ABD Başkanı seçilen Biden'a Türkiye'den ilk tebrik Kılıçdaroğlu'ndan geldi - Haberler
Haberi Paylaş

ABD Başkanı seçilen Biden'a Türkiye'den ilk tebrik Kılıçdaroğlu'ndan geldi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanlığı'na seçilen Joe Biden'i Türkçe ve İngilizce tebrik ederek, "Türkiye- ABD arasındaki dostluğun ve stratejik müttefiklik ilişkilerimizin güçlenmesini dilerim" dedi.

ABD'de 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerini, Demokratların adayı Joe Biden kazandı. BBC ve ABD medyası, Pensilvanya ve Nevada'daki oy sayımının sonucuna göre Biden'ın en az 290 delegeyle başkanlığa hak kazandığını duyurdu.

Biden'ın resmi olmayan sonuçlarla ABD'nin 46. Başkanı olmasının ardından çok sayıda ülkeden tebrik mesajı yağdı. Türkiye'den ise Beyaz Saray'ın yeni sakinini ilk CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tebrik etti.

"İLİŞKİLERİMİZİN DÜÇLENMESİNİ DİLERİM"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından Türkçe ve İngilizle olarak paylaştığı tebrik mesajında, " Amerika Birleşik Devletleri'nin 46'ncı Başkanı olarak seçilen Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris'i tebrik ederim. Türkiye- ABD arasındaki dostluğun ve stratejik müttefiklik ilişkilerimizin güçlenmesini dilerim" ifadelerine yer verdi.

Türkiye'den ABD Başkanı seçilen Biden'ı ilk Kılıçdaroğlu tebrik etti

ABD Başkanı seçilen Biden'a Türkiye'den ilk tebrik Kılıçdaroğlu'ndan geldi
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (9)
ENİS:KEMAL BEYİN TAVRINI YADIRGAMAK, ELEŞTİRMEK YERİNE BİDEN''IN İLERİYE DÖNÜK TÜRKİYE''NİN GELECEĞİNE KARŞI TAKINACAĞI TUTUMA GÖRE ULUSAL DURUŞ SERGİLEMEMİZ ÖNEMLİ. BAŞKA BİR ÜLKENİN DEVLET BAŞKANININ ÜLKEMİZ C. BAŞKANINI ''MAKAMINDAN İNDİRECEĞİZ''GİBİ TEHDİTKAR BİR DİL KULLANMASI BAŞKANIMIZ KİM OLURSA OLSUN MİLLETİMİZ ADINA ONUR KIRICI VE AŞAĞILAYICI BİR DURUM DUYGUSU YARATMIŞTIR. HER TÜRK VATANDAŞI DA BÖYLESİNE SEVİYESİZ BİR FİKRİ DE ELİNİN TERSİ İLE İTECEKTİR.
maho-aga:yagcilar yag cekmeye basladi. .
Namyelüs:Biden''i ve dostlarını tanımayan kaldı mı? Hani şu Türkiye''yi mandası yapmak isteyen adamı ve ona yardımcı olacak adamları.
500