Kanserli Köyden Vizyona "SİCCİN 5" Geliyor!

Kanserli Köyden Vizyona "SİCCİN 5" Geliyor!

Bültenler - Haberler | Güncel
Kanserli Köyden Vizyona 'SİCCİN 5' Geliyor!

Vizyona girdiği her sene yılın en iyi korku filmi ödülünü alan, yurt dışında festivallerde gösterilen Siccin serisi, Muhteşem Tözüm'ün yapımcılığında 5.halkasıyla devam ediyor. Siccin 5'in afişi yayınlanırken, oyuncu kadrosu da açıklandı.

"BU KORKUYU UNUTAMAYACAKSINIZ"

Korkunun ustası Alper Mestçi yeni filmiyle geliyor.

ÇEKİMLERDE MASKE ŞARTI

Çekimleri kanserli köy olarak bilinen ve geçtiğimiz yıllarda meclis kararı ile boşaltılan Nevşehir'in Karain Köyü'nde gerçekleştirilen "Siccin 5" 17 Ağustos'ta vizyonda olacak.Bölge halkının yaşadıkları evlerin yapımında kullanılan kaya tüflerinin içindeki minerallerin 'mezotelyoma'ya (asbestin yol açtığı akciğer zarı kanseri) neden olduğu ortaya çıktıktan sonra boşaltılan köyde yapılan çekimler boyunca film ekibi maskeyle dolaştı.

"Birbirinden değerli isimlerle çalıştık fakat başrollerden biri de mekanlar oldu" diyen filmin senaryosunun da sahibi Alper Mestçi; Siccin 5'i izleyenlerin yaşayacakları korkuyu unutamayacaklarını ve uzun süren bir ürpertiyle hayatlarına devam edeceklerini belirtti.

Siccin 5'in oyuncu kadrosunda Rüya Önal, Merve Ateş , Özgür Hacıer, Ece Koroğlu, Ece Edibe Baykal, Pınar Gülkapan, Tuncay Çağıl, Metin Yıldırım, Aslın Su Divrik ve Selim Aydın yer alırken, filmin görüntü yönetmenliğini Eren Nayir üstlendi.Filmin müziklerinde ise Reşit Gözdamla'nın imzası var.

SİCCİN 5 FİLMİNİN ÖZETİ:

Değişik görünümü ve tuhaf davranışlarıyla dikkat çeken Hale, annesi, akli dengesi bozuk babaannesi ve halası Azra'yla Nevşehir'de tarihi ve ürkütücü bir evde yaşamaktadır. 12 yaşındaki Hale'nin babası daha o doğmadan ortadan kaybolmuş ve bir daha hiç görülmemiştir. Hale bir gece korkunç bir kabus görür; hiç görmediği babası onu eski ve tekinsiz bir eve çağırmaktadır. Bu ev yıllar önce yasak bir ayinin yapıldığı Karain Köyü'ndeki dedesinin eski evidir. Bu kabustan sonra Hale'de bir takım akıl almaz değişimler başlar. Hale'nin bu ürkütücü değişiminden en çok zarar görenler ise Azra ve Azra'nın erkek arkadaşı Selim olur. Siccin 5, üç ayrı ailenin hayatlarını cehenneme çeviren lanetli kabusların, geçmişte yapılan tek bir ayinde kesişmesinin gerçek hikayesi.

Filmin Künyesi

Gösterim Tarihi: 17 Ağustos 2018

Dağıtım: TME Films

Yapım: Muhteşem Film

Yapımcı: Muhteşem Tözüm

Yönetmen: Alper Mestçi

Senaryo: Alper Mestçi

Görüntü Yönetmeni: Eren Nayir

Kurgu: Okan Sarul

Müzik: Reşit Gözdamla

Oyuncular: Rüya Önal, Merve Ateş , Özgür Hacıer, Ece Koroğlu, Ece Edibe Baykal, Pınar Gülkapan, Tuncay Çağıl, Metin Yıldırım, Aslın Su Divrik ve Selim Aydın

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title