Kimse Yok mu Derneği'nden Öğrencilere Burs Yardımı

Kimse Yok mu Derneği'nden Öğrencilere Burs Yardımı

Kimse Yok mu Derneği'nden Öğrencilere Burs Yardımı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Kimse Yok Mu Derneği Afyonkarahisar Şube Müdürü Çobanoğlu, 2013 2014 eğitim öğretim yılında burs yardımlarının olacağını bildirdi

Kimse Yok mu Derneği Afyonkarahisar Şube Müdürü Mustafa Çobanoğlu, 2013-2014 eğitim öğretim yılında burs yardımlarının olacağını bildirdi.

Çobanoğlu, yaptığı açıklamada, derneğin ilk olarak mağdur ailelerin çocuklarına burs yardımı yapmayı düşündüğünü ifade etti. Burstan yararlanmak isteyen öğrencilerin aileleri ile birlikte derneğe gelerek form doldurup başvurularını gerçekleştirebileceklerini aktaran Çobanoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"29 Eylül'e kadar yapılan burs başvuruları değerlendirilerek öğrenciler mülakata alınacak. Kazanan ilköğretim öğrencilerine 100 lira, ortaöğretim öğrencilerine 150 lira, yükseköğrenim öğrencilerine ise 200 lira civarında burslarımızı vereceğiz. İhtiyaç sahibi öğrencilere 9 ay boyunca burs yardımımız sürecek. Hedefimiz 4 yıllık yükseköğrenim öğrencileri, ilk ve ortaöğretimde de okullarında başarılı olan öğrencilere  daha çok yardımda bulunabilmek. Gelecek vaat eden öğrencilere her zaman kapımız açık. Yardımlar arasında eğitim bizim için ön planda bulunmakta. Daha önce yapılan burs yardımlarımız, yeni eklenen öğrencilerle birlikte artarak devam edecek. Gerçekten burs yardımına ihtiyacı olan, gelecek vaat eden öğrenciler başvuruda bulunursa bu öğrenciler eğitimlerini tamamladıklarında iyi bir işe sahip olarak, yeni nesildeki ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olurlar inşallah. Bu da bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı kanıtlar. Çünkü iyilik paylaştıkça büyür." - Afyon

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title