Kenan İmirzalıoğlu: Uyuşturucu Kullanmayı Denedim

Kenan İmirzalıoğlu: Uyuşturucu Kullanmayı Denedim

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanan oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, "Uyuşturucu madde kullanmıyorum ama denedim" dedi.

Kenan İmirzalıoğlu: Uyuşturucu Kullanmayı Denedim
22.08.2014 14:03 | Son Güncelleme: 22.08.2014 15:27

Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 53 şüpheli hakkında "uyuşturucu ticareti yapmak, uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi.

İFADE VERDİLER

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar getirildi. Davanın sanıklarından Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu dün duruşmaya gelerek ifade verdi. Oyuncular Engin Altan Düzyatan ve Nehir Erdoğan da tanık olarak ifade vermek için duruşmaya geldi.

"ZEYTİNİ UYUŞTURUCU SANMIŞLAR"

Duruşmada ilk olarak Engin Altan Düzyatan tanık olarak ifade verdi. Oyuncu Cemil Büyükdöğerli ile telefon görüşmeleri sorulan Düzyatan, “Cemil’in annesi Fethiye’den zeytin yollamıştı. Ama polis zeytini uyuşturucu olarak yorumlamış” dedi. Kenan İmirzalıoğlu'nun evinde Rıza Kocaoğlu, Eray Özbal, Murat Yıldırım ile uyuşturucu kullandıkları iddiasına ise “Murat Yıldırım ve Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte Galatasaray maçını izlemiştik” diyerek yanıt verdi.

"UYUŞTURUCU KULLANMADIK"

Ardından Oyuncu Nehir Erdoğan tanık olarak dinlendi. Erdoğan, Oyuncu Sarp Apak’tan uyuşturucu olmadığını söyleyerek “Birlikte uyuşturucu kullanmadık. Onun kullandığını da görmedim” diye konuştu.

"SÜT ve İNCİR GERÇEK"

Ardından davanın sanıklarından Kenan İmirzalıoğlu ifade verdi. Suçlamaları kabul etmediğini belirten İmirzalıoğlu, “Sanıklardan Eray Özbal’la aynı mahallede oturuyoruz. Meslekte büyüğümüzdür. Zor şartlarda çalıştığımız için beslenmemize dikkat etmemizi ister. Organik besinler almamızı ister. O yüzden ürettiği doğal gıdalardan verirdi. Telefon görüşmelerinde geçen süt ve incir gerçek süt ve incirdir” dedi. Mahkeme Başkanı’nın “Eray Özbal’ın evine gittin mi? O yeşillikli bahçesini gördün mü?” sorusu üzerine İmirzalıoğlu “Birkaç kez gittim. Balkonunda papatya ve çiçek yetiştirdiğini biliyorum. Uyuşturucu madde yapımında kullanılan bitkileri görsem de tanımam” diye konuştu.

"OPERASYONDAN BİR KAÇ GÜN ÖNCE KULLANMIŞTIM"

“Uyuşturucu madde kullanmıyorum ama denedim” diyen İmirzalıoğlu “Operasyondan birkaç gün önce Yunanistan’ın Simni adasında kullanmıştım. Birkaç gün sonra teste girince de kanımda çıktı. Ben tütün içtiklerini zannetmiştim. O yüzden ikram edilen sigarayı aldığımda uyuşturucu olduğunu anladım” ifadelerini kullandı.

"MEMLEKETTEN CEVİZ GELMİŞTİ"

Kenan İmirzalıoğlu “Eray Özbal memleketinden temin ettiği ceviz gibi doğal gıdaları bana veriyordu. Ben de parasını veriyordum” deyince Mahkeme Başkanı “Bu Eray mandıra mı işletiyor? Kaç kişiye bakıyor?” diye sordu. İmirzalıoğlu da “Eray doğup büyüdüğü yerdeki kadınların yetiştirdiği doğal ürünleri temin edip bize veriyordu. O organik ürünleri bilirdi” yanıtını verdi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, “Eray çok iyi biliyor diyorsunuz ama ifadesinde yetiştirdiği bitkinin hint keneviri olduğunu bilmediğini söyledi” dedi. İmirzalıoğlu’nun avukatı Cemalettin Mutlu’nun “Kazıklamışlar onu” sözü ise salonda gülüşmelere neden oldu.

"MURAT YILDIRIM'A UYUŞTURUCU VERMEDİM"

Telefon görüşmelerinde geçen “dondurma” konusunu anlatan İmirzalıoğlu “Eray Yeşilköy’deki Roma dondurmacısından 5-6 kilo dondurma almıştı. Bunları kendi dolabına koymuştu. Gel buradan al demişti. Tapelerde geçen dondurma bu” diye konuştu.

"UYUŞTURUCU KULLANDIKLARINI BİLMİYORUM"

Eray Özbal’ın evinde yetiştirdiklerinden haberi olmadığını tekrarlayan İmirzalıoğlu, “Rıza Kocaoğlu, Eray Özbal ve Murat Yıldırım’ın uyuşturucu kullandığını bilmiyorum. Onlardan uyuşturucu almadım ve onlara uyuşturucu vermedim” dedi. İmirzalıoğlı ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı.

Kaynak: Diğer

Şu an buradasınız: Kenan İmirzalıoğlu: Uyuşturucu Kullanmayı Denedim - Magazin
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 07:52:47. #1.15#
title