Kars'ta, Kayıp Sedanur Olayında Tutuklanan Komşunun Telefonundan Cinsel İçerikli Görüntüler Çıktı

Kars'ta, Kayıp Sedanur Olayında Tutuklanan Komşunun Telefonundan Cinsel İçerikli Görüntüler Çıktı

Kars Kağızman'da 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in 6 gün önce kaybolmasıyla ilgili komşu Ertan B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yapılan incelemede, tutuklu komşunun telefonunda cinsel içerikli çok sayıda video ve fotoğraf bulundu.

Kars Kağızman'da 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in 6 gün önce kaybolmasıyla ilgili komşu Ertan B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yapılan incelemede, tutuklu komşunun telefonunda cinsel içerikli çok sayıda video ve fotoğraf bulundu. İfadesinde küçük Sedanur ve yanındaki çocuklarla konuştuğunu kabul eden Ertan B. 'Çok kısa konuştuk, aramızda duvar vardı, sonra ayrıldım' dedi.

KAYIP SEDANUR'UN KOMŞUSU TUTUKLANDI

Kağızman'da 6 gündür kayıp olan 9 yaşındaki Sedanur'u arama çalışmaları devam ediyor. İl Jandarma Komutanlığı'nın yürüttüğü operasyonda gözaltına alınarak tutuklanan Ertan B. ise cezaevine gönderildi.

SUÇ KAYDI KABARIK

Ertan B.'nin suç dosyasına ve soruşturmanın ayrıntıları ortaya çıktı. Milliyet'in haberine göre; Ertan B.'nin dosyasındaki bilgilere göre 5 ayrı suçtan kaydı var. Bu suçlar'Adam öldürmeye teşebbüs', 'kasten yaralama', 'Ruhsatsız silah bulundurma', 'Hürriyeti tahdit (kız kaçırma)' ve 'hırsızlık'...Dosyasına göre Ertan B. 2001 yılında 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan cezaevine girdi. 12 yıl cezaevinde kaldıktan sonra açık cezaevine nakledilirken firar etti. Köyüne geldiğinde ise 'cezaevinden izinli geldim' dedi.

HAVAALANINDA YAKALANDI

Çocukların, Ertan B'yi işaret eden ifadeleri üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, zanlıyı valiziyle birlikte şehirden ayrılmak için gittiği havaalanında yakaladı.

TELEFONUNDA CİNSEL İÇERİKLİ VİDEO VE FOTOĞRAF BULUNDU

Ertan B'nin köyden ayrılırken kendisini görenlere '(Müge Anlı'nın) Televizyon programına katılmaya gidiyorum' dediği öğrenildi. Yapılan incelemede Etcan B'nin telefonunda cinsel içerikli çok sayıda video ve fotoğraf bulundu.

"ÇOCUKLARLA DUVARIN ARKASINDAN KONUŞTUM, TEMAS KURMADIM"

İfadesinde 'Çocukları gördüm, yanlarına gittim' diyen Ertan B. Sedanur'un da aralarında bulunduğu çocuklarla konuştuğunu, ancak aralarında bahçe duvarı olduğunu, duvarı geçerek çocuklarla herhangi bir temas kurmadığını iddia etti. Üzerinde bulunan eve abisinin bilgilerini içeren sahte kimliği firardan dolayı arandığı için yaptırdığını söyleyen Ertan B, köye ailesini görmeye geldiğini söyledi. Soruşturma kapsamında Ertan B.'nin kardeşi Ö.B.'nin de ifadesi alındı. Kardeşiyle ilgili çelişkili ifadeler veren Ö. B.' önce kardeşiyle kız kaçırma olayından dolayı arasının açıldığını ve görüşmediklerini söyledi. Ancak daha sonra çocuğun kaybolduğu saatlerde birlikte olduklarını iddia etti.

SEDANUR'U ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Soruşturma devam ederken küçük Sedanur'u arama faaliyetleri de devam ediyor.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.