Kasiad'tan Çalışan Karşıyaka Projesi

Kasiad'tan Çalışan Karşıyaka Projesi

Kasiad'tan Çalışan Karşıyaka Projesi
Bültenler - Haberler | Güncel

KASİAD (Karşıyaka Sanayici İşadamları Derneği) tarafından yürütülen "Çalışan Karşıyaka" projesine katılanlara sertifikaları verildi.

İç içleri Bakanlığının proje çağrısına katılan KASİAD "Çalışan Karşıyaka" projesine 200'ün üzerinde kişi katıldı.

5,5 ay süren ve uzman kişilerin verdiği kursta, kişisel gelişim eğitim ile mesleki eğitim konularında dersler verildi.

Karşıyaka Coffebana' da gerçekleşen kahvaltılı sertifika töreninde Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, kurum yöneticileri kursiyerlere birer konuşma yaptı.

Kaymakam Yücel kursiyerlere yaptıkları işi daha da kaliteli yapmalarının işlerini büyütmelerine daha çok kazanmalarını sağlayacağını belirtti. Esnaf bir babanın çocuğu olduğunu, ticaretten bu yüzden iyi anladığını da sözlerine ekleyen Kaymakam Yücel son iki haftadır ekonomimize karşı yapılan saldırıları görüyoruz. Buna karşı durmak için çalışmak ama nitelikli çalışmamız gerekiyor. Nitelikli çalışmamız, bunu da sürdürebilir hale getirmemiz gerekiyor. Kendi markalarımızı oluşturmamız gerekiyor. Bunu başarmadığımız sürece bizi rahat bırakmazlar dedi.

4 yıldan bu yana yürüttükleri girişimcilik eğitiminin devamı edeceğini belirten KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı şunları söyledi. "Karşıyaka çarşıları öncelikli olmak üzere esnafın nitelikli istihdam ihtiyacını karşılamayı amaçladığımız bu proje ile 200 kişilik genç ve kadın işsizlerin çalışma hayatına katılmasını amaçladık."Çalışan Karşıyaka" projesi hem işveren hem de iş arayan Karşıyakalılara büyük katkı sağlayacaktır. Derneğimizce yürütülen "Çalışan Karşıyaka" projesi 2 aşamalı olarak tanımlanan eğitim konulu bir proje olmuştur. 5,5 ay süren eğitim döneminde Kişisel gelişim ile Mesleki eğitim konularında eğitim alan katılımcılara sertifikalar veriliyor. Amacımız yapılan işlerin daha da kaliteli yapılmasını sağlamaktır."

5,5 ay süren kurslarda Kişisel Gelişim alanında; Zaman Yönetimi, Etkili İletişim, İkna Teknikleri, Takım Olabilme Becerileri, Liderlik Eğitimi. Mesleki Eğitim Alanında iseMuhasebe Destek Personeli,Satış Personeli, Motorlu Kurye Eğitimleri verildi.

Sertifika dağıtım törenine Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, İlçe Müftüsü İsa Gürler, İlçe sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil,İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, İlçe Tarım Müdürü İsmail Emetli, AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, MHP ilçe temsilcisi Seher Dikmen, BAD ve Bostanlıspor Başkanı, Gazeteci Yazar Avni Erboy, kurs eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title