye sahibi M.D.'nin, 12 yaşındaki yeğenine cinsel istismarda bulunduğunu belirterek, "Herkes kendine dikkat etsin, bugün bizim başımıza gelen yarın sizin başınıza gelebilir" yazılı paylaşımı ile ortaya çıktı.

KIRTASİYECİ GÖZALTINA ALINDI

Tweet çok sayıda retweet aldı. Bunun üzerine Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı ve istismara uğradığı iddia edilen kız çocuğunun ifadesi alındı. Polisin çalışmasıyla, M.D. de gözaltına alındı.

"TÜM İŞLEMLER TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR"

Şüphelinin emniyetteki sorgusu devam ederken, Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama yapıldı. İddialarla ilgili soruşturmanın titizlikle devam ettiği belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Elbistan'da bir kız çocuğunun cinsel istismar edilmesi olayı ile ilgili bazı basın yayın organları ve sosyal medya platformlarında çıkan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Olayın Cumhuriyet Başsavcılığımızca öğrenilmesi üzerine derhal soruşturma işlemlerine başlanılmış, olayın şüphelisi 28 Nisan 2021 tarihinde gözaltına alınmıştır. Suç mağdurunun yaşının küçük olması sebebiyle uzmanlar eşliğinde beyanının alınabilmesi amacıyla Kahramanmaraş Çocuk İzleme Merkezinde ifadesinin alınması işlemlerine devam edilmektedir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca suça yönelik delillerin eksiksiz bir şekilde toplanması konusunda Elbistan Emniyet Müdürlüğü'ne gerekli talimatlar verilmiştir. Olayla ilgili soruşturma işlemleri titizlikle yürütülmektedir."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ömer KOÇ

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title