Kanser Hastası Kızını Tedavi Ettirmeyen Ceren Hindistan Hakim Karşısına Çıktı

Kanser Hastası Kızını Tedavi Ettirmeyen Ceren Hindistan Hakim Karşısına Çıktı

02.05.2018 14:52 | Son Güncelleme: 02.05.2018 17:30

2,5 yaşındaki kızını tedavi ettirmediği gerekçesiyle hakkında dava açılan Ceren Hindistan, hakim karşısına çıktı. Hindistan, dava sonrası koşarak taksiye binip uzaklaştı.

Kızının kemoterapi görmesini istemediği gerekçesiyle hastane tarafından mahkemeye verilen Ceren Hindistan, mahkemeden gizlilik kararı aldırdı. Hindistan ve avukatları, çocuğun sağlığının iyi olduğunu ve kemoterapi istemedikleri yönündeki iddiaların doğru olmadığını savundu. Hindistan'ın avukatı, çocuğun radyoterapi gördüğü sırada enfeksiyon kaptığı için hastaneden çıkardığını ancak başka hastanede doktor kontrolünde tedavinin sürdüğünü söyledi.

DURUŞMA GİZLİ YAPILDI

İstanbul Aile Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya ihbar eden özel hastanenin avukatı Ece Deniz Torun ile hakkında dava açılan Ceren Hindistan ve avukatları katıldı. Avukat Torun, Arya Aslan'ın böbrek tümörü tedavisi gördüğünü belirterek, "Hastanın radyoterapi bittikten sonra kemoterapiye gitmesi gerekiyordu ancak Ceren Hindistan çocuğunu alarak hastaneden ayrıldı" dedi. Hindistan'ın avukatları ise çocuğun yüksek menfaati ve geleceği açısından duruşmaların gizli görülmesine karar verilmesini talep etti. Mahkeme talebi kabul ederek duruşmaların gizli yapılmasına karar verdi.

BEBEK ADLİ TIP KURUMU'NA SEVK EDİLECEK

Çocuğun tedavisine ilişkin raporları isteyen mahkeme, gelecek olan raporlar doğrultusunda Arya Aslan'ın Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca, duruşmaların baba Ümit Aslan'a da bildirilmesine karar verdi.

"KEMOTERAPİYE VE RADYOTERAPİYE İHTİYACI YOK"

Duruşma çıkışı konuya ilişkin açıklama yapan Ceren Hindistan'ın avukatı Andım Korkut, "Ceren Hanım'ın çocuğu tedavi edilmiş durumdadır. Çocuğun sağlık durumu bir ay önce sağlık raporu ile tespit edilmiştir. Çocuğun kemoterapiyle veya radyoterapiye bir ihtiyacı bulunmamaktadır. Bu zaten görülecek olan davada ayrıntılarıyla ortaya çıkacaktır. Yeniden tedaviye başladı gibi bir haber var. Böyle bir şey mevzubahis değil. Çocuğun sağlıklı ve düzenli doktor kontrolleri yapılmaktadır" dedi.

"RADYOTERAPİ SIRASINDA ENFEKSİYON KAPTI"

Avukat Korkut, çocuğun radyoterapi gördüğü sırada boynuna takılan bir cihazın ölümcül enfeksiyona neden olduğunu bu nedenle de söz konusu cihazın tekrar takılmasını istemediği ve çocuğun bir deri bir kemik kaldığı için Ceren Hindistan'ın yasal haklarını kullanarak çocuğunu hastaneden çıkardığını söyledi. Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Ceren Hindistan ise, bindiği taksiyle adliyeden ayrıldı.

KOŞARAK UZAKLAŞTI

Adliye çıkışı konuşmayan Ceren Hindistan, görüntü vermemek için koşarak taksiye bindi. Takside de yüzünü gizleyen Hindistan, olay yerinden uzaklaştı.

Kanser Hastası Kızını Tedavi Ettirmeyen Ceren Hindistan Hakim Karşısına Çıktı
Kanser Hastası Kızını Tedavi Ettirmeyen Ceren Hindistan Hakim Karşısına Çıktı
Kanser Hastası Kızını Tedavi Ettirmeyen Ceren Hindistan Hakim Karşısına Çıktı
Haber Yorumları (23)
ADINIZI YAZIN: Allah yardımcısı olsun
OLMAZZ: Bizden bişey olmaz ulan ne biliyorsunuzda konuşuyorsunuz çocuga kemoterapi verilmeden önce radyoterapi uygulanmış sonrası en az 3 5 hekime göstermekte fayda var kemoterapi kotü hücrelerle beraber iyi hücreleride öldürüyor bakalım yenileme olasılığı kaçta kaç bu bebenin boş yapmayın kotülüğünü istese radyoterapide yaptırmazdı kadin boş boğazlar sizi aymaz insanlar bu ülkemin böyle vatandaşlarından utanıyorum....başınıza geldiğinde de Allah Peygamber el açar dua edersiniz hangi yüzle utanmadan bide RABBİM düşmanıma vermesin bu hastalığı
SADO: Sen kimsin yaa doktor musun sen kimsin arkadaş sen nasıl karar verme yetkisine sahipsin anne olabilirsin ama çocuğun yaşam hakkını elinden alamazsın kim oluyorsun da çocuğun kemoterapi ve radyoterapi görmesini istemiyorum diyebiliyorsun. Bu çocuğu inşallah elinden alırlar aklın başına gelir seviyesiz kendini bişey sanan ünlüler
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kanser Hastası Kızını Tedavi Ettirmeyen Ceren Hindistan Hakim Karşısına Çıktı - İstanbul
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 01:20:00. #1.14#
title